Samorząd Uczniowski


Proszę czekać...

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2017/2018 podjął
następujące działania:

Podsumowanie akcji „DAR SERCA”

Dnia 20. 04.2018r. uczniowie naszej szkoły wsparli poprzez zakup „cegiełek” HOSPICJUM MAŁEGO KSIĘCIA w Lublinie. Dzięki waszemu zaangażowaniu udało nam się uzbierać 740 złotych, które zostały już przekazane rzecz na podopiecznych tej placówki. Akcję zorganizowali i przeprowadzili uczniowie należący do Samorząd Uczniowskiego i Szkolnego Koła PCK.

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom RCEZ za okazany dar serca.

Opiekunowie SU i SK PCK

Akademia SU z okazji „Dnia Kobiet”.

8 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Na tą specjalną okazję młodzież Samorządu Uczniowskiego przygotowała program kabaretowy, na który złożyła się krótka historia narodzin tego dnia oraz skecze przedstawiające los kobiet na przestrzeni lat, aż do czasów współczesnych. Klasy uczestniczące w akademii wysłuchały także koncertu piosenek dla Pań w wykonaniu zespoły muzycznego „RCEZ Band”.

Zwycięzcy w akcji „Góra Grosza”

Dziękujemy wszystkim klasom, które zaangażowały się w XVIII edycję akcji pod hasłem „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swoich domach rodzinnych. Zbiórka monet groszowych (o nominałach: 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr) trwała od 9 stycznia do 16 lutego 2018 r.

Najwięcej monet uzbierały klasy:

1. IV TH - 13810
2. III Ek - 9480
3. I Ek - 7730

Wyżej wymienionym klasom ze środków Samorządu Uczniowskiego zostaną ufundowane bilety do kina na wybrany film w tym roku szkolnym.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do zbierania groszy w przyszłym roku szkolnym.

Wizyta SU w Domu Dziecka Nr 1 w Zwierzyńcu

W czwartek 21.12.2017r uczennice z klasy 4TH: Dominika Tyszko, Edyta Bogdanowicz, Oliwia Mucha oraz Natalia Deruś wraz z panią Anną Pluta i panem Krzysztofem Burym odwiedziły Dom Dziecka Nr 1 w Zwierzyńcu. Młodzież SU zawiozła podopiecznym słodycze i kosmetyki pielęgnacyjne zakupione ze środków zebranych podczas sprzedaży jabłek.

Spotkanie opłatkowe SU

W środę 20.12.2017r. w świetlicy szkolnej odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe SU. Po odczytaniu ewangelii, kolędowaniu i wspólnej modlitwie, którą poprowadził ks. Sławomir Zawada, pan dyrektor Jerzy Buczko złożył wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W spotkaniu uczestniczył także pan dyrektor Jarosław Dubiel, Który sprawuje opiekę nad działalnością SU. Wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem i zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez młodzież SU.

Serdecznie dziękujemy księdzu i dyrekcji za wspólną modlitwę i piękne życzenia.

Życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego

Akcja charytatywna SU i Szkolnego Koła Ekologicznego

12 grudnia 2017 r. Samorząd Uczniowski wspólnie ze Szkolnym Kołem Ekologicznym przeprowadził w naszej szkole sprzedaż jabłek. Zebrano 265,40 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie w całości przekazany na zakup potrzebnych artykułów spożywczych, papierniczych oraz środków czystości, które w okresie przedświątecznym zostaną przewiezione do Domu Dziecka nr 1 w Zwierzyńcu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy włączyli się w naszą akcję.

Marzena Paszko, Anna Pluta, Edyta Pleskacz

Podsumowanie akcji SU i SK PCK

W dniach 8-9 listopada 2017 r. SU wraz ze SK PCK przeprowadził w szkole zbiórkę pieniędzy do puszek na rzecz Pani Joasi Pęcak, która jest po dwóch nieudanych przeszczepach nerki.

Serdecznie dziękujemy młodzieży i nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w naszą akcję i otworzyli swoje serca dla Pani Asi. To właśnie dzięki wam udało nam się zebrać aż 1050 złotych, które już trafiły do podopiecznej Fundacji „Znajdź Pomoc”.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji.

Opiekunowie SU i SK PCK

Informacja o zbiórce charytatywnej:

Wesprzyj Asię w walce z chorobą!

W środę 8 listopada 2017 r. SU wraz ze SK PCK przeprowadzi w szkole zbiórkę pieniędzy do puszek na rzecz Pani Joasi Pęcak, która jest po dwóch nieudanych przeszczepach nerki.

Pani Joasia jest podopieczną Fundacji "Znajdź Pomoc" i od początku 2016 roku została ponownie objęta programem powtarzalnych zabiegów hemodializy wykonywanych trzy razy w tygodniu w szpitalu w Warszawie.

Wyniki Pani Joasi pogarszają się z dnia na dzień, ponieważ nie stać jej na wykupienie kosztownych leków i przeprowadzenie badań dodatkowych. Sama wychowuje dwoje dzieci.

Bardzo prosimy wszystkich o wsparcie naszej akcji.

Za pomoc i zrozumienie serdecznie dziękujemy.

1 XI. Pamiętamy...

W poniedziałek 30 X 2017 r. uczniowie Samorządu Uczniowskiego: Milena Sołtys kl.2 Ek, Karolina Kulasza kl.2 Ek, Klaudia Kulasza kl. 2 Ek, Katarzyna Kuczma kl. 3 Ek, Łukasz Darda kl.2 Sa, Jan Soliło kl.2 Sa i Jakub Knap kl.2 Sa wraz z panią Urszulą Mazur i panią Edytą Pleskacz udali się na cmentarz przy ul. Krzeszowskiej w Biłgoraju, aby zapalić znicze i pomodlić się nad grobami zmarłych uczniów, nauczycieli, pracowników RCEZ oraz żołnierzy poległych w walce o wolność Ojczyzny.

Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy już od nas odeszli. Dziękujemy więc pani Uli za to, że co roku przybliża nam sylwetki osób, które były związane z naszą szkołą.

Nominacja Patryka Widza na członka Parlamentu Młodzieżowego

24 października 2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się I sesja Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego, podczas której nowo wybrani członkowie otrzymali oficjalne nominacje do Parlamentu z rąk Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Wicekuratora Oświaty Eugeniusza Pelaka.

Miło nam poinformować, że wśród 25 parlamentarzystów powołanych na kadencję 2017 - 2021 jest Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego RCEZ – Patryk Widz.

Podczas I sesji młodzi parlamentarzyści wybrali skład prezydium, uczestniczyli w zajęciach integracyjnych oraz opracowali plan pracy na najbliższy rok.

Patrykowi jeszcze raz gratulujemy nominacji i życzymy owocnej pracy w parlamencie.Anna Pluta

Kolejny szachowy sukces Huberta Muchy

23 września 2017 roku w Rudniku nad Sanem odbył się „XXVII Ogólnopolski Memoriał Szachowy im. Jana Gietki”, w którym wzięło udział 231 zawodników. Miło nam poinformować, że Hubert Mucha - uczeń klasy 2TM, zajął II miejsce, pokonując tym samym 72 zawodników w swojej grupie. Poziom gry tegorocznego turnieju był bardzo wysoki i wyrównany – między Hubertem a zwycięzcą różnica punktów była minimalna, a o wygranej zadecydowały punkty pomocnicze. Turniej rozgrywany był na dystansie 9 rund, tempem 15 min. dla każdego zawodnika. Nasz uczeń już po raz siódmy brał udział w tym wydarzeniu. W poprzednim roku Hubert zajął III miejsce w grupie B.

Naszemu najlepszemu szachiście raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy nieustającego pasma sukcesów na kolejnych turniejach.

Anna Pluta

Zebranie

19.09.2017r. odbyło się pierwsze spotkanie SU podczas którego wybrano władze SU, a także przedstawiono plan pracy tej organizacji na rok szkolny 2017/2018. W zebraniu uczestniczył również wicedyrektor Jarosław Dubiel, który prosił o zgłaszanie inicjatyw do opiekunów samorządu, zachęcał do włączania się w akcje charytatywne oraz życzył wszystkim zebranym owocnej pracy w SU w tym roku szkolnym.

Przewodniczący SU: Patryk Widz kl. 4TI
Z-ca Przewodniczącego SU: Izabela Sadło kl. 3Ek
Kronika: Natalia Deruś i Oliwia Mucha kl. 4TH
Obsługa dźwiękowa: Szymon Wasąg i Krzysztof Zając kl.3TM,
Mateusz Góra i Przemysław Piela kl.2TE
Obsługa fotograficzna: Łukasz Darda kl.2Sa i Agata Piętak kl.3Ek

Kiermasz podręczników

14-15.09.2017r. odbył się w szkole kiermasz podręczników używanych organizowany przez Panią Zofię Marek. Młodzież Samorządu Uczniowskiego aktywnie włączyła się w przygotowanie i przeprowadzenie tego przedsięwzięcia, które jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Data Osoby zaangażowane
14.09.2017r. Kiermasz podręczników Edyta Bogdanowicz kl.4TH
Dominika Tyszko kl.4TH
Klaudia Goch kl.3Ek
Wiktoria Dzido kl.3Ek
Paweł Blacha kl.4TA
Marcin Pyzio kl.4TA
15.09.2017r. Kiermasz podręczników Edyta Bogdanowicz kl.4TH
Dominika Tyszko kl.4TH
Klaudia Goch kl.3Ek
Wiktoria Dzido kl.3Ek
Adam Witko kl.3Ek