Internat RCEZ


Proszę czekać...

Internat
Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Rok szkolny 2020/2021:

Idą Święta...

P.J.

6 grudnia - MIKOŁAJKI

Mikołajki to święto uwielbiane przez wszystkie dzieci oraz młodzież, szczególnie tą mieszkającą w Internacie RCEZ!

To z myślą o nich staramy się dbać o wystrój naszej placówki i najmniejszymi akcentami przypominać o poszczególnych świętach.

W tym roku szkolnym Mikołajki są inne, ale przebiegają w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wszyscy doskonale wiemy, że Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia świętego Mikołaja, biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień młodzież oraz dzieci obdarowywane są prezentami w postaci łakoci lub innych drobnostek.

Ze względu na trwającą pandemię, prosimy, by każdy wychowanek Internatu RCEZ w ramach święta obchodzonego 6 grudnia, zamiast prezentu wysłał wiadomość do swoich kolegów, koleżanek, w której wyrazi swoją wdzięczność i radość z tego, że mamy siebie nawzajem.

Drodzy wychowankowie! Pamiętajcie także o seniorach! Zbliża się wyjątkowy czas, dlatego pomagajmy tym, którzy szczególnie tego potrzebują!

P.J.

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.”

Andrzejki to wieczór wróżb, który przypada na noc z 29 na 30 listopada. Jest to doskonała okazja by wyrazić nasz szacunek dla tradycji oraz obrzędów ludowych. Według dawnych wierzeń, w noc św. Andrzeja młode dziewczęta zbierały się, aby odkryć, jaka będzie ich przyszłość.

Każdego roku w Internacie RCEZ w Biłgoraju, wieczór ten obchodzony był w sposób wyjątkowy, tajemniczy, zachęcający wychowanków do wspólnej zabawy oraz integracji. W czasach pandemii również staramy się pamiętać o świętach i tradycjach zapoczątkowanych w naszej placówce, dlatego też symbolicznymi akcentami, przypominamy młodzieży o obchodach dnia św. Andrzeja.

Kilka andrzejkowych zabaw:

    >
  • Wylewanie wosku na zimną wodę przez ucho od klucza i wróżenie z kształtu zastygłej masy lub rzucanego przez nią cienia sylwetki przyszłego wielbiciela.
  • Ustawianie od ściany do progu, jeden za drugim, butów zgromadzonych panien. Ta, której but pierwszy dotarł do progu, miała jako pierwsza wyjść za mąż.
  • Uczestnicy zabawy pisali imiona na dwóch kartkach: imiona dziewczyn na jednej, a chłopców na drugiej. Potem dziewczyna przekłuwała z czystej strony kartkę z imionami chłopców tak, by ich nie widzieć. Dziewczyna miała potem wyjść za mąż za chłopca o imieniu, które przekłuła. Chłopcy natomiast przekłuwali kartkę z imionami dziewczyn.

Wszystkich wychowanków Internatu RCEZ serdecznie pozdrawiamy.

P.J.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

składamy serdeczne życzenia dla Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców Internatu RCEZ w Biłgoraju oraz wszystkich pracowników naszej szkoły.
Życzymy przede wszystkim zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz sukcesów w życiu prywatnym. Mamy nadzieję, że codzienny trud i wysiłek spotka się z wyrazami wdzięczności i uznania w oczach młodego pokolenia.

Młodzieżowa Rada Internatu

„Dzień Chłopaka” w Internacie RCEZ

„Dzień Chłopaka” to święto wszystkich Panów, przypadające na dzień 30 września. Nie zapomniały o nim dziewczęta mieszkające w Internacie RCEZ w Biłgoraju. Jak co roku, pamiętały o swoich kolegach.

Z tej okazji przygotowały małe, słodkie upominki dla każdego z nich. Moc życzeń, którą otrzymali Panowie sprawiła, że na ich twarzach zagościły uśmiechy oraz wdzięczność za pamięć.

Wszystkim Chłopcom mieszkającym w Internacie RCEZ życzymy sukcesów oraz spełnienia marzeń!

P. J.