REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

preloader
Regionalne Centrum
Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
Proszę czekać...

Logo Olimpiady Techniki Samochodowej

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej zdobyło II miejsce w klasyfikacji placówek samochodowych w Polsce w 2022 r.

RCEZ

Biłgoraj

Znak Jakości Szkoły 2024

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ w Biłgoraju jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

article and aside

Berlin zdobyty : )

Uczniowie klas pierwszych i drugich RCEZ poczuli już prawdziwe wakacje!

W dniach 3-6 czerwca młodzież wraz z opiekunami pojechała na szkolną wycieczkę programową do Niemiec, zorganizowaną przez panie germanistki naszej szkoły – p. Agnieszkę Oleszczak- Bryłę i p. Agnieszkę Pochodaj. W ramach naszego wyjazdu odwiedziliśmy stolicę Niemiec – Berlin oraz Tropical Island.

Berlin – miasto pełne historii, kultury i fascynujących atrakcji. Dla naszej młodzieży była to niepowtarzalna możliwość nauki, odkrywania, zabawy, a także doskonalenia znajomości języka niemieckiego. Uczniowie mieli okazję zgłębić historię, tradycję i kulturę naszych zachodnich sąsiadów, a w Berlinie eksplorować bogactwo sztuki, nauki i życia codziennego tego wielokulturowego miasta.

W trakcie pobytu zwiedziliśmy wiele historycznych miejsc: budynek niemieckiego parlamentu – Reichstag, Bramę Brandenburską - symbol miasta i świadectwo wielu ważnych wydarzeń, przespacerowaliśmy się historyczną aleją Unter den Linden na Plac Paryski, przeszliśmy na Plac Poczdamski z ultranowoczesnymi wieżowcami i budynkiem Sony Center, kolejne atrakcje i zabytki to: Opera Miejska, Uniwersytet Humboldta, Wyspa Muzealna i na zakończenie pierwszego dnia pobytu zwiedzanie Alexsanderplatz w Berlinie Wschodnim.

Kolejny dzień wizyty w niemieckiej stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania wyjątkowego berlińskiego Muzeum Techniki, gdzie podziwiać można prawdziwe statki, parowozy i samoloty.

Następnie przejechaliśmy w okolice Dworca ZOO, poznaliśmy historię Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma i przeszliśmy się słynną handlową ulicą Kurfürstendamm.

Odwiedziliśmy miejsce pamięci podziału miasta na dwie części – Gedenkstätte Berliner Mauer - oryginalny fragment dawnego muru berlińskiego. Kolejnym punktem była unikatowa na skalę światową galeria na świeżym powietrzu – East Side Gallery.

Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy w kompleksie Tropical Island – ogromnym parku rozrywki i wypoczynku. Na kilka godzin przenieśliśmy się w świat tropikalnej przyrody, na plażę Morza Południowego, na wyspę Bali i Magiczną Lagunę. Emocje dodatkowo podkręcił kompleks zjeżdżalni i turbo ślizgawka o prędkości 70km/h.

Po wodnym szaleństwie - pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia - udaliśmy się w drogę powrotną do Polski.

Nasza wycieczka była dla uczniów nie tylko okazją do zwiedzania i odpoczynku, ale również dała możliwość pogłębienia wiedzy historycznej, kulturowej i naukowej, a przede wszystkim otworzyła młodzież na świat, na inne tradycje i inną kulturę oraz pozwoliła na praktyczne wykorzystanie języka niemieckiego w codziennych sytuacjach.

Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Agnieszka Oleszczak- Bryła, p. Agnieszka Pochodaj, p. Stefan Pindor i p. Tomasz Romańczuk.

Dziękujemy Panu Piotrowi Toczkowi, właścicielowi biura podróży Master Tur z Krakowa, w porozumieniu z którym zrealizowaliśmy ten fantastyczny wyjazd.


from the youtube channel

OKIEM NASZYCH UCZNIÓW

Technik ekonomista Technik elektronik Technik elektryk Technik informatyk Technik mechatronik Technik pojazdów samochodowych Technik programista Technik rachunkowości
recent events

OSTATNIE WYDARZENIA...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Aktualizacja: 18 czerwca 2024 r. 07:10

Harmonogram egzaminów poprawkowych - sierpień 2024

Harmonogram egzaminów poprawkowych - sierpień 2024

Aktualizacja: 20 czerwca 2024 r. 07:27

Szkoła z Życiem

Szkoła z Życiem

Aktualizacja: 20 czerwca 2024 r. 11:54

Finał konkursu

Finał konkursu "Rok Przed Maturą - Chemia"

Aktualizacja: 20 czerwca 2024 r. 05:40

Spływ kajakowy 2 TI

Spływ kajakowy 2 TI

Aktualizacja: 20 czerwca 2024 r. 00:07

from the youtube channel

Z KANAŁU YOUTUBE...

Technik mechatronik Elektromechanik pojazdów samochodowych Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 RCEZ zaprasza
teams

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

elektryczno-elektroniczny mechaniczno-samochodowy wychowania fizycznego języków obcych humanistyczny matematyczno-przyrodniczy informatyczno-ekonomiczny
cooperation

WSPÓŁPRACA

Serwis utrzymuje firma NETPARTNERS Metal Work Polska MODEL AMBRA ista.ling
scrolltop