Zespół Mechaniczno-Ekonomiczny przy RCEZ w Biłgoraju

NAGŁÓWEK

R C E Z

ZAWARTOŚĆ DOKUMENTU

LEWA CZĘŚĆ DOKUMENTU

RCEZ na targach Poznań Motor Show 2023

Tradycją szkoły są coroczne wycieczki zawodowe dla uczniów z klas o profilach samochodowych na najważniejsze w Europie Środkowo - Wschodniej targi motoryzacyjne Poznań Motor Show.

W takiej wycieczce uczestniczyła w tym roku w dniach 30 – 31 marca młodzież z klas 3AS i 3Sb. Na zwiedzających targi Poznań Motor Show 2023 czekała bogata ekspozycja samochodów, motocykli, kamperów i przyczep kempingowych. Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszyła się strefa tuningu. Fani motoryzacji mogli zobaczyć nowości rynkowe, poznać panujące trendy, porozmawiać na tematy związane z przyszłością motoryzacji oraz uczestniczyć w licznych wydarzeniach towarzyszących – prelekcjach, konkursach, spotkaniach z gwiazdami, gdyż na targach obecni byli znani blogerzy i dziennikarze telewizyjni zajmujący się motoryzacją. Można było również obejrzeć pokazy motocyklowe oraz podziwiać popisy kaskaderów i drifterów. Pobyt na targach dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i niezapomnianych emocji, ale również wzbogacił uczniów o wiedzę z dziedziny związanej z ich kierunkiem kształcenia.

Dwudniowa wycieczka obejmowała również Warszawę, gdzie uczniowie zwiedzili Narodowe Muzeum Techniki oraz odbyli spacer po Starym Mieście. Odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza i Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Podczas wycieczki, korzystając z bliskości Bazyliki Licheńskiej od miejsca noclegowego, młodzież odwiedziła Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym i przeszła stacjami Drogi Krzyżowej na szczyt Golgoty.

Opiekunami uczniów byli wychowawcy klas: Joanna Sidor i Leszek Luchowski oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych: Wojciech Stasiewicz i Jacek Szymanik.

J. S.

PRAWA CZĘŚĆ DOKUMENTU