Złoto w przełajach wojewódzkich!

Rewelacyjnie zaprezentowali się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Ogólnopolskim Finale Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 27 kwietnia w Bydgoszczy.

Po bardzo zaciętej rywalizacji, która toczyła się na dystansie 2000 metrów, drużyna RCEZ wywalczyła długo wyczekiwany medal. Uczniowie „Elektryka” powtórzyli wyczyn z 2011 roku z Łodzi, gdzie zajęli trzecie miejsce w zawodach tej samej rangi. W Bydgoszczy musieli uznać wyższość tylko Szkoły Mistrzostwa Sportowego gospodarzy oraz reprezentacji ze Stargardu Szczecińskiego. Najlepiej z naszej drużyny zaprezentował się Karol Łaba z klasy 2AS, który dobiegł do mety na 4 pozycji. Równe starty pozostałych reprezentantów pozwoliły na zajecie przez naszą drużynę tak wysokiej pozycji.

Skład reprezentacji RCEZ: Karoł Łaba (2AS – 4 miejsce), Rafał Czajka (3TM – 14 miejsce), Sebastian Pac (4TE5 – miejsce 19), Wiktor Małer (3Sb – miejsce 23), Kacper Świtała (4Sb5 – miejsce 24), Bartłomiej Wołoszyn (3Sb – miejsce 37), rezerwowi – Tomasz Kaczor (3TM), Damian Błaszczyk (2Sb), Kacper Maciocha (4TP5).

Adam Osuch

Podium RCEZ w Bydgoszczy!!! Podium RCEZ w Bydgoszczy!!! Podium RCEZ w Bydgoszczy!!! Podium RCEZ w Bydgoszczy!!! Podium RCEZ w Bydgoszczy!!!
Web design by SILAS