Aktualności

Zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w Szkolnym Kole Wolontariatu. Spotkanie inauguracyjne, rozpoczynające nowy rok szkolny 2020/2021, odbędzie się we wtorek 29.09 2020 na długiej przerwie tj. 10:25 w świetlicy szkolnej.

Koordynatorzy:
Monika Kita
Ewelina PyćPrzekazanie pieniędzy RafałowiKiermasz słodkości – spełniamy marzenie RafałaMikołajkowa zbiórka dla stypendystów

Dnia 5 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce Mikołajkowej na rzecz Funduszu Stypendialnego Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Do grupy 63 osób, dołączyło również sześciu wolontariuszy z RCEZ. Wszyscy kwestujący, po podzieleniu na trzyosobowe grupy, maszerowali ulicami naszego miasta i odwiedzali lokalne instytucje oraz budynki użytku publicznego zachęcając napotkane osoby do przekazywania datków na stypendia dla zdolnej młodzieży. Tegoroczny, rekordowy wynik zbiórki to 5360,03 zł a do uzyskania tak wysokiej kwoty przyczynili się uczniowie naszej szkoły: Kuba Nowak, Kamil Koszarny i Jarek Marczak, którzy uzyskali najwyższą kwotę wśród wszystkich kwestujących - 1020 zł. Druga grupa z naszej szkoły - Jan Świstek, Paweł Wujec i Bartłomiej Pułapa - również uzyskali doskonały wynik w kweście zbierając ponad 260 zł.

Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce i gratulujemy zwycięzcom.

EPŚwiąteczny kiermasz wypieków
dla Piotrka

Również i tym razem wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz Koła Wolontariatu nie pozostali obojętni na krzywdę innych i zorganizowali 5 i 6 grudnia br. Świąteczny kiermasz wypieków, z którego dochód przeznaczymy dla chorego Piotrka, ucznia ZSBiO. Piotrek w ubiegłym roku musiał przerwać naukę i stanąć do walki z chłoniakiem. Obecnie chłopiec porusza się na wózku i wymaga bardzo kosztownej rehabilitacji. Liczy się każda złotówka.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w akcję, dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom, którzy bardzo chętnie nas wspierali. Dzięki wam udało nam się uzbierać prawie 1500 zł.

Szkolne Koło Caritas
Szkolne Koło WolontariatuTak. Pomagam!

5 grudnia wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji akcji Tak. Pomagam! zorganizowanej przez Caritas Polska. Podczas bożonarodzeniowej zbiórki uczniowie zbierali artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, z których najuboższe rodziny przygotują świąteczne posiłki. Zebrane produkty trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, chorych i bezrobotnych.

Nasi wolontariusze wiedzą, że w każdym społeczeństwie są ludzie, którym należy pomagać i dlatego zachęcali również innych do niesienia pomocy. Hojność darczyńców była ogromna ponieważ udało nam się uzbierać ponad 100 kg żywności. Dziękujemy!

Szkolne Koło CaritasGraliśmy dla Piotrka

1 grudnia na hali sportowej ZSBiO drużyna RCEZ wzięła udział w charytatywnym turnieju siatkówki, podczas którego odbyła się zbiórka do puszek na leczenie 20-letniego ucznia „budowlanki” Piotrka Kozaka.

To było wspaniałe niedziele popołudnie: pomagaliśmy, świetnie się bawiliśmy oraz zajęliśmy dobrą lokatę końcową (w pierwszej szóstce). Dziękujemy za wspólną zabawę.

Piotr ma za sobą bardzo ciężkie chwile związane z chorobą a przed sobą dużo pracy w walce o zdrowie i pełną sprawność ruchową. Jego największym marzeniem jest znów stanąć na własnych nogach. W dalszym ciągu chcemy go wspierać (również finansowo), dlatego w najbliższy czwartek i piątek (5-6.12) serdecznie zapraszamy na kiermasz ciast w naszej szkole!!! Do zobaczenia przy stoisku ze słodkimi wypiekami.

EPPatriotyczna wizyta w domu kombatanta

We wtorkowe popołudnie 12 listopada 2019 roku uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, a wśród nich wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu gościli w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju. Przypadająca dzień wcześniej 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się wspaniałą okazją do zaprezentowania akademii patriotycznej przygotowanej prze panią Justynę Kulińską. Podczas tej pięknej uroczystości młodzież zaprezentowała fragmenty wspomnień, poezję, pełne emocji dialogi, tematyczne pieśni oraz fakty historyczne związane z utratą oraz odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Serdecznie dziękujemy za to pełne wzruszeń spotkanie oraz niesłabnące owacje po każdym z występów.

Korzystając z okazji, że wydarzenie przygotowane prze uczniów RCEZ spotkało się z tak licznym odzewem ze strony mieszkańców domu, z przyjemnością poinformowaliśmy o inicjatywie z jaką wyszło Szkolne Koło Wolontariatu - cotygodniowych towarzyskich spotkaniach naszych wolontariuszy z mieszkańcami domu kombatanta. Będziemy was na bieżąco informować o naszych wizytach a wszystkich chętnych, którzy chcą do nas dołączyć serdecznie zapraszamy do współpracy.

EPAkcja charytatywna Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Ekologicznego

17 i 18 października 2019 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wspólnie z uczniami ze Szkolnego Koła Ekologicznego przeprowadzili w naszej szkole charytatywną akcję polegającą na sprzedaży jabłek. Dzięki waszej hojności zebrano 563,68 zł. Dochód ze sprzedaży został w całości przekazany na leczenie Maćka – kolegi naszej uczennicy, który podczas wakacji uległ poważnemu wypadkowi i obecnie zbiera środki na kosztowną rehabilitację. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu

30 września 2019 roku w świetlicy szkolnej RCEZ odbyło się pierwsze spotkanie nowo powołanego Szkolnego Koła Wolontariatu, podczas którego wybrano jego przedstawicieli, przedstawiono plan pracy koła na rok szkolny 2019/2020 oraz przeprowadzono szkolenie z zakresu praw i obowiązków wolontariusza. Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu pani Ewelina Pyć oraz pan Tomasz Dziduch podziękowali wszystkim zgromadzonym uczniom za przybycie oraz za gotowość do dobrowolnej i bezpłatnej pracy na rzecz innych.

Przewodniczący: Jarosław Marczak 3 TM

Zastępca: Radosław Wyroślak 2 TE

Copyright © 2019 Paweł Pieczykolan. Some rights reserved. Non-profit website. / fullPage.js by alvarotrigo / Microsoft and Docomo icons / Pixabay stock photos / Google fonts / RCEZ