Święto Chrztu Polski

14 kwietnia obchodziliśmy Narodowe Święto Chrztu Polski. Akt ten był doniosłym i brzemiennym w skutki wydarzeniem w dziejach naszego państwa. Obchody Narodowego Święta Chrztu Polski przypominają o chrześcijańskich korzeniach Europy, które stanowią fundament wartości i zasad naszego kraju.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana”

18 kwietnia 2024 r. w Zamościu odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana” dotyczącego znajomości ksiąg Pisma Świętego - Dziejów Apostolskich i Księgi Sędziów.

Konkurs historyczny

1 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs historyczny, którego celem było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Sukces ucznia klasy 2 Sb

Uczeń naszej szkoły Damian Grygiel z klasy 2Sb, zakwalifikował się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach, organizatorem którego jest Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL.

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

Hubert Bzdyra uczeń klasy 4TP5 zdobył wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną „Chrzest Polski”. Celem konkursu jest propagowanie treści patriotycznych, kulturowego dziedzictwa kraju i pogłębianie wiedzy historycznej. Mimo ogromnej rywalizacji, praca Huberta została doceniona przez jury konkursu za oryginalność, pomysłowość, nowatorskie spojrzenie na historię, walory artystyczne oraz wysoki poziom umiejętności w zakresie technologii informacyjnej. To kolejny sukces ucznia, gdyż w ubiegłym roku szkolnym, w II edycji tego konkursu Hubert Bzdyra również zdobył wyróżnienie.

Opiekę merytoryczną w przygotowaniu prezentacji sprawowała M. Lipianin.

Gratulujemy!!!

M.L