Konkurs historyczny

1 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs historyczny, którego celem było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Sukces ucznia klasy 2 Sb

Uczeń naszej szkoły Damian Grygiel z klasy 2Sb, zakwalifikował się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach, organizatorem którego jest Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL.

Sukces w konkursie „Wolna-Niepodległa”

15 listopada 2023 roku odbyła się w Zamościu finałowa gala konkursu historycznego „Wolna-Niepodległa”, podczas której wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu.

Narodowe Czytanie w RCEZ

Akcja Narodowego Czytania jest organizowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku, a jej nadrzędnym celem jest zachęcanie Polaków do czytania największych dzieł literatury polskiej.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 1 marca 2023r. upamiętniono w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Nauczyciele historii przygotowali program składający się z dwóch części. W pierwszej przedstawiono uczniom genezę święta i przybliżono historię żołnierzy drugiej konspiracji. Zaprezentowano fragmenty filmu „Wyklęty”, dla którego inspiracją były losy jednego z żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Ten punkt programu zakończyła dyskusja.

W drugiej części uczniowie mogli wykazać się wiedzą historyczną, biorąc udział w konkursie pt. „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni”.

W zwycięskiej trójce uplasowali się następujący uczniowie: Wiktoria Głuszczak i Anna Pograniczna z klasy 3 ER oraz Damian Grygiel z klasy 1 Sb.