Święto Chrztu Polski

14 kwietnia obchodziliśmy Narodowe Święto Chrztu Polski. Akt ten był doniosłym i brzemiennym w skutki wydarzeniem w dziejach naszego państwa. Obchody Narodowego Święta Chrztu Polski przypominają o chrześcijańskich korzeniach Europy, które stanowią fundament wartości i zasad naszego kraju.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana”

18 kwietnia 2024 r. w Zamościu odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana” dotyczącego znajomości ksiąg Pisma Świętego - Dziejów Apostolskich i Księgi Sędziów.

Konkurs historyczny

1 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs historyczny, którego celem było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Sukces ucznia klasy 2 Sb

Uczeń naszej szkoły Damian Grygiel z klasy 2Sb, zakwalifikował się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach, organizatorem którego jest Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL.

Sukces w konkursie „Wolna-Niepodległa”

15 listopada 2023 roku odbyła się w Zamościu finałowa gala konkursu historycznego „Wolna-Niepodległa”, podczas której wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu. Celem konkursu było promowanie i utrwalanie wiedzy historycznej, zarówno w wymiarze regionalnym jak i narodowym, oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Uczeń naszej szkoły Mateusz Woźnica z klasy 1TP zajął 3 miejsce. Nagrodzona praca konkursowa to esej historyczny pod tytułem „Różne drogi do niepodległości”.

Celem konkursu było promowanie i utrwalanie wiedzy historycznej, zarówno w wymiarze regionalnym jak i narodowym, oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Uczeń naszej szkoły Mateusz Woźnica z klasy 1TP zajął 3 miejsce. Nagrodzona praca konkursowa to esej historyczny pod tytułem „Różne drogi do niepodległości”.

Uczeń naszej szkoły Mateusz Woźnica z klasy 1TP zajął 3 miejsce. Nagrodzona praca konkursowa to esej historyczny pod tytułem „Różne drogi do niepodległości”.

Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Lublinie – Delegatura w Zamościu. Konkurs odbył się pod patronatem Kancelarii Sejmu i Prezesa Rady Ministrów.

Opiekę nad uczniem sprawowała Maria Lipianin.

Gratulujemy!!!