Aktualności

Święty Mikołaj dla Seniora

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu organizują zbiórkę do puszek w dniu 24.11.2023 (piątek). Akcja ma na celu wsparcie 6 edycji ogólnopolskiej inicjatywy Święty Mikołaj dla Seniora. Zebrane środki pomogą w realizacji prezentu dla wybranego seniora z Biłgorajskiego Domu Kombatanta.

Zachęcamy i serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

SKW

Święty Mikołaj dla Seniora

Góra Grosza

1 listopada 2023 r. wystartowała w naszej szkole XXIV edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swoich rodzinnych domach.

Zbiórka monet groszowych (o nominałach 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20 gr, 50 gr) trwa do 29 lutego 2024r.

W Górze Grosza każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc.

Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu!

Serdecznie zachęcamy uczniów wszystkich klas do aktywnego udziału w zbiórce, gdyż poza satysfakcją z faktu pomagania innym, trzy klasy, które zbiorą największą ilość monet, otrzymają nagrody.

O terminie i zasadach przekazania monet poinformujemy 29 lutego 2024r.

Zachęcamy do wspólnego pomagania.

SKW

Góra Grosza

Biłgorajska Jadłodzielnia

19 października 2023 wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w uroczystym otwarciu pierwszej „Jadłodzielni” w naszym mieście. „Jadłodzielnia”, która mieści się za budynkiem Urzędu Miasta, powstała z inicjatywy Biłgorajskiej Rady Kobiet „BeRKa”, działającej przy Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Foodsharing to idea, która zyskuje coraz większą popularność, ma być rozwiązaniem na wyrzucanie żywności i jednocześnie wsparciem osób potrzebujących.

Zachęcamy do spróbowania tej praktyki i dzielenia się jedzeniem z innymi w przyjaznej atmosferze

Szkolne Koło Wolontariatu

Biłgorajska Jadłodzielnia  Biłgorajska Jadłodzielnia  Biłgorajska Jadłodzielnia  Biłgorajska Jadłodzielnia

Zbiórka nakrętek dla Kai

Od lutego do końca kwietnia br. trwała w naszej szkole zbiórka nakrętek. Wasza aktywność i zaangażowanie w ten projekt były nieocenione i przyczyniły się do osiągnięcia niesamowitych rezultatów. Dzięki Wam udało nam się zebrać ogromną ilość nakrętek, które zostały przekazane na rehabilitację Kai Niemiec z Biłgoraja. Zbiórka przyczyniła się również do ochrony środowiska naturalnego. Gratulujemy w szczególności klasie 2IP wraz z wychowawczynią panią Marzeną Jargieło, której udało się zebrać w sumie 36 worków pełnych nakrętek co daje ok. 90000 sztuk. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Jesteście Wielcy!

Wolontariat RCEZ

Zbiórka nakrętek dla Kai Zbiórka nakrętek dla Kai Zbiórka nakrętek dla Kai Zbiórka nakrętek dla Kai Zbiórka nakrętek dla Kai

Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży

Dnia 28 kwietnia 2023 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konferencji, podsumowującej Europejski Rok Młodzieży 2022, która odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Konferencja miała na celu promować wolontariat, transformację ekologiczno-cyfrową, społeczeństwo obywatelskie, mobilność edukacyjną i zdrowie psychiczne.

Nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu pt. „Środki na inicjatywy młodzieżowe, czyli jak korzystać ze środków funduszów młodzieżowych” oraz wysłuchali wystąpień nt. radzenia sobie ze stresem i skutecznej komunikacji w Internecie. Mieli również okazję do zwiedzenia KPRM. Opiekę nad młodzieżą sprawowała p. Monika Kita.

Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży Wyjazd do KPRM na Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży

Góra Grosza

Dziękujemy wszystkim klasom, które zaangażowały się w XXIII edycję akcji pod hasłem „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zbiórka monet trwała od 1 listopada 2022 do 28 lutego 2023r.

Najwięcej monet uzbierały klasy:

1. IV TM 5 – 25 433 monety

2. I EK – 7 789 monet

3. I TR – 5 328 monet

W sumie zebrano 45 330 monet o łącznej wartości 922,50gr.

Wyżej wymienionym klasom Rada Rodziców Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej ufunduje nagrody. W celu odebrania nagrody prosimy o kontakt z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

„Zbieramy na stypendia”

8 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Zbieramy na stypendia” organizowanej przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Do licznej grupy wolontariuszy z powiatu biłgorajskiego i gminy Biłgoraj dołączyło również siedmiu uczniów naszej szkoły. Wszyscy kwestujący, po podzieleniu na grupy, maszerowali ulicami naszego miasta i odwiedzali lokalne instytucje oraz budynki użytku publicznego, zachęcając napotkane osoby do przekazywania datków na stypendia dla zdolnej młodzieży.

Kwota, którą uzbierali nasi wolontariusze, ponad 600 zł, zasili fundusz stypendialny Fundacji.

Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce.

Szkolne Koło Wolontariatu

„Zbieramy na stypendia” „Zbieramy na stypendia” „Zbieramy na stypendia”

Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu wspólnie z nauczycielami i uczniami naszej szkoły hojnie wsparli inicjatywę pomocy seniorowi, który swoje marzenia wyraził w liście do Świętego Mikołaja.

W zorganizowanej 25 listopada akcji uzbieraliśmy 892,50zł dzięki którym mogliśmy zakupić m.in. wymarzoną kurtkę oraz spodnie moro, ubrania, bieliznę, ciepły koc, kubek termiczny, dzbanek, świąteczne gadżety i słodycze.

1 grudnia zapakowane prezenty zostały dostarczone do Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju do wybranego seniora. Natomiast finał akcji miał miejsce 6 grudnia. Tego dnia uczniowie naszej szkoły wystąpili przed mieszkańcami i pracownikami Domu Kombatanta z pięknym i wzruszającym koncertem kolęd.

Prezenty są dla Seniorów spełnieniem wielu ich podstawowych potrzeb, wierzymy, że prawdziwym prezentem, realizowanym w ramach akcji jest budowanie relacji i dostrzeżenie drugiego człowieka. Nie mamy wątpliwości, że to właśnie te prezenty tworzą magię świąt... nie tylko dla Seniorów, ale także dla każdego Świętego Mikołaja, który wybrał list.

Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

Szkolne Koło Wolontariatu

Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” Finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”


Copyright © 2019 Paweł Pieczykolan. Some rights reserved. Non-profit website. / fullPage.js by alvarotrigo / Microsoft and Docomo icons / Pixabay stock photos / Google fonts / RCEZ