Samorząd Uczniowski


Proszę czekać...

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020 podjął następujące działania:

Ogłoszenie SU o kiermaszu podręczników

W związku z pandemią COVID-19 tegoroczny kiermasz podręczników szkolnych zostanie przeprowadzony we wrześniu 2020 w innej formie niż było to praktykowane do tej pory. Uczniowie, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki młodszym kolegom, muszą wypełnic specjalny druk (do pobrania poniżej), który będzię ich ofertą sprzedaży. Wypełnioną tabelkę należy odesłać w załączniku lub w treści maila w terminie do 4.09 (piątek) na właściwy adres mailowy. Uwaga! Oferty dotyczące sprzedaży podręczników do klas technikum 4 – letniego należy wysłać na adres: sprzpodt4@gmail.com, natomiast oferty dotyczące sprzedaży podręczników do klas pierwszych technikum 5-letniego, klas Szkoły Branżowej I Stopnia oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dosrosłych na adres mailowy: podreczniki.rcez@wp.pl. W tytule maila należy napisać np. Podręczniki do klasy 2TM5.

Dnia 7.09 (poniedziałek) na stronie internetowej szkoły zostanią opublikowane pełne listy z ofertami sprzedaży podręczników do poszczególnych typow szkół. Każdej ofercie sprzedaży zostanie przypisany numer oraz telefon kontaktowy do osoby, która zaoferuje sprzedaż swoich podręczników. Imiona i nazwiska zostają do wiadomości opiekunów SU/biblioteki szkolnej i nie będą publikowane na liście z ofertami podręczników.

W razie pytań prosimy o kontakt osobisty lub przez messengera z opiekunami SU (Anna Pluta, Edyta Pleskacz) oraz z biblioteką szkolną.

specjalny druk

Przekazanie pieniędzy Rafałowi

Drodzy maturzyści!

4 maja to dzień, w którm przytępowalibyście do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Niestety pandemia sprawiła, że na to bardzo ważne wydarzenie w swoim życiu będziecie musieli jeszcze trochę poczekać, co na pewno jest dla Was niełatwym doświadczeniem. By nieco złagodzić stres związany z oczekiwaniem, Samorząd Uczniowski RCEZ przygotował krótki film, zawierający Wasze wspomnienia z czasu spędzonego w szkole. Mamy nadzieję, że poprawi on nieco Wasze samopoczucie i wprawi w lepszy nastrój. Pragniemy dodać, że nad całym przedsięwzięciem czuwała Barbara Szarzyńska z kl. 2TI, a filmik zmontowała Joanna Okoń z kl. 3TI.

Życzymy miłego oglądania, a tym, którzy podzielili się z nami swoimi wspomnieniami, serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski RCEZ

Ogłoszenie

Z przyjemnością informujemy, że 10 marca (wtorek) w świetlicy szkolnej od godz. 845 do 1330 będzie otwarta Kawiarenka Dla Pań.

Serdecznie zapraszamy wszystkie uczennice naszej szkoły oraz panie pracujące w RCEZ, aby wstąpiły w wolnej chwili na kawę, herbatę i ciastko.

Z okazji Dnia Kobiet

Kiermasz słodkości – spełniamy marzenie Rafała

Akcja charytatywna Góra Grosza

W poniedziałek 10.02.2020 r. w naszej szkole ruszyła 20. edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swoich rodzinnych domach.

Zbiórka monet groszowych (o nominałach 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20 gr, 50 gr) trwa do 20.03.2019.

Serdecznie zachęcamy uczniów wszystkich klas do aktywnego udziału w zbiórce gdyż poza satysfakcją z faktu pomagania innym, trzy klasy, które zbiorą największą ilość monet, otrzymają bilety do kina na wybrany film.

TD

Spotkanie opłatkowe organizacji szkolnych

W piątek 20.12.2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe Samorządu Uczniowskiego. Tym razem w spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele organizacji szkolnych takich jak Szkolne Koło PCK, Szkolne Koło „Caritas” oraz Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami. Po odczytaniu Ewangelii, kolędowaniu i wspólnej modlitwie, którą poprowadził ks. Mateusz Januszewski, pani dyrektor Anna Olszowy złożyła wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz podziękowała uczniom za prężną działalność na rzecz szkoły. Wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem i zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez młodzież Samorządu Uczniowskiego.

Serdecznie dziękujemy księdzu i dyrekcji za wspólną modlitwę i piękne życzenia.

Życzenia bożonarodzeniowe

Szkoła pamięta

W bieżącym roku szkolnym SU przy RCEZ przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, która ma na celu upamiętnienie wszystkich zmarłych, zarówno bliskich, jak i tych, którzy w sposób szczególny zapisali się w ogólnopolskiej i lokalnej historii.

W środę 30 X 2019 uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z paniami Urszulą Mazur i Anną Pluta udali się na cmentarz przy ul. Krzeszowskiej w Biłgoraju aby zapalić znicze i pomodlić się nad grobami zmarłych uczniów, nauczycieli, pracowników RCEZ oraz żołnierzy poległych w walce o wolność Ojczyzny.

Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni czas na wspomnienie tych, którzy już od nas odeszli. Dziękujemy pani Urszuli Mazur za przybliżenie nam sylwetek osób związanych z historią szkoły, których już nie ma, ale na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Miejsca pamięci

17.09.2019 tj. w osiemdziesiątą rocznicę ataku ZSRR na Polskę pani Urszula Mazur oraz członkowie SU: Martyna Wróbel z klasy 1ER5, Dominika Grasza z klasy 1ER5, Alicja Róg z klasy 1ER5 oraz Wiktoria Sikorska z klasy 1ER5 odwiedzili pobliskie miejsca pamięci w celu ich uprządkowania i zapalenia zniczy. Delegacja naszej szkoły odwiedziła Pomnik Ofiar Pomordowanych przez funkcjonariuszy NKWD, UB w latach 1944-56 oraz Pomnik Pamięci Poległych w walce z Niemcami hitlerowskimi we wrześniu 1939 roku.

Samorząd Uczniowski z panią Urszulą Mazur

Pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego

16 września 2019 roku w świetlicy szkolnej RCEZ odbyło się pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego, podczas którego wybrano jego nowych przedstawicieli, przedstawiono plan pracy tego organu na rok szkolny 2019/2020 oraz ogłoszono nabór do Szkolnej Rady Wolontariatu, która od tego roku będzie działać w naszej szkole. Zebranie prowadziły opiekunki samorządu - pani Anna Pluta i pani Edyta Pleskacz oraz opiekunowie Szkolnej Rady Wolontariatu - pani Ewelina Pyć oraz pan Tomasz Dziduch. Na poniedziałkowe zebranie przybyli gospodarze poszczególnych klas oraz wszyscy chętni, którzy chcą brać czynny udział w życiu szkoły. Ponadto, w spotkaniu uczestniczyła wicedyrektor Anna Olszowy, która dziękując uczniom za chęć działania na rzecz szkoły i szkolnej społeczności życzyła wszystkim zgromadzonym owocnej pracy w obecnym roku szkolnym.

Przewodniczący SU: Hubert Mucha kl. 4TM
Z-ca Przewodniczącego SU: Barbara Szarzyńska kl. 2TI
Zdjęcia: Tomasz Gajur kl.3 TM, Paweł Lorens kl. 3 TI
Kronika SU: Weronika Garbacz i Adrianna Kusiak kl. 2Ek
Gazetka ścienna SU: Katarzyna Gumiela i Paulina Grochowicz kl. 2Ek

Kiermasz podręczników

Zgodnie z tradycją szkoły wraz z początkiem września w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbył się kiermasz podręczników szkolnych. W dniach 5-6 września przyjmowane były książki. 100 uczniów przyniosło 707 książek o łącznej wartości 12579 zł. W poniedziałek 9 września, o godz. 9:00 z trudem można było przecisnąć się przez tłum uczniów, którzy przybyli do czytelni, aby zaopatrzyć się w podręczniki. W tym roku największym popytem cieszyły się książki do matematyki, fizyki oraz języka angielskiego.

Mimo dużego zainteresowania, każdy uczeń mógł odnaleźć potrzebne mu pozycje, a to dzięki sprawnej organizacji kiermaszu, czytelnej informacji oraz solidnej pracy uczniów SU.

W tym roku szkolnym przy kiermaszu pracowali: Milenia Sołtys, Katarzyna Kuczma z kl. 4 Ek, Adrianna Kusiak, Paulina Grochowicz z kl. 2 Ek, Alicja Dziwura z kl. 2AS, Marcel Stańko z kl. 4TE, Jakub Stanicki, Michał Tryka z kl. 2TM, Arkadiusz Bień, Kacper Blacha, Adrian Wryszcz i Krzysztof Król z klasy 3AI. Nad cały przedsięwzięciem czuwały Panie z biblioteki: Urszula Mazur i Małgorzata Ohirko.

Zachęcamy do częstego korzystania z podręczników i życzymy świetnych ocen na sprawdzianach w tym roku szkolnym!

Opiekunowie SU i Biblioteki Szkolnej

„Pamiętamy”

W przeddzień 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej złożono wieńce i zapalono znicze pod pomnikiem „PAMIĘCI POLEGŁYCH W WALCE Z NIEMCAMI HITLEROWSKIMI WE WRZEŚNIU 1939 ROKU” oraz pomnikiem „POMORDOWANYCH PRZEZ FUNKCJONARIUSZY NKWD UB W LATACH 1944-1956”.

Samorząd Uczniowski z panią Urszulą Mazur

Zebranie Samorządu Uczniowskiego

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególności uczniów klas II i III technikum, do pracy w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2019/2020. Pierwsze zebranie SU odbędzie się 16 września (poniedziałek) o godz. 9:45 (3 lekcja) w świetlicy szkolnej.

Obecność gospodarzy klas lub ich zastępców obowiązkowa.

Opiekunowie SU
Anna Pluta, Edyta Pleskacz

Kiermasz podręczników

W dniach 9-11 września
(poniedziałek, wtorek, środa)
w godz. od 9:00 do 13:00

odbędzie się w bibliotece szkolnej RCEZ
kiermasz podręczników używanych.
Osoby, które chcą sprzedać swoje książki, proszone są
o przyniesienie podręczników podpisanych ołówkiem
(imię i nazwisko, klasa, cena)
do biblioteki szkolnej
w dniach 5 - 6 września (czwartek, piątek)
w godz. od 9:00 do 13.00
.

Opiekunowie SU i Biblioteki Szkolnej

Archiwum