Logo Caritas Caritas RCEZ

Przekazanie pieniędzy Rafałowi

24 kwietnia br. przekazaliśmy mamie Rafała Sarzyńskiego pieniądze ze zbiórki charytatywnej, przeprowadzonej w lutym w naszej szkole. Pierwotnie fundusze miały być przeznaczone na podróż marzeń Rafała jednakże w związku z sytuacją pandemii koronawirusa, panującej w Polsce oraz na świecie, zostaliśmy zmuszeni do zmiany celu zbiórki.

Kiermasz słodkości – spełniamy marzenie Rafała

Wiadomo, że w Tłusty Czwartek możemy do woli zajadać się pączkami, faworkami i innymi słodkościami. Z tej okazji połączyliśmy przyjemne z pożytecznym organizując Kiermasz słodkości – spełniamy marzenie...

Graliśmy dla Piotrka

1 grudnia na hali sportowej ZSBiO drużyna RCEZ wzięła udział w charytatywnym turnieju siatkówki, podczas którego odbyła się zbiórka do puszek na leczenie 20-letniego ucznia „budowlanki” Piotrka Kozaka.

Mikołajkowa zbiórka dla stypendystów

Dnia 5 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce Mikołajkowej na rzecz Funduszu Stypendialnego Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Świąteczny kiermasz wypieków

Również i tym razem wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz Koła Wolontariatu nie pozostali obojętni na krzywdę innych i zorganizowali 5 i 6 grudnia br. Świąteczny kiermasz wypieków, z którego dochód przeznaczymy dla chorego Piotrka, ucznia ZSBiO.

Tak. Pomagam!

5 grudnia wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji akcji Tak. Pomagam! zorganizowanej przez Caritas Polska. Podczas bożonarodzeniowej zbiórki uczniowie zbierali artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, z których najuboższe rodziny przygotują świąteczne posiłki.

„Kromka chleba dla sąsiada”

„Starsi ludzie to ci, którzy niosą nam historię, którzy niosą nam nauczanie i wiarę, zostawiają nam spuściznę. Oni jak stare wino mają wewnętrzną siłę, by przekazać nam szlachetne dziedzictwo” – powiedział papież Franciszek podczas jednego ze swoich kazań.