Internat RCEZ


Proszę czekać...

Internat
Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Rok szkolny 2024/2025:

Pierwsza pomoc przedmedyczna

W dniu 14.04.2025 roku pan Piotr Maśko przeprowadził z wychowankami internatu zajęcia teoretyczno- praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem szkolenia było przygotowanie młodzieży do prawidłowego udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia i zdrowia.

Ważne było również uświadomienie wychowankom, że na miejscu wypadku często pierwsze minuty decydują o życiu poszkodowanego i to od nas, od naszej wiedzy i umiejętności zależy ludzkie życie.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu.

Dziękujemy panu Piotrowi Maśko za profesjonalne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, za zaangażowanie i poświęcony czas.

Pożegnanie maturzystów

„Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze”.

08 kwietnia 2025 roku w internacie odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów.

Młodsi wychowankowie internatu pod opieką wychowawców, przygotowali dla tegorocznych maturzystów uroczyste pożegnanie. Niespodzianką dla nich była prezentacja multimedialna z pokazem zdjęć z okresu pięciu lat pobytu w internacie. Ta chwila sprawiła, że emocje oraz wzruszenie pojawiły się na twarzach wychowanków. Nie zabrakło podziękowań dla pani kierownik internatu, wychowawców, a także młodszych koleżanek i kolegów. Wyjątkowy wieczór spędzony przy wspólnej uroczystej kolacji pozostanie na długo w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, a wszystkim Maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości!

Warsztaty profilaktyczne

Dnia 18 marca przypada Europejski Dzień Mózgu.
W tym dniu w internacie odbyły się warsztaty profilaktyczne, prowadzone przez Panią M. Sokołowską – Kaczor.
„W zdrowym ciele - aktywny i kreatywny mózg”.
Podczas spotkania omawiane były zagadnienia:
dieta zdrowa dla mózgu i rola aktywności ruchowej,
dlaczego sen jest ważny?
unikanie infekcji wirusowych i bakteryjnych, oraz nadużywanie antybiotyków,
a praca mózgu,
spożywanie alkoholu, nikotyny narkotyków i kofeiny, a praca mózgu

Młodzież wykazała duże zainteresowanie tematem, bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach. W imieniu wychowanków serdecznie dziękujemy p. Marioli Sokołowskiej – Kaczor.

Dzień Kobiet w Internacie

Miłym wydarzeniem w Internacie był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy zaprosili wszystkie dziewczyny do kawiarenki internackiej na słodki poczęstunek, który samodzielnie przygotowali.

Dzień Kobiet w internacie był okazją do wspólnego świętowania i wzajemnego obdarowywania się uprzejmościami. Tego typu gesty są doskonałym przykładem jak małe, ale znaczące działania mogą budować pozytywne relacje między ludźmi i sprawić, że każdy czuje się doceniony i ważny.

Uroczysta kolacja wigilijna

17 grudnia 2024 roku o godz. 18:00 mieszkańcy internatu, pani kierownik, wychowawcy i zaproszeni goście, a wśród nich pan dyrektor naszej szkoły Jarosław Dubiel, wicedyrektorzy pani Anna Olszowy i pan Piotr Pietruczyk oraz ksiądz Mateusz Januszewski zasiedli przy wigilijnym stole.

Przed posiłkiem świąteczny nastrój podkreślił występ artystyczny wychowanków, przygotowany przez panią Joannę Lisowską, który wprowadził nas w pełen niezapomnianych wrażeń wieczór.

Dzięki naszym paniom z kuchni mogliśmy spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw takich jak: barszcz, pierogi, czy ryba w sosie greckim.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wieczoru. Nie zabrakło mnóstwa płynących z serca życzeń oraz wspólnego kolędowania. Wasza obecność, życzliwość, uśmiechy i zaangażowanie sprawiły, że wieczór ten na długo zostanie w naszej pamięci.

Internat w akcji

W Internacie została zorganizowana zbiórka na rzecz zwierząt, które przebywają w Gminnym Przytulisku w Józefowie. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny młodzieży internackiej. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać środki, za które kupiono produkty: przysmaki, suplementy, zabawki, gryzaki.

To wspaniały przykład tego, że nasi wychowankowie mają wielkie serce. Dziękujemy serdecznie wszystkim za włączenie się w akcję i okazane wsparcie.

Razem możemy więcej.

Turniej Piłki Halowej

26 listopada 2024 roku mieliśmy przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w XII Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanym przez Internat ZSBiO w Biłgoraju.

Młodzież naszego internatu zajęła IV miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sportowej rywalizacji, zaangażowania oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Pieczenie pierników

Święta tuż, tuż…
Wieczorem 25 listopada w naszym internacie odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których dziewczyny doskonaliły swoje umiejętności w pieczeniu pierników pod okiem pani kierownik Anny Różańskiej.

Spotkanie z policjantem

20 listopada w internacie odbyło się spotkanie młodzieży z policjantem, które miało na celu poruszenie dwóch istotnych tematów: cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Wychowankowie byli zainteresowani tematem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Dziękujemy Panu asp. szt. Adamowi Granda z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju za spotkanie.

Spektakl profilaktyczny

20 listopada nasi najmłodsi wychowankowie pod kierunkiem pani Joanny Lisowskiej przedstawili spektakl profilaktyczny pt. „Marionetki”. Przedstawienie doskonale pokazało różne formy uzależnienia i ich wpływ na życie młodego człowieka.


Wybory Młodzieżowej Rady Internatu RCEZ

W poniedziałek, 28 października 2024 r. odbyły się wybory Młodzieżowej Rady Internatu. Jest to dla internatu bardzo ważne wydarzenie, w którym wychowankowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.

Głosowanie było tajne, a każdy wychowanek mógł oddać jeden głos na swojego kandydata. Po podliczeniu głosów nowy skład MRI w roku szkolnym 2024/2025 przedstawia się następująco:


Zofia Mazgaj - przewodnicząca
Popko Sebastian - zastępca
Zwolak Bartłomiej- zastępca

Członkowie:
Kołcon Norbert
Kruk Agnieszka
Niedzwiecka Natalia

Nowo wybranym MRI gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy.

Dzień Edukacji Narodowej w Internacie

Dnia 15 października, młodzież mieszkająca w internacie uczciła Dzień Edukacji Narodowej
uroczystym spotkaniem z wychowawcami. Po krótkim występie artystycznym był czas na słodki
poczęstunek, a wychowawcy otrzymali przygotowane upominki.

W imieniu wszystkich wychowanków internatu życzymy pracownikom Internatu dużo pomyślności,
zadowolenia z pracy oraz
samych szczęśliwych i spokojnych dni z nami.

Wychowankowie internatu wyruszyli rowerami w teren…

Dnia 9 października b.r. wychowankowie internatu opuścili swoje mury i postanowili
zwiedzić okolice Puszczy Solskiej.

Rozpoczęliśmy od szkolnej musztry tzn. sprawdzenia rowerów, regulaminu rowerowej klasy, krótkiej rozgrzewki… i wyruszyliśmy.

1 etap - patriotyczny - miejsce egzekucji partyzantów w Rapach Dylańskich
2 etap - krajoznawczy - źródełka w okolicy Woli Dużej
3 etap – integracyjny – odpoczynek i posiłek regeneracyjny przy zbiorniku wodnym Smólnik.

Po około 30 km z niewielkim zmęczeniem wróciliśmy na zasłużony obiad w naszym internacie.

Dziękujemy Panu Marcinowi za pokazanie ciekawych miejsc, naszej „Małej Ojczyzny”.

Dzień Chłopaka w Internacie RCEZ

Jak co roku dziewczęta naszego internatu nie zapomniały o swoich przemiłych kolegach. Z okazji Dnia Chłopaka przygotowały dla nich słodką niespodziankę. Pod czujnym okiem p. Joanny Lisowskiej upiekły pyszne ciasta. Po uroczystym powitaniu i złożeniu życzeń, wszyscy przystąpili do degustacji.