R C E Z

ZAWARTOŚĆ DOKUMENTU

LEWA CZĘŚĆ DOKUMENTU

I MIEJSCE RCEZ W RANKINGU SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH W POLSCE

Nasza szkoła zajęła I miejsce w rankingu szkół samochodowych w Polsce. Ranking ustalono na podstawie wyników uzyskanych przez wszystkich uczniów reprezentujących daną placówkę edukacyjną na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, który odbył się 28 marca 2019 roku w Poznaniu, w ramach Targów Motoryzacyjnych Motor Show 2019.

W turnieju rywalizowało blisko trzystu uczniów z całej Polski. Trzyosobowe drużyny uczniów szkół samochodowych rywalizowały ze sobą zarówno indywidualnie jak i drużynowo w dwóch kategoriach: szkoły technikalne i szkoły zawodowe.

W turnieju wzięła również udział reprezentacja Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Technikum reprezentowali uczniowie klasy IV Sb: Dawid Gałka, Jakub Fusiarz i Wojciech Tylus, natomiast zasadniczą szkołę zawodową uczniowie klasy III d: Łukasz Bil, Mateusz Mamona i Paweł Sosnówka. Uczniowie przygotowali się do konkursu pod opieką nauczycieli: p. Krzysztofa Burego i p. Piotra Łukaszczyka. W kategorii szkół technikalnych Dawid Gałka wywalczył indywidualnie IV miejsce w kraju i uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej, Jakub Fusiarz zajął VIII miejsce. Natomiast w kategorii szkół zawodowych Paweł Sosnówka zajął VI, Łukasz Bil VIII miejsce. Nasi pozostali uczniowie również uzyskali bardzo dobre wyniki punktowe. Wszyscy uczestnicy turnieju z naszej szkoły oraz ich opiekunowie otrzymali bardzo cenne i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nasza szkoła zajmując I miejsce w rankingu szkół samochodowych w Polsce dostała oprogramowanie do diagnozowania przeznaczone na 10 stanowisk o wartości 100 tysięcy złotych.

W trakcie trwania konkursu nauczyciele, którzy przyjechali na konkurs w roli opiekunów, w czasie gdy uczniowie rozwiązywali test uczestniczyli w bezpłatnym szkoleniu na temat „Układy ,,Start Stop,, oraz zasilanie dwupaliwowe (paliwo płynne plus gazowe ) jako sposoby ograniczenia emisji substancji szkodliwych przez silniki spalinowe".