Samorząd Uczniowski


Proszę czekać...

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2021/2122 podjął następujące działania:

Wycieczka Samorządu Uczniowskiego

22.04.2022 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyła młodzież aktywnie włączająca się w pracę Samorządu Uczniowskiego, Caritasu, Wolontariatu i Młodzieżowej Rady Internatu.

Celem wyjazdu było zapoznanie z zabytkami stolicy (Zamek Królewski, rynek Starego Miasta), zwiedzanie „Niewidzialnej Wystawy” – muzeum prowadzonego przez osoby niewidome oraz zabawy integracyjne w „Domu Zagadek”.

Wycieczka była formą podziękowania dla osób, które aktywnie pracowały w w/w organizacjach szkolnych. W wydarzeniu wzięło udział 30 uczniów z różnych klas oraz trzech opiekunów: p. Edyta Pleskacz, Aleksandra Waniurska i Patrycja Krasny.

Serdecznie dziękujemy firmie Model Opakowania Sp. z o.o. za przekazanie środków finansowych, które znacznie obniżyły całkowity koszt wyjazdu.


Kartka świąteczna od Samorządu Uczniowskiego

Finał XXI Edycji Konkursu Ortograficznego „Żółty Orzech”

8 kwietnia 2022r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbył się już po raz 21. Konkurs Ortograficzny „Żółty Orzech”. Przedmiotem konkursu jest umiejętność bezbłędnego pisania tekstu dyktowanego oraz promowanie kultury, obyczajów i obrzędów regionu biłgorajskiego.

Do tegorocznego finału przystąpiło 23 uczniów ze szkół podstawowych i 11 uczniów ze szkól ponadpodstawowych z powiatu biłgorajskiego. Konkurs, jak co roku, został przygotowany przez Dyrekcję Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Samorząd Uczniowski. Autorkami dyktanda finałowego były pani Teresa Kłosek oraz pani Maria Litwin, natomiast program artystyczny został przygotowany przez panią Annę Myszak i pana Marcina Łukaszczyka.

Wszytkie nagrody, które otrzymali zarówno zwycięzcy jak i uczestnicy konkursu, zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu sponsorów tj. Pana Andrzeja Szarlipa Starostę Powiatu Biłgorajskiego, pana Janusza Rosłana Burmistrza Miasta Biłgoraj, pana Wiesława Różyńskiego Wójta Gminy Biłgoraj oraz pana Kazimierza Ordeckiego właściciela Hurtowni Materiałów Elektrycznych i Elektromontaż. Pan Krzysztof Jażdżyk, Prezes Zarządu Firmy Model Opakowania, przekazał na cele konkursu nagorody rzeczowe.

Zwycięzcami w pionie szkół podstawowych zostali:

  1. Wojciech Olesiuk –Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie
  2. Anna Dub – Publiczna Szkoła Podstawowa im. KEN w Szyszkowie
  3. Milena Jaworowska – Szkoła Podstawowa im. M. Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie

Zwycięzcami w pionie szkół ponadpodstawowych zostali:

  1. Jakub Trybalski – I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
  2. Amelia Rybak – I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
  3. Katarzyna Drobek – Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Wyróżnienie w pionie szkół podstawowych otrzymali: Wiktoria Kaczor (SP we Frampolu), Hanna Wasąg (SP w Aleksandrowie) oraz Anna Lis (SP Nr 1 w Biłgoraju).

W pionie szkół ponadpodstawowych wyróżnieni zostali: Małgorzata Kraczowska (ZSBiO w Biłgoraju), Natalia Magoch (KLO w Biłgoraju) oraz Jeremiasz Osuch (RCEZ w Biłgoraju).

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do kolejnych zmagań z ortografią w przyszłym roku szkolnym.


Dzień Kobiet w RCEZ

8 marca 2022 roku SU już po raz trzeci zorganizował w świetlicy szkolnej Kawiarenkę dla Pań. Każda uczennica i wszystkie panie pracujące w naszej szkole mogły skosztować przepysznych domowych ciast przygotowanych przez naszych uczniów oraz wypić gorącą kawę lub herbatę w damskim towarzystwie.

Kawiarenkę obsługiwali uczniowie naszej szkoły: D. Jonak 1ER, Ł. Senczyna 3AS, P. Kijek 3TE5, B. Skowroński 3TE5, R. Rączka 3AS, K. Grabias 3TM, D. Malec 4 TM i A. Adrian 4TM.Dzień Kobiet

SU zaprasza do Kawiarenki dla Pań

Samorząd Uczniowski z przyjemnością informuje, że 8 marca (wtorek) w świetlicy szkolnej od godz. 8:45 do godz. 13:30 będzie otwarta Kawiarenka dla Pań.

Serdecznie zapraszamy wszystkie uczennice naszej szkoły oraz panie pracujące w RCEZ, aby wstąpiły w wolnej chwili na kawę, herbatę i ciastko.


1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 1951 roku, w Warszawie w więzieniu na Mokotowie, rozstrzelano przywódców IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Komuniści zakopali ich ciała w nieznanym miejscu. Święto zostało zainicjowane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2010 roku i miało być „wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny”.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie klasy 2ER z grupy ekonomicznej wraz z panią Aleksandrą Waniurską zapalili znicze pod „Pomnikiem Ofiar Pomordowanych przez funkcjonariuszy NKWD, UB w latach 1944-1956”.


Edyta Pleskacz

Poczta walentynkowa w RCEZ

W związku ze zbliżającym się Dniem Zakochanych Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów naszej szkoły zdalną pocztę walentynkową.

Każda osoba, która z okazji tego święta pragnie wyrazić swoje uczucia sympatii, może to zrobić klikając w link zamieszczony poniżej. W treści walentynki prosimy o dokładne wpisanie danych osoby, do której ma trafić Twoja walentynka tzn. IMIĘ i NAZWISKO oraz KLASĘ.

Podkreślamy, iż tylko tak opisane walentynki trafią do odpowiedniego odbiorcy. Poczta walentynkowa jest w 100% anonimowa. Walentynki, które będą zawierały obraźliwe treści, zostaną niezwłocznie usunięte.

Wszystkie życzenia, które trafią do naszej poczty walentynkowej, zostaną rozesłane w poniedziałek 14 lutego poprzez aplikację Teams. Rozsyłaniem walentynek zajmą się: Barbara Szarzyńska z kl. 4TI, Łukasz Senczyna z kl. 2AS oraz Aleksandra Pintal z kl. 3Ek.

https://tellonym.me/poczta_walentynkowa_rcez

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zabawie!


Samorząd Uczniowski

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej został wprowadzony stan wojenny.

W dniach 18 i 19 grudnia 2021 roku w Tarnogrodzie odbyło się wydarzenie upamiętniające 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Uczczono pamięć ofiar pacyfikacji kopalni "Wujek".

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej wraz z opiekunem samorządu Aleksandrą Waniurską uczestniczyli w wydarzeniu.

Spotkanie rozpoczęło się rekonstrukcją historyczną pacyfikacji kopalni "Wujek". Mieszkańcy mogli zobaczyć, jak władza ludowa potraktowała protestujących górników. To ważna lekcja historii dla młodzieży i przypomnienie trudnych dni dla tych, którzy żyli w czasach stanu wojennego.

Podczas pacyfikacji "Wujka", 16 grudnia 1981 roku, zginęło dziewięciu górników, w tym pochodzący z Tarnogrodu Józef Krzysztof Giza.

Następnie w sali widowiskowej TOK miała miejsce projekcja filmu dokumentalnego "Autor nieznany. Rok 1981, stan wojenny w Polsce", w reżyserii Wiesława Palucha i współprodukcji Tadeusza Pisarczyka.

Życzenia od Samorzadu Uczniowskiego

Pamiętamy!

Przed nami dni szczególne: uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Społeczność naszej szkoły aktywnie włącza się w obchody tego Święta.

26 października uczennice z Samorządu Uczniowskiego z klasy 2ER: Magdalena Kulik, Agata Rzeźnik, Klaudia Wajler, Aleksandra Komadowska, Klaudia Kościelska wraz z panią Urszulą Mazur i panią Aleksandrą Waniurską udały się na cmentarz przy ul. Krzeszowskiej w Biłgoraju. Uczennice odwiedziły groby nauczycieli, pracowników i znanych absolwentów, aby zapalić na nich znicze jako dowód pamięci i szacunku.

W zadumie odmówiono modlitwę za tych, którzy tworzyli historię Szkoły i naszego regionu.

Młodzież zapaliła znicze także na mogiłach żołnierzy spoczywających na miejscowym cmentarzu.Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju,

dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.

Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]

Życzenia od Samorzadu Uczniowskiego

Uczniowie SU na wernisażu wystawy „Stefan Knapp 1921-2021”

23 września 2021r. uczniowie SU: Patrycja Machnio z kl. 3Ek, Paweł Branewski z kl. 1TE, Konrad Grabias z kl. 3TM, Radosław Rączka z kl. 3AS, Kacper Kurzyna z kl. 3TM5, wraz z opiekunem panią Anną Pluta, uczestniczyli w wernisażu wystawy „Stefan Knapp 1921-2021” poświęconej osobie i sztuce artysty.

Z okazji 100. rocznicy urodzin malarza Dział Sztuki Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju przygotował ekspozycję, na którą złożyły się obrazy artysty sprowadzone z różnch stron Polski i z zagranicy. Podczas otwarcia wystawy uczniowie mieli okazję zapoznać się z oryginalną twórczością i bogatym życiorysem Stefana Knappa.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy, która otwarta będzie do 14 listopada 2021r.


Stefan Knapp urodził się 11 lipca 1921 roku. Do 18 roku życia mieszkał w Biłgoraju. Po wybuchu II wojny światowej przeprowadził się do Lwowa, gdzie został schwytany podczas ulicznej łapanki. Trafił do więzienia, a następnie został zesłany do obozu pracy na Syberii. Zwolniony został na podstawie porozumienia Sikorski-Majski w 1941 r., stając się obywatelem Rosji. Udał się do Moskwy, gdzie został ponownie schwytany - udało mu się jednak uciec. Wstąpił do Armii Andersa, z którą udał się do Wielkiej Brytanii. Tam przeszedł podstawowe szkolenie i został pilotem RAF-u, gdzie dosłużył się stopnia oficerskiego. Po II wojnie światowej osiedlił się na stałe w Londynie i podjął naukę malarstwa na Royal Academy of Arts. Dzieła Stefana Knappa zdobią między innymi londyńskie lotnisko Heathrow (seria 17 emalii o wymiarach 10x10 m), siedzibę ONZ w Genewie, centrum handlowe Aleksanders w Paramus w stanie New Jersey (280 emaliowanych płyt o łącznej wadze 250 ton i wymiarach 15x60 m) oraz dwie stacje warszawskiego metra. Knapp realizował również inne zlecenie dla sieci sklepów Aleksanders. Rywalizację o jego wykonanie Knapp wygrał z Salvadorem Dali i stworzył kompozycję złożoną z półsfer, która została umieszczona na sklepie na Manhattanie. Jedną z takich półsfer można także zobaczyć na wystawie zorganizowanej przez Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju.

Pamiętamy

16 września 2021 roku - w przeddzień osiemdziesiątej drugiej rocznicy ataku ZSRR na Polskę pani Urszula Mazur i pani Edyta Pleskacz oraz członkowie SU: Julia Rutkowski 1ER, Roksana Kula 2ER, Radosław Wyroślak 4TE, Remigiusz Płachta 4TE uporządkowali pobliskie miejsca pamięci, a także zapalili znicze i złożyli pamiątkowy wieniec pod „Pomnikiem Ofiar Pomordowanych przez funkcjonariuszy NKWD, UB w latach 1944-1956” oraz „Pomnikiem Pamięci Poległych w walce z Niemcami hitlerowskimi we wrześniu 1939 roku”.

Pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego

10 września 2021 roku w małej sali gimnastycznej odbyło się pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego, podczas którego wybrano jego nowych przedstawicieli oraz przedstawiono plan pracy tego organu na rok szkolny 2021/2022.

W zebraniu udział wzięli opiekunowie samorządu, gospodarze poszczególnych klas oraz wszyscy chętni, którzy chcą brać czynny udział w życiu szkoły.

Przewodnicząca SU: Barbara Szarzyńska kl. 4TI
Z-ca Przewodniczącej SU: Łukasz Senczyna kl. 2AS
Zdjęcia: Magdalena Kozyra 1IP, Paweł Branewski 1TE, Łukasz Senczyna 2AS
Video: Hubert Bzdyra 3TP5
Kronika SU: Aleksandra Pintal 3EK, Patrycja Machnio 3EK
Gazetka ścienna: Klaudia Kościelska 2ER, Magdalena Kulik 2ER i Agata Rzeźnik kl.2ER

Kiermasz podręczników – OFERTY SPRZEDAŻY

Poniżej zamieszczamy załączniki z ofertami sprzedaży, które w ciągu ostatnich kilku dni zostały wysłane na adresy mailowe podane w ogłoszeniu SU o kiermaszu podręczników w formie online. Tak jak informowałyśmy wcześniej, każdej ofercie został nadany numer, a imiona i nazwiska zostają do wiadomości opiekunów biblioteki i SU. Niestety nikt nie zgłosił chęci sprzedaży podręczników ze szkoły branżowej.

Uwaga! Bardzo prosimy, aby przed zakupem podręczników, koniecznie sprawdzić w wykazie podręczników, jakie książki są wymagane w danej klasie o danym zawodzie.

OFERTY SPRZEDAŻY

Rok szkolny 2020/2021