REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

preloader
Regionalne Centrum
Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
Proszę czekać...

Logo Olimpiady Techniki Samochodowej

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej zdobyło II miejsce w klasyfikacji placówek samochodowych w Polsce w 2022 r.

RCEZ

Biłgoraj

Znak Jakości Szkoły 2024

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ w Biłgoraju jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

article and aside

Uczniowie RCEZ we Włoszech - Projekt 2023-1-PL01-KA121-VET-000125176

36 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych, specjalność technik informatyk, technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych dnia 21 kwietnia 2024 wyruszyło do Włoch na dwutygodniowe staże zawodowe. Jest to kolejna edycja programu Erasmus+ w RCEZ - projekt 2023-1-PL01-KA121 -VET-000125176 Kształcenie i Szkolenie Zawodowe w ramach Akredytacji Erasmusa nr 2020-PL01-KA120-VET-095301.

W czasie pobytu we Włoszech nasi uczniowie odbywają staże zawodowe w wymiarze 80 godzin zorganizowane przez organizację partnerską PUMO Projects s.r.l.s. Ponadto uczniowie realizują bogaty program kulturowy, w czasie którego zapoznają się ze zwyczajami i zabytkami tego kraju.

Minęła już połowa mobilności. Zdobywając doświadczenie zawodowe uczestnicy realizowali praktyki zawodowe u kilku pracodawców oraz uczestniczyli w wykładach i warsztatach. Największym zainteresowaniem wszystkich trzech zawodów cieszyły się zajęcia w Muzeum Ferrari w Maranello. Uczniowie podzieleni na grupy tematyczne uczestniczyli w dwóch warsztatach pt. „Formuła innowacji i wydajności silnika- moduł zaawansowany” oraz „Formuła innowacji- dynamika i aerodynamika”. Jeszcze większym przeżyciem było zwiedzanie wystawy różnych modeli marki, zarówno tych nowoczesnych, wyścigowych jak i zabytkowych, pochodzących jeszcze z początkowych lat funkcjonowania fabryki.

W czasie wolnym od praktyk zrealizowaliśmy już najważniejsze i najatrakcyjniejsze punkty programu kulturowego. Zwiedziliśmy Rzym i Watykan. Podbój wiecznego miasta rozpoczęliśmy od Wzgórza Palatynu, Forum Romanum, Koloseum i Kapitolu. Po zwiedzeniu tych wielowiekowych i monumentalnych budowli przeszliśmy urokliwymi uliczkami rzymskimi do centrum miasta. Po drodze podziwialiśmy Monumento a Vittorio Emanuele II zwany świątynią włoskiego zjednoczenia, słynne Schody Hiszpańskie, plac Piazza Navona i Fontannę di Trevi. Po obowiązkowym postoju połączonym z degustacją rzymskiej pizzy oraz robieniem pamiątkowych zdjęć przeszliśmy do Watykanu, zwiedzając po drodze niezliczone zabytki i cuda architektury (m.in. Panteon i Zamek św. Anioła). W Bazylice św. Piotra podziwialiśmy monumentalne wnętrza epok renesansu i baroku . Wśród wielu zabytków architektury i kultury chrześcijańskiej naszą uwagę przyciągnęła Pieta Michała Anioła oraz kaplica św. Sebastiana, gdzie znajduje się grób papieża Polaka- św. Jana Pawła II. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do naszego hotelu.

Odwiedziliśmy też Asyż, rodzinne miasto świętego Franciszka. Tam spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami, zwiedziliśmy sanktuarium św. Franciszka, gdzie podziwialiśmy freski Giotta, Lorenzettiego oraz Cimabuego. Byliśmy też w miejscu urodzenia św. Franciszka oraz w Bazylice św. Klary. Po tym pojechaliśmy do Perugii, stolicy regionu Umbria. Tutaj zwiedziliśmy podziemne miasto Rocca Paolina, a następnie spacerowaliśmy po mieście. Podziwialiśmy pomnik Wiktora Emanuela i piękną panoramę rozciągającą się na cały region Umbrii. Zwiedzanie zakończyliśmy na zabytkowym placu Piazza IV Novembre z przepiękną trzypoziomową trzynastowieczną Fontanną Miaggiora.

Ponadto wolny czas spędzamy na spacerach po plaży i miasteczku, rozgrywkach sportowych i wycieczkach do okolicznych miejscowości.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Dzięki finansowaniu, uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wyjazdem.

W trakcie pobytu we Włoszech uczniami opiekują się nauczyciele – Marzena Kwiatkowska, koordynator projektu, Krzysztof Bury – nauczyciel przedmiotów samochodowych, Józef Bednarz – nauczyciel przedmiotów mechatronicznych, elektronicznych i informatycznych, Agnieszka Iwanek - nauczyciel wychowania fizycznego.

M.K.

from the youtube channel

OKIEM NASZYCH UCZNIÓW

Technik ekonomista Technik elektronik Technik elektryk Technik informatyk Technik mechatronik Technik pojazdów samochodowych Technik programista Technik rachunkowości
recent events

OSTATNIE WYDARZENIA...

Matematyka Po Prostu - INSTRUKCJA DLA UCZNIÓW

Matematyka Po Prostu - INSTRUKCJA DLA UCZNIÓW

Aktualizacja: 10 maja 2024 r. 17:23

Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Aktualizacja: 02 maja 2024 r. 23:29

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

Aktualizacja: 01 maja 2024 r. 08:10

Pożegnanie Maturzystów w Internacie

Pożegnanie Maturzystów w Internacie

Aktualizacja: 30 kwietnia 2024 r. 10:34

Młodzież z Samorządu Uczniowskiego na wycieczce w Rzeszowie

Młodzież z Samorządu Uczniowskiego na wycieczce w Rzeszowie

Aktualizacja: 27 kwietnia 2024 r. 14:13

Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów

Aktualizacja: 27 kwietnia 2024 r. 09:45

from the youtube channel

Z KANAŁU YOUTUBE...

Technik mechatronik Elektromechanik pojazdów samochodowych Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 RCEZ zaprasza
teams

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

elektryczno-elektroniczny mechaniczno-samochodowy wychowania fizycznego języków obcych humanistyczny matematyczno-przyrodniczy informatyczno-ekonomiczny
cooperation

WSPÓŁPRACA

Serwis utrzymuje firma NETPARTNERS Metal Work Polska MODEL AMBRA ista.ling
scrolltop