Aktualności

Zbiórka nakrętek dla Kai

Od lutego do końca kwietnia br. trwała w naszej szkole zbiórka nakrętek. Wasza aktywność i zaangażowanie w ten projekt były nieocenione i przyczyniły się do osiągnięcia niesamowitych rezultatów. Dzięki Wam udało nam się zebrać ogromną ilość nakrętek, które zostały przekazane na rehabilitację Kai Niemiec z Biłgoraja. Zbiórka przyczyniła się również do ochrony środowiska naturalnego. Gratulujemy w szczególności klasie 2IP wraz z wychowawczynią panią Marzeną Jargieło, której udało się zebrać w sumie 36 worków pełnych nakrętek co daje ok. 90000 sztuk. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Jesteście Wielcy!

Wolontariat RCEZ

Zbiórka nakrętek dla Kai Zbiórka nakrętek dla Kai Zbiórka nakrętek dla Kai Zbiórka nakrętek dla Kai Zbiórka nakrętek dla Kai

Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży

Dnia 28 kwietnia 2023 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konferencji, podsumowującej Europejski Rok Młodzieży 2022, która odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Konferencja miała na celu promować wolontariat, transformację ekologiczno-cyfrową, społeczeństwo obywatelskie, mobilność edukacyjną i zdrowie psychiczne.

Nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu pt. „Środki na inicjatywy młodzieżowe, czyli jak korzystać ze środków funduszów młodzieżowych” oraz wysłuchali wystąpień nt. radzenia sobie ze stresem i skutecznej komunikacji w Internecie. Mieli również okazję do zwiedzenia KPRM. Opiekę nad młodzieżą sprawowała p. Monika Kita.

Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży

Góra Grosza

Dziękujemy wszystkim klasom, które zaangażowały się w XXIII edycję akcji pod hasłem „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zbiórka monet trwała od 1 listopada 2022 do 28 lutego 2023r.

Najwięcej monet uzbierały klasy:

1. IV TM 5 – 25 433 monety

2. I EK – 7 789 monet

3. I TR – 5 328 monet

W sumie zebrano 45 330 monet o łącznej wartości 922,50gr.

Wyżej wymienionym klasom Rada Rodziców Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej ufunduje nagrody. W celu odebrania nagrody prosimy o kontakt z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

„Zbieramy na stypendia”

8 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Zbieramy na stypendia” organizowanej przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Do licznej grupy wolontariuszy z powiatu biłgorajskiego i gminy Biłgoraj dołączyło również siedmiu uczniów naszej szkoły. Wszyscy kwestujący, po podzieleniu na grupy, maszerowali ulicami naszego miasta i odwiedzali lokalne instytucje oraz budynki użytku publicznego, zachęcając napotkane osoby do przekazywania datków na stypendia dla zdolnej młodzieży.

Kwota, którą uzbierali nasi wolontariusze, ponad 600 zł, zasili fundusz stypendialny Fundacji.

Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce.

Szkolne Koło Wolontariatu

„Zbieramy na stypendia” „Zbieramy na stypendia” „Zbieramy na stypendia”

Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu wspólnie z nauczycielami i uczniami naszej szkoły hojnie wsparli inicjatywę pomocy seniorowi, który swoje marzenia wyraził w liście do Świętego Mikołaja.

W zorganizowanej 25 listopada akcji uzbieraliśmy 892,50zł dzięki którym mogliśmy zakupić m.in. wymarzoną kurtkę oraz spodnie moro, ubrania, bieliznę, ciepły koc, kubek termiczny, dzbanek, świąteczne gadżety i słodycze.

1 grudnia zapakowane prezenty zostały dostarczone do Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju do wybranego seniora. Natomiast finał akcji miał miejsce 6 grudnia. Tego dnia uczniowie naszej szkoły wystąpili przed mieszkańcami i pracownikami Domu Kombatanta z pięknym i wzruszającym koncertem kolęd.

Prezenty są dla Seniorów spełnieniem wielu ich podstawowych potrzeb, wierzymy, że prawdziwym prezentem, realizowanym w ramach akcji jest budowanie relacji i dostrzeżenie drugiego człowieka. Nie mamy wątpliwości, że to właśnie te prezenty tworzą magię świąt... nie tylko dla Seniorów, ale także dla każdego Świętego Mikołaja, który wybrał list.

Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

Szkolne Koło Wolontariatu

Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”

Góra Grosza

1 listopada 2022 r. wystartowała w naszej szkole XXIII edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swoich rodzinnych domach.

Zbiórka monet groszowych (o nominałach 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20 gr, 50 gr) trwa do 28.02.2023..

W Górze Grosza każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc.

Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu!

Serdecznie zachęcamy uczniów wszystkich klas do aktywnego udziału w zbiórce, gdyż poza satysfakcją z faktu pomagania innym, trzy klasy, które zbiorą największą ilość monet, otrzymają nagrody.

Góra Grosza

Kiermasz charytatywny & Europejski Dzień Języków

W dniach 26-27 września w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju z okazji Europejskiego Dnia Języków odbył się kiermasz charytatywny, podczas którego można było kupić pyszne słodkości z różnych zakątków świata upieczone przez naszych uczniów. Organizatorami kiermaszu byli nauczyciele języków obcych oraz opiekunowie SKW, SKC i PCK. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali ciasta na kiermasz, a także tym, którzy je zakupili wrzucając do skarbonki często o wiele więcej niż wskazywała cena.

Dzięki tak ogromnej szczodrości udało się zebrać 5 377,70 zł. Uzyskane środki zostaną przekazane na rehabilitację mieszkanki naszego miasta - Hani. Wysoka kwota uzyskana podczas kiermaszu świadczy o dużej wrażliwości, otwartości serca, ofiarności i hojności naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w naszą akcję!

opiekunowie
SKW, SKC, PCK

Kiermasz charytatywny & Europejski Dzień Języków Kiermasz charytatywny & Europejski Dzień Języków Kiermasz charytatywny & Europejski Dzień Języków Kiermasz charytatywny & Europejski Dzień Języków

Zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu

23 września 2022 roku w małej sali gimnastycznej odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu, podczas którego wybrano jego nowych przedstawicieli, przedstawiono plan pracy koła na rok szkolny 2022/2023, a także przeprowadzono krótkie szkolenie na temat idei wolontariatu oraz zakresu praw i obowiązków wolontariusza.

W zebraniu udział wzięli wszyscy chętni, którzy chcą pracować w Szkolnym Kole Wolontariatu.

Przewodniczący SKW: Wiktoria Głuszczak kl. 3ER
Z-ca Przewodniczącego SKW: Szymon Bury kl. 4Sb

Zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu Zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu

Zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu

Zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu


Copyright © 2019 Paweł Pieczykolan. Some rights reserved. Non-profit website. / fullPage.js by alvarotrigo / Microsoft and Docomo icons / Pixabay stock photos / Google fonts / RCEZ