Logo Caritas Caritas RCEZ

PODARUJ DZIECKU RADOŚĆ!

Jeśli posiadasz: flamastry, kredki, malowanki, puzzle, maty piankowe, zabawki (oprócz maskotek) nowe lub w bardzo dobrym stanie przynieś je do nas! Zebrane artykuły zostaną przekazane na oddział pediatryczny biłgorajskiego szpitala.

XX edycja akcji „Tak.Pomagam!”

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w tegorocznej XX edycji akcji charytatywnej Caritas „Tak.Pomagam!”.

Biegamy dla lasów

10 uczniów z klasy 2 IP wzięło udział w tegorocznej edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii, w ramach której realizowali projekt społeczno-ekologiczny „Biegamy dla lasów”. Zwolnieni z Teorii to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne.

Tak. Pomagam!

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, podobnie jak w latach ubiegłych, włączyli się do ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak. Pomagam!” zbierając żywność z długim terminem przydatności do spożycia.

Kiermasz słodkości dla Hani

W dniach 16 i 17 listopada 2021 r. w naszej szkole odbył się „Kiermasz słodkości”, z którego dochód trafi do Hani Bogdanowicz. Dziewczynka potrzebuje środków finansowych na rehabilitację i przeszczep komórek macierzystych.

Dar Serca dla Ukrainy

W dniach 4 - 24 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka darów dla dzieci z Ukrainy.

Dar Serca dla Ukrainy

Od 4 do 22 października Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej wraz ze Szkolnymi Kołami Caritas organizuje zbiórkę darów dla dzieci z Ukrainy. Jest to już kolejna edycja akcji, której celem jest przekazanie darów dla dzieci polonijnych z ubogich rodzin na Ukrainie.

Wycieczka wolontariuszy do Warszawy

Dnia 27 września nasi wolontariusze uczestniczyli w wycieczce do stolicy zorganizowanej przez Biuro Poselskie, Pani Poseł na Sejm Beaty Strzałki.

PODARUJ DZIECKU RADOŚĆ!

W dniach 10 - 28 maja br. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę artykułów dla dzieci z interwencji, z oddziału pediatrycznego biłgorajskiego szpitala.

Spotkanie integracyjno-szkoleniowe szkolnych kół wolontariatu

25 maja 2021r. w siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej wolontariusze Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w spotkaniu integracyjno-szkoleniowym na temat „Kompetencje w pracy wolontariusza” oraz dyskusji dotyczącej rozwoju wolontariatu w regionie.

Podaruj dziecku radość!

Jeśli posiadasz: akcesoria dziecięce (buty, czapki, rożki, kocyki) gry i zabawki przynieś je do nas !
Zebrane artykuły zostaną przekazane dzieciom z interwencji na Odział Pedriatycznyw Biłgoraju.

Jałmużna Wielkopostna 2021. Nadszedł Czas Miłosierdzia.

Przygotowanie do Świąt Wielkanocnych poprzez post, modlitwę i jałmużnę to wielowiekowa tradycja. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji Caritas Polska pt. Jałmużna wielkopostna.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W ramach 27. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach.

Tak.Pomagam!

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas również i w tym roku zaangażowali się w ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem „Tak.Pomagam!”. Ze względu na pandemię zbiórka odbyła się tylko wśród społeczności szkolnej. Widząc, jak wiele osób odpowiada na apele Caritas, nie mieliśmy wątpliwości, że uda nam się pozyskać żywność dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły oraz podopiecznych diecezjalnego Caritas. Zebraliśmy 78 kg produktów z długim terminem przydatności do spożycia! Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.