REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

preloader
Regionalne Centrum
Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
Proszę czekać...

Logo Olimpiady Techniki Samochodowej

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej zdobyło II miejsce w klasyfikacji placówek samochodowych w Polsce w 2022 r.

RCEZ

Biłgoraj

Znak Jakości Szkoły 2023

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ w Biłgoraju jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebnej Szkoły 2023".

article and aside

Praktyki zagraniczne w Grecji w ramach programu Erasmus+ zakończone

Od 4 do 17 września 2022 r. grupa 34 uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju realizowała mobilność zagraniczną w ramach projektu Erasmus+ o numerze 2021-1-PL01-KA121-VET-000008011. Uczestnicy projektu kształcący się w trzech zawodach: technik ekonomista, technik elektronik i technik mechatronik realizowali w praktyki zawodowe w kilku miejscowościach greckiego okręgu Pieri.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej na rzecz edukacji, którego głównymi celami są zdobycie doświadczenia zawodowego i nauka języków obcych. Przy okazji uczestnicy projektu zdobywają tzw. kompetencje miękkie takie jak umiejętność pracy w grupie, radzenie sobie ze stresem wywołanym daleką podróżą i oddaleniem od domu, zdolność szybkiej aklimatyzacji w nowym środowisku, otwartość i tolerancja w stosunku do innych kultur. Wielu uczestników mobilności było za granicą po raz pierwszy i udział w stażu był dla nich ważnym i przydatnym doświadczeniem życiowym.

Uczennice RCEZ kształcące się w branży ekonomicznej poznawały zasady profesjonalnej obsługi klienta, prowadzenia dokumentacji oraz procedur przyjmowania i rozpatrywania reklamacji w oddziale największej w Grecji hurtowni artykułów spożywczo-przemysłowych METRO Cash and Carry oraz w firmie transportowej Aliagas Express w Katerini. Kolejnym miejscem praktyk była Izba Handlowa okręgu Pieria w Katerini, w której uczestniczki zapoznały się z celami i zasadami działania tej organizacji. Część praktyk stanowiły zajęcia biurowe, na których przyszłe ekonomistki zgłębiały tajniki ekonomii oraz zasady prowadzenia różnego rodzaju dokumentacji i obliczeń finansowych, prowadzenia księgowości, sekretariatu, korespondencji oraz dokumentacji kadrowej. Praktyki prowadzone były w języku angielskim, co wpłynęło na rozwój kompetencji językowych uczestników.

Przyszli elektronicy odbywali swoje praktyki w zakładzie zajmującym się produkcją wind, schodów ruchomych i platform transportowych dla niepełnosprawnych oraz w zakładzie produkującym drzwi i bramy. Poznawali tam zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń elektronicznych oraz ich konfiguracji zgodnie z wymaganiami klienta. Elektronicy odwiedzili też tłocznię oliwy. Tam zapoznali się z zasadami obsługi i zarządzania blokami zasilania urządzeń używanych podczas tłoczenia oliwy oraz dokonywali przeglądu tych urządzeń przed nadchodzącym sezonem.

Uczestnicy kształcący się w branży mechatronicznej realizowali praktyki w STEM Robotics Academy w miejscowości Larisa, gdzie uczyli się dobierać materiały konstrukcyjne, przygotowywać elementy, podzespoły i zespoły mechaniczne do montażu robotów oraz konstruowali autonomiczne roboty. Dodatkową umiejętnością było poznanie podstaw programowania robotów w systemie Mindstorms. W trakcie praktyk uczniowie byli też w zakładzie zajmującym się montażem i serwisowaniem wind oraz w zakładzie produkującym bramy, gdzie poznawali tajniki montażu podzespołów i zespołów mechanicznych.

W czasie wolnym uczniowie realizowali program kulturowy czyli poznawali Grecję, jej zabytki i tradycje oraz piękno przyrody . Uczestnicy programu byli na kilku wycieczkach turystyczno-krajoznawczych m.in. na wyspie Skiathos, w Salonikach, górskim masywie Meteory, skansenie Stary Panteleimon oraz parku narodowym u podnóża masywu gór Olimp.

W czasie wolnym uczestnicy projektu brali udział w licznych zajęciach rekreacyjno-sportowych. Odbyło się wiele konkursów i turniejów, między innymi turniej siatkówki plażowej, koszykówki ulicznej i zawody pływackie . Uczniowie wzięli też udział w grze terenowej polegającej na wykonaniu 11 zadań, między innymi wykonanie rzeźby z piasku i kamieni, nagranie filmików z tańczącymi i śpiewającymi Grekami, filmiku promującego hotel i miejscowość, zrobienie najciekawszego zdjęcia oraz nagranie pozdrowień dla szkoły przekazanych przez Greka w języku polskim.

Wspomnienia z pobytu w Grecji zostały uwiecznione na filmie nagranym przez uczniów technikum mechatronicznego: Igora Ciupę i Norberta Puźniaka.

from the youtube channel

OKIEM NASZYCH UCZNIÓW

Technik ekonomista Technik elektronik Technik elektryk Technik informatyk Technik mechatronik Technik pojazdów samochodowych Technik programista Technik rachunkowości
recent events

OSTATNIE WYDARZENIA...

Podium w Finale Krajowym Szkolnej Ligi LA

Podium w Finale Krajowym Szkolnej Ligi LA

Aktualizacja: 21 września 2023 r. 18:31

Twoja Krew Ratuje Życie

Twoja Krew Ratuje Życie

Aktualizacja: 21 września 2023 r. 07:54

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas

Aktualizacja: 19 września 2023 r. 11:25

17 września – 84. rocznica napaści ZSRR na Polskę

17 września – 84. rocznica napaści ZSRR na Polskę

Aktualizacja: 18 września 2023 r. 01:33

Ogłoszenie dla maturzystów

Ogłoszenie dla maturzystów

Aktualizacja: 16 września 2023 r. 14:39

Ogłoszenie SU

Ogłoszenie SU

Aktualizacja: 18 września 2023 r. 01:33

Narodowe Czytanie w RCEZ

Narodowe Czytanie w RCEZ

Aktualizacja: 12 września 2023 r. 20:28

from the youtube channel

Z KANAŁU YOUTUBE...

Technik mechatronik Elektromechanik pojazdów samochodowych Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 RCEZ zaprasza
teams

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

elektryczno-elektroniczny mechaniczno-samochodowy wychowania fizycznego języków obcych humanistyczny matematyczno-przyrodniczy informatyczno-ekonomiczny
cooperation

WSPÓŁPRACA

Serwis utrzymuje firma NETPARTNERS Metal Work Polska MODEL AMBRA ista.ling
scrolltop