REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

preloader




Regionalne Centrum
Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
Proszę czekać...

Logo Olimpiady Techniki Samochodowej

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej zdobyło II miejsce w klasyfikacji placówek samochodowych w Polsce w 2022 r.

RCEZ

Biłgoraj

Znak Jakości Szkoły 2025

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ w Biłgoraju jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2025 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2025".

article and aside

Uczniowie RCEZ w Bułgarii

11 maja 2025 roku 30 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik elektryk i technik programista wyruszyło do Bułgarii na dwutygodniowe staże zawodowe. Jest to kolejna edycja programu Erasmus+ w RCEZ - projekt 2024-1-PL01-KA121-VET-000204305Kształcenie i Szkolenie Zawodowe w ramach Akredytacji Erasmusa nr 2020-PL01-KA120-VET-095301.

W trakcie pobytu w Bułgarii nasi uczniowie odbywają staże zawodowe zorganizowane przez organizację partnerską Dare to Develope Academy Association. Ponadto uczniowie realizują program kulturowy, w czasie którego zapoznają się ze zwyczajami i zabytkami tego kraju.

Dotychczas staże odbywają się w dwóch firmach: TRACING.GB (działająca w branży IT) oraz BrandZilla (branża marketingowo- reklamowa) z siedzibą w Warnie.

W ramach programu kulturowego odwiedziliśmy mityczny Kamienny Las – formację skalną zlokalizowaną na zachód od Warny, według legend dawna siedziba Posejdona. Dawniej na obecnych piaskach znajdowały się pokłady wapienia, które rozpuszczała woda opadowa z dwutlenkiem węgla. Przenikał on do piasku w formie nacieków (kolumn). Z czasem piasek został usunięty na skutek wietrzenia, a odporniejsze słupy wapienne zostały odsłonięte.

Ponadto wolny czas spędzamy na spacerach po plaży i rozgrywkach sportowych. Niestety, ze względu na temperatury około 15C kąpiele wodne w Morzu Czarnym na razie nie wchodzą w grę.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenia zawodowe. Dzięki finansowaniu, uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wyjazdem.

W trakcie pobytu w Bułgarii uczniami opiekują się nauczyciele – Elżbieta Marczak-Bil, koordynator projektu, Marzena Kwiatkowska – nauczyciel języka angielskiego, Przemysław Kubat - nauczyciel wychowania fizycznego.

from the youtube channel

OKIEM NASZYCH UCZNIÓW

Technik ekonomista Technik elektronik Technik elektryk Technik informatyk Technik mechatronik Technik pojazdów samochodowych Technik programista Technik rachunkowości
recent events

OSTATNIE WYDARZENIA...

Podwójny triumf w wojewódzkiej licealiadzie

Podwójny triumf w wojewódzkiej licealiadzie

Aktualizacja: 12 czerwca 2025 r. 08:08

Drodzy Maturzyści!

Drodzy Maturzyści!

Aktualizacja: 12 czerwca 2025 r. 08:23

SUKCES MIKOŁAJA W POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM

SUKCES MIKOŁAJA W POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM

Aktualizacja: 09 czerwca 2025 r. 09:11

Sukces naszych programistów

Sukces naszych programistów

Aktualizacja: 06 czerwca 2025 r. 13:40

Mistrzostwa mechaników

Mistrzostwa mechaników

Aktualizacja: 06 czerwca 2025 r. 06:18

Sportowcy wodni - Biszcza-Żary

Sportowcy wodni - Biszcza-Żary

Aktualizacja: 04 czerwca 2025 r. 20:09

from the youtube channel

Z KANAŁU YOUTUBE...

Technik mechatronik Elektromechanik pojazdów samochodowych Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 RCEZ zaprasza
teams

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

elektryczno-elektroniczny mechaniczno-samochodowy wychowania fizycznego języków obcych humanistyczny matematyczno-przyrodniczy informatyczno-ekonomiczny
cooperation

WSPÓŁPRACA

Serwis utrzymuje firma NETPARTNERS Metal Work Polska MODEL AMBRA ista.ling "Podróże zklasą" Akademia Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie Politechnika Lubelska
scrolltop