Samorząd Uczniowski


Proszę czekać...

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2022/2023 podjął następujące działania:

Już za chwilę wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu

Wkrótce uczniowie szkół średnich będą mieli realny wpływ na to, co dzieje się w naszym powiecie. Powstanie Młodzieżowa Rada Powiatu w Biłgoraju. W skład rady będzie wchodzić 21 uczniów wybieranych w szkołach średnich na terenie powiatu biłgorajskiego, w tym 5 z naszej szkoły. Młodzieżowa Rada Powiatu to inicjatywa, która daje młodzieży możliwość decydowania o tym, co dzieje się w naszym powiecie i służy reprezentowaniu interesów młodych ludzi. Kadencja rady będzie trwała 2 lata.

W naszej szkole została przeprowadzona akcja informacyjna o wyborach. Wszyscy uczniowie otrzymali za pośrednictwem e-dziennika Statut Młodzieżowej Rady Powiatu. 23.11.2022 r. odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów, którzy chcą kandydować do Rady Powiatu lub pracować w komisji wyborczej. Podczas spotkania zapoznano uczniów z postanowieniami Statutu, jak również powołano Okręgową Komisję Wyborczą.

Aby wystartować w wyborach uczniowie muszą wypełnić kartę zgłoszenia kandydata. Uczniowie niepełnoletni muszą przedstawić również deklarację zgody rodzica. Formularze są do pobrania u opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Następnie kandydatom pozostaje już tylko zebrać głosy poparcia (do 02.12.2022) i czekać na ogłoszenie listy kandydatów na radnych (do 06.12.2022).

Wybory zostaną przeprowadzone w naszej szkole w dniu 9 grudnia 2022 r.

Zachęcamy aktywnych, kreatywnych i chętnych do działania uczniów naszej szkoły do startu w wyborach!

J. Sidor

PAMIĘTAMY!

10 listopada 2022 r. – dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, młodzież z Samorządu Uczniowskiego oddała cześć bohaterom narodowym przy „Pomniku Ofiar Pomordowanych przez funkcjonariuszy NKWD, UB w latach 1944 – 1956”. Młodzież zapaliła znicze i złożyła pamiątkowy wieniec. Przy pomniku był czas na zadumę i refleksję dotyczącą rodaków walczących o wolność i niepodległość Ojczyzny.

J. Sidor


Szkoła pamięta!

Za nami dwa szczególne dni: uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody tych Świąt.

28 października uczniowie klasy 3AS oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się na cmentarz przy ul. Krzeszowskiej w Biłgoraju. Uczniowie odwiedzili groby nauczycieli, pracowników i znanych absolwentów, aby złożyć znicze jako dowód pamięci i szacunku.

W zadumie odmówiono modlitwę za tych, którzy tworzyli historię szkoły i naszego regionu.

Młodzież złożyła znicze także na mogiłach żołnierzy spoczywających na miejscowym cmentarzu.Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.
Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

DZIEŃ CHŁOPAKA – BEZ PLECAKA!

W piątek, 30 września w ramach obchodów Dnia Chłopaka, odbędzie się Dzień Bez Plecaka!

W tym dniu uczniowie zastąpią tradycyjne plecaki kreatywnymi „nosidłami”. Mamy nadzieję, że wszyscy wykażą się pomysłowością, zachowując przy tym zdrowy rozsądek. Zaangażowani w akcję będą zwolnieni z obowiązku odpowiedzi ustnej oraz pisania niezapowiedzianych kartkówek.

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli do wzięcia udziału w zabawie!

Samorząd Uczniowski

Regulamin

Uczniowie naszych szkół na Ogólnopolskiej Konferencji Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych!

W poniedziałek, 19 września 2022 r., w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się Konferencja Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych.

Celem wydarzenia organizowanego przez Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem była integracja środowisk młodzieżowych i dyskusja nad dalszą aktywizacją młodego pokolenia.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Dominika Grasza i Łukasz Senczyna.

Powiat biłgorajski reprezentowali również przedstawiciele innych szkół średnich.

Wyjazd był częścią procesu tworzenia Młodzieżowej Rady Powiatu.

RÓŻOWA SKRZYNKA

Samorząd Uczniowski rusza z kolejną akcją! Pora na „różową skrzyneczkę”.

Od poniedziałku 25 września w damskich toaletach pojawią się różowe pudełeczka ze wszystkimi niezbędnymi artykułami higienicznymi dla Pań.

Celem „różowej skrzyneczki” jest walka z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Różowe skrzyneczki mają służyć jako dodatkowe wsparcie. Jest to wersja awaryjna dla osób, które akurat nie mają ze sobą środków higienicznych. To znacznie ułatwi uczennicom funkcjonowanie w szkole oraz zwiększy ich komfort psychiczny. To też wsparcie dla osób gorzej uposażonych, dla których zakup artykułów higienicznych to spory wydatek. Chcemy zapewnić naszym uczennicom swobodny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.

Dziewczyny… w różowych skrzyneczkach znajdziecie darmowe podpaski, wkładki i tampony.

Różowe skrzyneczki zakupił oraz wyposażył Samorząd Uczniowski. Zgodnie z hasłem przyświecającym tej inicjatywie: „Weź, jeśli potrzebujesz. Zostaw, jeśli masz nadmiar” – środki higieniczne są dostępne bezpłatnie dla wszystkich. Można też podzielić się nimi z osobami, które tego potrzebują, wkładając nowe podpaski lub tampony do skrzyneczki.

Ubóstwo menstruacyjne to temat rzadko poruszany w dyskusji publicznej. Zgodnie z raportem przygotowanym przez Kulczyk Foundation problem dotyczy 500 tys. osób w Polsce, których nie stać na zakup środków higienicznych niezbędnych w czasie menstruacji. Osoby te często pochodzą z „przemocowych” związków lub rodzin, utraciły pracę, są po rozwodzie, samotnie wychowują dzieci lub pozostają w konflikcie z rodzicami/opiekunami.

PIERWSZE ZEBRANIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

16 września 2022 roku w małej sali gimnastycznej odbyło się pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego, podczas którego wybrano jego nowych przedstawicieli oraz przedstawiono plan pracy tego organu na rok szkolny 2022/2023.


W zebraniu udział wzięli opiekunowie samorządu, gospodarze poszczególnych klas oraz wszyscy chętni, którzy chcą brać czynny udział w życiu szkoły.


Przewodniczący SU: Łukasz Senczyna kl. 3AS

Z-ca Przewodniczącego SU: Dominika Grasza kl. 4ER5

Kronika SU: Roksana Kula, Amelia Bździuch, Wiktoria Głuszczak, Klaudia Bździuch, Daria Zyń

Gazetka ścienna: Antoni Jakimek, Klaudia Kościelska, Agata Rzeźnik, Sylwia Poświatowska, Amelia Goch, Julia Hołowińska, Wiktoria Sikorska, Bernadeta Rawiak, Patrycja Hanczarek, Natalia Bielak, Mateusz Piechnik

Przemówienia: Maria Piątek, Dawid Jonak, Łukasz Senczyna, Martyna Grab

Grafiki: Robert Łata, Łukasz Bednarz, Kacper Grabias

TikTok: Robert Łata, Martyna Drozdowska, Izabela Wojciechowska, Wiktoria Głuszczak, Amelia Mazurek, Magdalena Kozyra, Katarzyna Wnuk, Maciej Malec, Kacper Koszarny, Bartłomiej Bil, Julia Koszarna

Pamiętamy!

16 września 2022 roku - w przeddzień osiemdziesiątej trzeciej rocznicy ataku ZSRR na Polskę pani Anna Ciosmak, członkowie SU oraz klasa 1TA uporządkowali pobliskie miejsca pamięci, a także zapalili znicze i złożyli pamiątkowy wieniec pod „Pomnikiem Ofiar Pomordowanych przez funkcjonariuszy NKWD, UB w latach 1944-1956” oraz „Pomnikiem Pamięci Poległych w walce z Niemcami hitlerowskimi we wrześniu 1939 roku”.

Spotkanie Samorządu Uczniowskiego

Zapraszamy wszystkich chętnych na zebranie Samorządu Uczniowskiego.


Spotkanie odbędzie się 16.09, o godzinie 10:25, w małej sali gimnastycznej.


Obecność gospodarzy i zastępców klas obowiązkowa!


Samorząd Uczniowski.

Oferty sprzedaży - kiermasz podręczników

Oferty sprzedaży:

technikum
szkoła branżowa

Ogłoszenie SU o kiermaszu podręczników

Tegoroczny kiermasz podręczników szkolnych zostanie przeprowadzony w pierwszych dniach września 2022 w takiej formie jak dotychczas. Uczniowie, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki młodszym kolegom, muszą wypełnić specjalny druk (do pobrania poniżej), który będzie ich ofertą sprzedaży. Wypełnioną tabelkę należy odesłać w załączniku lub w treści maila w terminie do 4.09 (niedziela) na właściwy adres mailowy.

Uwaga! Oferty dotyczące sprzedaży podręczników do klas technikum 4 – letniego oraz technikum 5 - letniego należy wysłać na adres: kiermaszdlatechnikum@wp.pl, natomiast oferty dotyczące sprzedaży podręczników do klas Szkoły Branżowej I Stopnia, klas Szkoły Branżowej II Stopnia na adres mailowy: podreczniki.rcez@wp.pl . W tytule maila należy napisać np. Podręczniki do klasy 3TM5.

Dnia 8.09 (czwartek) na stronie internetowej szkoły zostaną opublikowane pełne listy z ofertami sprzedaży podręczników do poszczególnych typów szkół. Każdej ofercie sprzedaży zostanie przypisany numer oraz telefon kontaktowy do osoby, która zaoferuje sprzedaż swoich podręczników. Imiona i nazwiska zostają do wiadomości opiekunów SU/biblioteki szkolnej i nie będą publikowane na liście z ofertami podręczników.

W razie pytań prosimy o kontakt osobisty lub przez messengera z opiekunami SU (Aleksandra Waniurska, Edyta Pleskacz, Patrycja Krasny) oraz z biblioteką szkolną.

specjalny druk


Rok szkolny 2020/2021 Rok szkolny 2021/2022