Zespół Mechaniczno-Ekonomiczny przy RCEZ w Biłgoraju

NAGŁÓWEK

R C E Z

ZAWARTOŚĆ DOKUMENTU

LEWA CZĘŚĆ DOKUMENTU

POKAZY TECHNIKI SAMOCHODOWEJ

W dniach 12 - 13.02.2019 roku odbyły się pokazy techniki samochodowej dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych. W pracowni diagnostyki pojazdów samochodowych wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt
i narzędzia do diagnostyki samochodów odbyły się pokazy techniki samochodowej. Pokazy prowadzili uczniowie klas II i IV technikum wykorzystując nowoczesną wiedzę praktyczną zdobytą w trakcie nauki w szkole, a także na płatnych stażach zawodowych realizowanych u lokalnych pracodawców. Nowoczesny sprzęt i realizowane staże zawodowe które pozwoliły zdobyć doświadczenie praktyczne uczniom oraz zarobić pierwsze wynagrodzenie
w kwocie 1600 zł mogły się odbyć dzięki realizowanemu w szkole projektowi „Wysoka jakość kształcenia zawodowego uczniów – większe szanse zatrudnienia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014 – 2020.

W trakcie pokazów były prezentowane nowoczesne komputerowe narzędzia do diagnostyki pojazdów samochodowych, nowoczesne metody diagnostyki i naprawy alternatorów samochodowych z wykorzystaniem cyfrowego stanowiska diagnostycznego, nowoczesne metody badania układów zapłonowych z wykorzystaniem diagnoskopów z oscyloskopami oraz nowoczesne narzędzia i bezpieczne metody wymiany kół samochodowych
w czasach porównywalnych do wymian kół w formule I. Wszystkie pokazy obywały się z dużym zaangażowaniem odwiedzających RCEZ gimnazjalistów oraz ósmoklasistów, którzy mogli sami sprawdzić jak łatwo obsługuje się nowoczesne urządzenia do diagnostyki samochodów i przeprowadzić w bardzo łatwy sposób skomplikowane procedury diagnostyczne.

Największym zainteresowaniem gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych cieszyły się pokazy zdalnego na odległość sterowania samochodem osobowym, w którym nie było kierowcy. Uczniowie technikum samochodowego przy pomocy specjalistycznego oprogramowania i tabletu przejmowali kontrolę nad samochodem
i uruchamiali systemy pojazdu, które normalnie może włączyć tylko kierowca siedzący w samochodzie: włączali wybrane światła w samochodzie, wentylatory, radio, sterowali silnikiem przyspieszając lub zwalniając prędkość. Na koniec przy pomocy tabletu przeprowadzili gruntowna diagnostykę wszystkich układów pojazdu. Udowodnili w ten sposób, że nowoczesna diagnostyka samochodów wygląda teraz jak praca informatyka i może być bardzo przyjemna zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Zawód technika pojazdów samochodowych jest bardzo zawodem nowoczesnym wykorzystującym w ogromnej mierze technikę komputerową i jest obecnie równie atrakcyjny zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Pracując obecnie w tym zawodzie nie trzeba się wcale brudzić, prace diagnosty można wykonywać w biurze diagnozując postawiony w innym pomieszczeniu lub miejscu samochód- wystarczy tylko sprawnie pracować na komputerze by być bardzo dobrym diagnosta samochodowym.

Duże zainteresowanie gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych zbudziły również bezpieczne metody wymiany kół samochodowych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, które przy zachowaniu ogromnego bezpieczeństwa pozwalają na rekordowo szybki czas wymiany kół.

Duże wrażenie na gościach pokazów zrobiły nowoczesne metody diagnostyki cyfrowej alternatorów i układów zapłonowych oraz duża wiedza i doświadczenie praktyczne uczniów prowadzących pokazy.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM NAS GIMNAZJALISTOM ORAZ UCZNIOM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ PRZY DIAGNOZOWANIU SAMOCHODÓW.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA KOLEJNE TAKIE POKAZY, KTÓRE ODBEDĄ JUŻ 21.03.2019 ROKU PODCZAS DNI OTWARTYCH SZKOŁY.

SS

PRAWA CZĘŚĆ DOKUMENTU