R C E Z

ZAWARTOŚĆ DOKUMENTU

LEWA CZĘŚĆ DOKUMENTU

PODWÓJNY SUKCES „SAMOCHODÓWKI” RCEZ

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odnieśli kolejne sukcesy w konkursach samochodowych, tym razem podczas XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników oraz w 28. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej.

Alicja Dziwura i Mateusz Harasiuk z klasy maturalnej technikum samochodowego zajęli zespołowo III miejsce w konkursie Młody Mechanik Motocyklowy. Opiekunami merytorycznymi uczniów biorących udział w Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników byli nauczyciele: Dawid Bździuch, Leszek Luchowski, Sławomir Sitarz i Wojciech Stasiewicz.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbyły się w dniach 7-9 kwietnia w Poznaniu. Jest to coroczny konkurs dla młodych ludzi z techników oraz szkół branżowych, pragnących w przyszłości wykonywać zawód mechanika, lakiernika lub specjalisty od pojazdów elektrycznych. Do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zachęcają m.in. dziennikarz telewizyjny Grzegorz Duda, kierowca rajdowy Jakub Przygoński oraz żużlowiec Bartosz Zmarzlik. W tym roku w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników wzięło udział 6600 uczniów tworzących dwuosobowe zespoły.

Również w Poznaniu odbył się 28. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej. Brało w nim udział 430 uczniów. RCEZ z Biłgoraja zajęło VII miejsce w kraju w kategorii szkół samochodowych. Sukcesy indywidualne odnieśli również uczniowie: Bartłomiej Mazurek zajął indywidualnie V miejsce w finale tego turnieju oraz IV miejsce w kategorii „Wyposażenie warsztatów”, natomiast Alicja Dziwura zajęła II pozycję na podium w kategorii „Diagnostyka elektroniki pojazdów”. Opiekunami uczniów biorących udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej byli nauczyciele: Dawid Bździuch i Wojciech Stasiewicz.