Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox 2020 Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox 2020

Trzech uczniów naszej szkoły zajęło wysokie pozycje w ogólnopolskiej klasyfikacji Konkursu Języka Angielskiego Fox 2020. Grzegorz Cios i Alan Obszański (obydwaj z kl. I TP5) uzyskali wynik bardzo dobry zajmując II miejsce, natomiast Sylwia Paszko z tej samej klasy z wynikiem dobrym zajęła III miejsce.

Uczniowie RCEZ, jak co roku licznie wzięli udział w XX jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2020 pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w dwóch kategoriach - LIONS dla klas I techników 5-letnich i 4-letnich, oraz EAGLES dla klas II, III i IV techników 4-letnich. Konkurs odbył się 3 marca 2020.

Konkurs stanowi duże wyzwanie dla pasjonatów języka angielskiego. Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko znajomością gramatyki i leksyki języka angielskiego, ale również dodatkowo przeczytać lekturę w języku angielskim. W tej edycji były to „Robinson Crusoe” oraz „A Midsummer Night's Dream”. Zadania z obowiązkowej lektury mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Sprawdzana jest także znajomość elementów kultury krajów anglojęzycznych .

Naszym uczniom, z których jesteśmy bardzo dumni serdecznie gratulujemy wyników. Dziękujemy za ich zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach językowych!

Opiekun konkursu – Monika Kita

Insta.Ling - skuteczna nauka słówek w naszej szkole! Insta.Ling - skuteczna nauka słówek w naszej szkole!

Oprócz tradycyjnych sposobów nauczania języka niemieckiego, wiele grup od września br. wykorzystuje dodatkowo platformę internetową Insta.Ling. Uczniowie codziennie wykonują kilkuminutową sesję, na którą składa się ok 20-30 nowych słów. Nauczyciele raz w tygodniu przydzielają słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie powtarzają je w domu – używając do tego komputera, tabletu lub telefonu.

Insta.Ling to bezpłatny program, który zwiększa skuteczność nauki nowych słówek przez uczniów, a nauczycielom umożliwia monitorowanie systematyczności pracy ucznia i śledzenia jego postępów. Nauczyciele i uczniowie dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce. Jest to przyjemny sposób przyswajania słownictwa przy użyciu nowoczesnych technologii.

Uczestnictwo w programie daje uczniom nie tylko możliwość opanowania nowych słów, ich zastosowania, wymowy oraz pisowni, ale też uczy ich systematyczności i obowiązkowości. Program pozwala nauczycielom na indywidualizację zakresu słownictwa, dzięki czemu jest ono zawsze dostosowane do poziomu i potrzeb każdej grupy. Metoda ta szczególnie mobilizuje uczniów, którzy w łatwy i szybki sposób mogą przyswoić niełatwe wyrażenia wykorzystując je w praktycznych ćwiczeniach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://instaling.pl/

Ł.M.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND”. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND”.

Dnia 7 stycznia br. otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund” organizowanego przez łowców Talentów JERSZ.

To już XVIII edycja tego konkursu. Nasi uczniowie biorą udział w tym wydarzeniu już od kilku lat, osiągając bardzo dobre wyniki i niejednokrotnie deklasując inne szkoły województwa lubelskiego.

W tej edycji do konkursu przystąpiło 26 uczniów RCEZ, w tym również uczniowie klas pierwszych. Konkurs „Deutschfreund” zorganizowała i przeprowadziła w naszej szkole p. Agnieszka Oleszczak – Bryła.

Konrad Ostrowski z klasy 3 TM zdobył I miejsce w województwie lubelskim.

Michał Bazan z klasy 2 TM – I miejsce województwie lubelskim w kategorii klas drugich.

Alan Obszański z klasy 1 TP5– I miejsce w województwie lubelskim w kategorii klas pierwszych.

Opiekunem uczniów jest p. Agnieszka Oleszczak- Bryła.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do wiosennej edycji tego konkursu.

A.B.

Laureaci w olimpiadzie Archimedes.
Laureaci w olimpiadzie Archimedes.

9 stycznia 2020 roku odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów ogólnopolskiej olimpiady z języka angielskiego Archimedes Lingua-Plus, która odbyła się 30 października 2019. Była to 34. edycja tej olimpiady. Konkurs skierowany był do uczniów technikum a jego celem było propagowanie wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz nauki języka angielskiego.

Tytuł laureata wywalczyli:
Patryk Obszański (laureat III stopnia)
Grzegorz Cios (laureat III stopnia)
Alan Obszański (laureat III stopnia)
Mateusz Gajur (Laureat III stopnia)
Jeremiasz Osuch (laureat IV stopnia)
Sylwia Paszko (laureat V stopnia)
Norbert Zadworny (laureat V stopnia).

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Stefan Pindor

„Szkoła pamięta” podczas lekcji języka angielskiego.

W ramach tej akcji w klasach trzecich odbyły się lekcje języka angielskiego dotyczące ważnej dla historii regionu biłgorajskiego postaci. Nauczyciele j. angielskiego przybliżyli uczniom postać dr Stanisława Pojaska - humanisty, patrioty i społecznika. Dr Pojasek był znakomitym chirurgiem i doskonałym organizatorem o wielkich zasługach dla rozwoju szpitala i służby zdrowia w Biłgoraju i powiecie. Uczniowie czytali elementy życiorysu tej postaci w j. angielskim. Rozwiązywali różnego typu zadania w oparciu o ten tekst oraz dyskutowali na temat ludzi wartych naśladowania, ich cech i czynów.

Agnieszka Strzelec

„Szkoła pamięta” podczas lekcji języka angielskiego.
Sukcesy z języka niemieckiego.
Sukcesy z języka niemieckiego.
Sukcesy z języka niemieckiego.
Sukcesy z języka niemieckiego.
Sukcesy z języka niemieckiego.

W marcu 2019r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego „Sprachdoktor” . Zainteresowanie konkursem było duże, co bardzo nas cieszy i udowadnia, że nawet w szkole technicznej można z sukcesem rozwijać swoje pasje językowe. Wśród stałych uczestników konkursu z klas drugich i trzecich debiutowali w konkursie również uczniowie klas pierwszych.

W kwietniu otrzymaliśmy wyniki klasyfikacji krajowej i wojewódzkiej. Konkurs oceniany był w kategoriach klasowych.
W całej Polsce do konkursu przystąpiło prawie sześć tysięcy uczniów, w województwie lubelskim 150.

Uroczyste wręczenie dyplomów miało miejsce dnia 26 kwietnia, w świetlicy szkolnej. Pani wicedyrektor Anna Olszowy serdecznie gratulowała sukcesów naszym uczestnikom.

Wyniki konkursu:
Konrad Ostrowski z klasy 2TM zdobył tytuł laureata, 1 miejsce w kraju, w kategorii klas drugich oraz 1 miejsce
w województwie lubelskim
.

Patryk Obszański, z klasy 3TM zdobył 1 miejsce w województwie lubelskim w kategorii klas trzecich.

Paulina Granda, z klasy 1 Ek została wyróżniona za najlepszy wynik w województwie lubelskim w kategorii klas pierwszych.

Opiekunami uczniów są panie: Danuta Kryńska i Agnieszka Oleszczak- Bryła.

Jest to ogromny sukces naszych uczniów, zwłaszcza Konrada Ostrowskiego, który za swój fantastyczny wynik otrzymał nagrodę pieniężną.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy osiągnęli na tle kraju i województwa bardzo dobre wyniki.

AB.

Uczniowie RCEZ na podium w konkursie języka angielskiego.
Uczniowie RCEZ na podium w konkursie języka angielskiego.

Uczniowie RCEZ na podium w konkursie języka angielskiego.

16 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się finał XIII edycji powiatowego konkursu języka angielskiego Challenge the Good - Become the Best.

Po etapie szkolnym, który miał miejsce 5 kwietnia, do finału międzyszkolnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Aleksander Ciskał II TM, Robert Dworniczak II TM, Łukasz Borek IV TM, Robert Świerczyński IV TI i Patryk Obszański
III TM
.

Po finałowych zmaganiach, które sprawdzały wiedzę leksykalno-gramatyczną oraz znajomość kultury krajów anglojęzycznych na podium stanęło dwóch uczniów naszego technikum :

Patryk Obszański - I miejsce
Robert Świerczyński - III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

MK

50. Olimpiada Języka Rosyjskiego Okręg Lubelski.
50. Olimpiada Języka Rosyjskiego Okręg Lubelski.

Dnia 30 listopada 2018 roku odbyły się zawody I stopnia (eliminacje szkolne) 50. Olimpiady Języka Rosyjskiego Okręg Lubelski. W olimpiadzie wzięło udział 4 uczniów. Do zawodów II stopnia (eliminacji okręgowych), które odbędą się dnia
2 marca 2019 r., zakwalifikował się uczeń klasy 2 AI Vladyslav Horbulskyi. Opiekunem ucznia jest Anna Kwiecińska.

A.B.

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-LINGUA.PLUS.
OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-LINGUA.PLUS.

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły przystąpili do tego konkursu z języka angielskiego. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży. To była już 32 edycja. Opiekunem konkursu był pan Robert Bryll.

W tym tygodniu otrzymaliśmy wyniki olimpiady.

Laureatami konkursu zostali:

Przemysław Paluch z klasy 4Ti - laureat III stopnia (nauczyciel Anna Olszowy)

Patryk Obszański z klasy 3TM- laureat IV stopnia (nauczyciel Agnieszka Strzelec)

Celem konkursu jest zachęcanie i motywowanie młodych ludzi do uczenia się języków obcych, których znajomość to okno na świat w dzisiejszych czasach, umożliwia ona uczniom lepszy start w dorosłe życie. To także pozytywny aspekt w ich karierze zawodowej.

Celem konkursu jest ponadto rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów oraz narodów posługujących się językiem angielskim a także wzbogacanie wiedzy o świecie,
w tym o krajach anglojęzycznych.

Sprawdzona forma testów językowych poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji stała się efektywnym sposobem podnoszenia językowych umiejętności uczniów.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach językowych!

Agnieszka Strzelec

Sukcesy z języka niemieckiego.
Sukcesy z języka niemieckiego.

Sukcesy z języka niemieckiego.

W tym tygodniu otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund". Uczniowie naszej szkoły uplasowali się na bardzo dobrych miejscach – Konrad Ostrowski z klasy II TM zajął 1. miejsce w województwie lubelskim i 19. w kraju (opiekun p. Agnieszka Oleszczak-Bryła), Grzegorz Pawłowski z klasy I TM był 9. w województwie
i 351. w kraju (opiekun p. Danuta Kryńska).

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "Deutschfreund", organizowany przez Łowców Talentów "Jersz" odbył się
w naszej szkole 14 listopada 2018 roku. Wzięło w nim udział 20 uczniów technikum, w tym również uczniowie klas pierwszych. Liczba uczestników konkursu w całej Polsce wyniosła ponad sześć tysięcy, w województwie lubelskim do konkursu przystąpiło 165 uczniów.

Naszym uczniom, z których jesteśmy bardzo dumni serdecznie gratulujemy wyników. Dziękujemy za ich zaangażowanie
i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkich pozostałych uczniów zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności
w zakresie języka niemieckiego zapraszamy do wiosennej edycji tego konkursu.

AS

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus – Lingua Plus.
Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus – Lingua Plus.

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus – Lingua Plus.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie klas drugich i trzecich. Łącznie w konkursie wzięło udział 17 uczniów.

Patryk Obszański z klasy 2TM oraz Przemysław Paluch z klasy 3TI uzyskali tytuł „Laureat III stopnia”.

Gratulujemy sukcesu i oczywiście oczekujemy na kolejne osiągnięcia.

Sukcesy językowe uczniów RCEZ.
Sukcesy językowe uczniów RCEZ.

Nasi uczniowie to nie tylko świetni technicy. Dobrze sobie również radzą z językiem angielskim, co potwierdziła XII edycja powiatowego konkursu językowego Challenge the Good Become the Best. 12 kwietnia 2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w II etapie konkursu języka angielskiego organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących
w Biłgoraju. Po I etapie do finału międzyszkolnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Konrad Ostrowski I TM, Dominika Tałanda II Ek, Patryk Obszański II TM, Robert Świerczyński III TI, Przemysław Paluch III TI i Jacek Pinar IV Sb.

Po ciężkich zmaganiach, które sprawdzały wiedzę leksykalno-gramatyczną oraz znajomość kultury krajów anglojęzycznych na podium stanęło dwóch uczniów naszego technikum Przemysław Paluch - II miejsce i Jacek Pinar - III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Ortograficzny „Dyktando dla Niepodległej”
Konkurs Ortograficzny „Dyktando dla Niepodległej”.

Konkurs Ortograficzny „Dyktando dla Niepodległej”.

Dnia 19.04.2018 w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbył się konkurs o tematyce niepodległościowej mający na celu uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowany przez zespół przedmiotowy języków obcych. Konkurs Ortograficzny „Dyktando dla Niepodległej” został przeprowadzony w trzech językach obcych: angielskim, niemieckim i rosyjskim, w którym łącznie udział wzięło 96 uczestników. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w każdym z trzech języków zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami w postaci książek.

Wyniki konkursu:

Język niemiecki:
 • Konrad Blicharz kl. 3 Ti

 • Michał Myszak kl. 2 Ti

 • Waldemar Dudek kl. 3 Ti


 • Język rosyjski:
 • Vladyslav Horbulski kl. 1 Ai

 • Adrian Wryszcz kl. 1Ai

 • Vladyslav Diachenko z kl 1 Ai • Język angielski:
 • Patryk Obszański kl. 2 Tm

 • Natalia Miarowska kl. 3 Ti

 • Przemysław Paluch kl. 3 Ti.

Konkursy Języka Niemieckiego.
Konkursy Języka Niemieckiego.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły odnosili sukcesy nie tylko w konkursach zawodowych, ale również językowych. Konkursy z języka niemieckiego cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły i co bardzo cieszy, uczniowie osiągnęli w tych konkursach bardzo dobre wyniki. W tym roku szkolnym odbyły się trzy ogólnopolskie konkursy z języka niemieckiego:

 1. 28 października konkrs Weltsprachen Abitur,
 2. 15 listopada Deutschfreund,
 3. 15 marca konkurs Sprachdoktor.

We wszystkich trzech konkursach najlepszy wynik osiągnął Konrad Ostrowski z klasy 1TM, w ostatnim konkursie uzyskał tytuł laureata. Bardzo dobre wyniki uzyskali również: Konrad Blicharz, Patryk Obszański oraz Daniel Lembryk. Opiekunami uczniów były nauczycielki języka niemieckiego panie: Agnieszka Oleszczak-Bryła i Danuta Kryńska. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na zdjęciu Konrad Ostrowski z dyplomem laureata Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Sprachdoktor"

Zmagania językowe uczniów RCEZ
II Dyktando w Języku Angielskim

Organizatorem dyktanda była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Etap szkolny konkursu odbył się 23 listopada 2017r, do którego przystąpiło 29 uczniów naszej szkoły. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie, poprawnie gramatycznie i ortograficznie zapisać podyktowany przez nauczyciela tekst. Za każde poprawnie zapisane słowo uczestnik dyktanda otrzymywał 1 punkt. Do zdobycia było 228 punktów. Do etapy finałowego zakwalifikowali się uczniowie z najwyższą liczbą punktów wśród wszystkich uczestników. Aż dziesięciu uczniów naszej szkoły zdobyło ponad 200 punktów. Do etapu finałowego, który odbył się 10 stycznia w Instytucie Przyrodniczo- Technicznym PWSZ w Zamościu zakwalifikował się uczeń Jacek Pinar z klasy IV Sb technikum samochodowego (opiekun Barbara Gliwa).Dyktando w Języku Angielskim to dobry sprawdzian przed maturą, a zwłaszcza przed częścią, którą nazywamy słuchaniem. To była już druga edycja dyktanda, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Kolejna edycja za rok. Już serdecznie zapraszamy!!!

VIII Konkurs Języka Angielskiego

Organizatorem konkursu była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Pierwszy etap VIII Konkursu Języka Angielskiego odbył się 29 listopada 2017 r. w szkole. Konkurs zorganizowany był przez PWSZ w Zamościu i ETS Polska. Do pierwszego etapu przystąpiło 40 uczniów naszej szkoły. Test konkursowy sprawdzał umiejętności gramatyczno- leksykalne uczniów. Do etapu finałowego zakwalifikowali się Patryk Obszański z klasy II TM (opiekun Agnieszka Strzelec), Przemysław Paluch z klasy III TI ( Opiekun Anna Olszowy)i Jacek Pinar z klasy IV Sb (opiekun Barbara Gliwa). Nasi uczniowie znaleźli się wśród 78 najlepszych uczniów w regionie. Finał konkursu odbył się 24 stycznia 2018r. w Instytucie Przyrodniczo- Technicznym PWSZ w Zamościu. Udział w finale był jednocześnie przystąpieniem do testu TOEFL Junior. Miło nam poinformować, że certyfikaty językowe TOEFL Junior zdobyli wszyscy trzej wyżej wymienieni uczniowie naszej szkoły. Cieszymy się bardzo, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu połączonego z potwierdzeniem umiejętności językowych w postaci certyfikatu językowego.

Ogłoszenie
W bieżącym roku szkolnym przyjmujemy zapisy na konkursy języka angielskiego:

1. Ogólnopolski konkurs języka angielskiego FOX. Przykładowe testy oraz informacje na temat konkursu na stronie fox.wombb.edu.pl

2. Międzyszkolny konkurs „ Challenge the good – become the best”.

3. Konkurs języka angielskiego organizowany przez PWSZ im. Szymona Syzmonowica w Zamościu. PWSZZamosc

Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli uczących języka angielskiego.