Święto Chrztu Polski

14 kwietnia obchodziliśmy Narodowe Święto Chrztu Polski. Akt ten był doniosłym i brzemiennym w skutki wydarzeniem w dziejach naszego państwa. Obchody Narodowego Święta Chrztu Polski przypominają o chrześcijańskich korzeniach Europy, które stanowią fundament wartości i zasad naszego kraju.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana”

18 kwietnia 2024 r. w Zamościu odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana” dotyczącego znajomości ksiąg Pisma Świętego - Dziejów Apostolskich i Księgi Sędziów.

Konkurs historyczny

1 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs historyczny, którego celem było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Sukces ucznia klasy 2 Sb

Uczeń naszej szkoły Damian Grygiel z klasy 2Sb, zakwalifikował się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach, organizatorem którego jest Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL.

Święto Chrztu Polski

14 kwietnia obchodziliśmy Narodowe Święto Chrztu Polski. Akt ten był doniosłym i brzemiennym w skutki wydarzeniem w dziejach naszego państwa. Obchody Narodowego Święta Chrztu Polski przypominają o chrześcijańskich korzeniach Europy, które stanowią fundament wartości i zasad naszego kraju.

Aby upamiętnić to wydarzenie w naszej szkole zorganizowano konkurs historyczny pt. „Chrzest Polski i początki państwa polskiego”. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem.

Do rywalizacji przystąpiło 80 uczniów RCEZ. Na I miejscu uplasowali się ex aequo Mateusz Gromadzki z kl. 2TP i Mikołaj Zdybel z kl. 1IR, II miejsce – Patryk Abram z kl. 2TE, III miejsce – ex aequo Tomasz Zdybel z kl. 2TA i Krystian Kaczor z kl. 2TP.

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

Konkurs zorganizowali nauczyciele historii.