MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W PŁYWANIU

Dnia 12 grudnia 2022 r. na kompleksie basenowym Aqua Lublin, odbyła się Wojewódzka Licealiada w Pływaniu.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli bardzo duży sukces stając na drugim stopniu podium i zdobywając srebrne medale.

W sztafecie 6 x 25 metrów, stylem dowolnym, pokonali nas tylko zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego ( ZSME-L ) w Lublinie.

Tak wysokie miejsce na szczeblu województwa jest ogromnym osiągnięciem uczniów naszej szkoły w jej długiej historii.

Ogromny sukces odniósł Damian Błaszczyk z klasy 2Sb, który indywidualnie został wicemistrzem województwa na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Tuż za podium, w konkurencjach indywidualnych, uplasowali się dwaj zawodnicy naszej srebrnej sztafety. W swoich wyścigach Paweł Bury z klasy 1 IP ( styl motylkowy ) i Nataniel Kobak z klasy 1 Sb ( styl grzbietowy ) zajęli 4 miejsca.

Oprócz sukcesu w sztafecie nasi „Mistrzowie” osiągnęli indywidualnie następujące wyniki: • Damian Błaszyk – II miejsce - styl klasyczny • Paweł Bury – IV miejsce – styl motylkowy • Nataniel Kobak – IV miejsce – styl grzbietowy • Bartosz Obszyński – VII miejsce – styl dowolny • Szymon Solak – V miejsce – styl grzbietowy • Antoni Staszczak – IX miejsce – styl dowolny

Zawodnicy rezerwowi: • Jakub Mirek • Bartosz Sadowski

S. Łukaszczyk, L. Blicharz

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W PŁYWANIU MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W PŁYWANIU MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W PŁYWANIU