Samorząd Uczniowski


Proszę czekać...

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2021/2122 podjął następujące działania:

Uczniowie SU na wernisażu wystawy „Stefan Knapp 1921-2021”

23 września 2021r. uczniowie SU: Patrycja Machnio z kl. 3Ek, Paweł Branewski z kl. 1TE, Konrad Grabias z kl. 3TM, Radosław Rączka z kl. 3AS, Kacper Kurzyna z kl. 3TM5, wraz z opiekunem panią Anną Pluta, uczestniczyli w wernisażu wystawy „Stefan Knapp 1921-2021” poświęconej osobie i sztuce artysty.

Z okazji 100. rocznicy urodzin malarza Dział Sztuki Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju przygotował ekspozycję, na którą złożyły się obrazy artysty sprowadzone z różnch stron Polski i z zagranicy. Podczas otwarcia wystawy uczniowie mieli okazję zapoznać się z oryginalną twórczością i bogatym życiorysem Stefana Knappa.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy, która otwarta będzie do 14 listopada 2021r.


Stefan Knapp urodził się 11 lipca 1921 roku. Do 18 roku życia mieszkał w Biłgoraju. Po wybuchu II wojny światowej przeprowadził się do Lwowa, gdzie został schwytany podczas ulicznej łapanki. Trafił do więzienia, a następnie został zesłany do obozu pracy na Syberii. Zwolniony został na podstawie porozumienia Sikorski-Majski w 1941 r., stając się obywatelem Rosji. Udał się do Moskwy, gdzie został ponownie schwytany - udało mu się jednak uciec. Wstąpił do Armii Andersa, z którą udał się do Wielkiej Brytanii. Tam przeszedł podstawowe szkolenie i został pilotem RAF-u, gdzie dosłużył się stopnia oficerskiego. Po II wojnie światowej osiedlił się na stałe w Londynie i podjął naukę malarstwa na Royal Academy of Arts. Dzieła Stefana Knappa zdobią między innymi londyńskie lotnisko Heathrow (seria 17 emalii o wymiarach 10x10 m), siedzibę ONZ w Genewie, centrum handlowe Aleksanders w Paramus w stanie New Jersey (280 emaliowanych płyt o łącznej wadze 250 ton i wymiarach 15x60 m) oraz dwie stacje warszawskiego metra. Knapp realizował również inne zlecenie dla sieci sklepów Aleksanders. Rywalizację o jego wykonanie Knapp wygrał z Salvadorem Dali i stworzył kompozycję złożoną z półsfer, która została umieszczona na sklepie na Manhattanie. Jedną z takich półsfer można także zobaczyć na wystawie zorganizowanej przez Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju.

Pamiętamy

16 września 2021 roku - w przeddzień osiemdziesiątej drugiej rocznicy ataku ZSRR na Polskę pani Urszula Mazur i pani Edyta Pleskacz oraz członkowie SU: Julia Rutkowski 1ER, Roksana Kula 2ER, Radosław Wyroślak 4TE, Remigiusz Płachta 4TE uporządkowali pobliskie miejsca pamięci, a także zapalili znicze i złożyli pamiątkowy wieniec pod „Pomnikiem Ofiar Pomordowanych przez funkcjonariuszy NKWD, UB w latach 1944-1956” oraz „Pomnikiem Pamięci Poległych w walce z Niemcami hitlerowskimi we wrześniu 1939 roku”.

Pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego

10 września 2021 roku w małej sali gimnastycznej odbyło się pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego, podczas którego wybrano jego nowych przedstawicieli oraz przedstawiono plan pracy tego organu na rok szkolny 2021/2022.

W zebraniu udział wzięli opiekunowie samorządu, gospodarze poszczególnych klas oraz wszyscy chętni, którzy chcą brać czynny udział w życiu szkoły.

Przewodnicząca SU: Barbara Szarzyńska kl. 4TI
Z-ca Przewodniczącej SU: Łukasz Senczyna kl. 2AS
Zdjęcia: Magdalena Kozyra 1IP, Paweł Branewski 1TE, Łukasz Senczyna 2AS
Video: Hubert Bzdyra 3TP5
Kronika SU: Aleksandra Pintal 3EK, Patrycja Machnio 3EK
Gazetka ścienna: Klaudia Kościelska 2ER, Magdalena Kulik 2ER i Agata Rzeźnik kl.2ER

Kiermasz podręczników – OFERTY SPRZEDAŻY

Poniżej zamieszczamy załączniki z ofertami sprzedaży, które w ciągu ostatnich kilku dni zostały wysłane na adresy mailowe podane w ogłoszeniu SU o kiermaszu podręczników w formie online. Tak jak informowałyśmy wcześniej, każdej ofercie został nadany numer, a imiona i nazwiska zostają do wiadomości opiekunów biblioteki i SU. Niestety nikt nie zgłosił chęci sprzedaży podręczników ze szkoły branżowej.

Uwaga! Bardzo prosimy, aby przed zakupem podręczników, koniecznie sprawdzić w wykazie podręczników, jakie książki są wymagane w danej klasie o danym zawodzie.

OFERTY SPRZEDAŻY

Rok szkolny 2020/2021 Rok szkolny 2019/2020