Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus – Lingua Plus

k4
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus – Lingua Plus.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie klas drugich i trzecich. Łącznie w konkursie wzięło udział 17 uczniów.

Patryk Obszański z klasy 2TM oraz Przemysław Paluch z klasy 3TI uzyskali tytuł „Laureat III stopnia”.

Gratulujemy sukcesu i oczywiście oczekujemy na kolejne osiągnięcia.

Sukcesy językowe uczniów RCEZ

k1
Nasi uczniowie to nie tylko świetni technicy. Dobrze sobie również radzą z językiem angielskim, co potwierdziła XII edycja powiatowego konkursu językowego Challenge the Good Become the Best. 12 kwietnia 2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w II etapie konkursu języka angielskiego organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących
w Biłgoraju. Po I etapie do finału międzyszkolnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Konrad Ostrowski I TM, Dominika Tałanda II Ek, Patryk Obszański II TM, Robert Świerczyński III TI, Przemysław Paluch III TI i Jacek Pinar IV Sb.

Po ciężkich zmaganiach, które sprawdzały wiedzę leksykalno-gramatyczną oraz znajomość kultury krajów anglojęzycznych na podium stanęło dwóch uczniów naszego technikum Przemysław Paluch - II miejsce i Jacek Pinar - III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Ortograficzny „Dyktando dla Niepodległej”

k2_1

k2_2
Dnia 19.04.2018 w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbył się konkurs o tematyce niepodległościowej mający na celu uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowany przez zespół przedmiotowy języków obcych. Konkurs Ortograficzny „Dyktando dla Niepodległej” został przeprowadzony w trzech językach obcych: angielskim, niemieckim i rosyjskim, w którym łącznie udział wzięło 96 uczestników. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w każdym z trzech języków zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami w postaci książek.
Wyniki konkursu:

Język niemiecki:
 • Konrad Blicharz kl. 3 Ti

 • Michał Myszak kl. 2 Ti

 • Waldemar Dudek kl. 3 Ti


 • Język rosyjski:
 • Vladyslav Horbulski kl. 1 Ai

 • Adrian Wryszcz kl. 1Ai

 • Vladyslav Diachenko z kl 1 Ai • Język angielski:
 • Patryk Obszański kl. 2 Tm

 • Natalia Miarowska kl. 3 Ti

 • Przemysław Paluch kl. 3 Ti.

Konkursy Języka Niemieckiego

k3
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły odnosili sukcesy nie tylko w konkursach zawodowych, ale również językowych. Konkursy z języka niemieckiego cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły i co bardzo cieszy, uczniowie osiągnęli w tych konkursach bardzo dobre wyniki. W tym roku szkolnym odbyły się trzy ogólnopolskie konkursy z języka niemieckiego:

 • 28 października konkrs Weltsprachen Abitur,

 • 15 listopada Deutschfreund,

 • 15 marca konkurs Sprachdoktor.

 • We wszystkich trzech konkursach najlepszy wynik osiągnął Konrad Ostrowski z klasy 1TM, w ostatnim konkursie uzyskał tytuł laureata. Bardzo dobre wyniki uzyskali również: Konrad Blicharz, Patryk Obszański oraz Daniel Lembryk. Opiekunami uczniów były nauczycielki języka niemieckiego panie: Agnieszka Oleszczak-Bryła i Danuta Kryńska. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na zdjęciu Konrad Ostrowski z dyplomem laureata Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Sprachdoktor"

Zmagania językowe uczniów RCEZ

II Dyktando w Języku Angielskim

Organizatorem dyktanda była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Etap szkolny konkursu odbył się 23 listopada 2017r, do którego przystąpiło 29 uczniów naszej szkoły. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie, poprawnie gramatycznie i ortograficznie zapisać podyktowany przez nauczyciela tekst. Za każde poprawnie zapisane słowo uczestnik dyktanda otrzymywał 1 punkt. Do zdobycia było 228 punktów. Do etapy finałowego zakwalifikowali się uczniowie z najwyższą liczbą punktów wśród wszystkich uczestników. Aż dziesięciu uczniów naszej szkoły zdobyło ponad 200 punktów. Do etapu finałowego, który odbył się 10 stycznia w Instytucie Przyrodniczo- Technicznym PWSZ w Zamościu zakwalifikował się uczeń Jacek Pinar z klasy IV Sb technikum samochodowego (opiekun Barbara Gliwa).Dyktando w Języku Angielskim to dobry sprawdzian przed maturą, a zwłaszcza przed częścią, którą nazywamy słuchaniem. To była już druga edycja dyktanda, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Kolejna edycja za rok. Już serdecznie zapraszamy!!!

VIII Konkurs Języka Angielskiego

Organizatorem konkursu była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Pierwszy etap VIII Konkursu Języka Angielskiego odbył się 29 listopada 2017 r. w szkole. Konkurs zorganizowany był przez PWSZ w Zamościu i ETS Polska. Do pierwszego etapu przystąpiło 40 uczniów naszej szkoły. Test konkursowy sprawdzał umiejętności gramatyczno- leksykalne uczniów. Do etapu finałowego zakwalifikowali się Patryk Obszański z klasy II TM (opiekun Agnieszka Strzelec), Przemysław Paluch z klasy III TI ( Opiekun Anna Olszowy)i Jacek Pinar z klasy IV Sb (opiekun Barbara Gliwa). Nasi uczniowie znaleźli się wśród 78 najlepszych uczniów w regionie. Finał konkursu odbył się 24 stycznia 2018r. w Instytucie Przyrodniczo- Technicznym PWSZ w Zamościu. Udział w finale był jednocześnie przystąpieniem do testu TOEFL Junior. Miło nam poinformować, że certyfikaty językowe TOEFL Junior zdobyli wszyscy trzej wyżej wymienieni uczniowie naszej szkoły. Cieszymy się bardzo, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu połączonego z potwierdzeniem umiejętności językowych w postaci certyfikatu językowego.

Ogłoszenie
W bieżącym roku szkolnym przyjmujemy zapisy na konkursy języka angielskiego:

1. Ogólnopolski konkurs języka angielskiego FOX. Przykładowe testy oraz informacje na temat konkursu na stronie fox.wombb.edu.pl

2. Międzyszkolny konkurs „ Challenge the good – become the best”.

3. Konkurs języka angielskiego organizowany przez PWSZ im. Szymona Syzmonowica w Zamościu. PWSZZamosc

Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli uczących języka angielskiego.