Internat RCEZ


Proszę czekać...

Internat
Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Rok szkolny 2020/2021:

INFORMACJE DLA WYCHOWANKÓW INTERNATU
RCEZ W BIŁGORAJU

Kwaterowanie wychowanków odbędzie się 31 sierpnia 2021 r. (wtorek) od godziny 16.00. Podczas kwaterowania ucznia i rodzica obowiązuje maseczka zasłaniająca nos i usta oraz dezynfekcja rąk.

 1. W Internacie może przebywać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych, nie mający kontaktu z osobami przebywającymi na kwarantannie lub w izolacji domowej.
 2. Wychowankowie mogą być przywożeni, odbierani lub odwiedzani jedynie przez rodziców, nie posiadających objawów sugerujących infekcję dróg oddechowych.
 3. Do budynku internatu może wejść tylko wychowanek z rodzicem.
 4. Zaleca się, by uczniowie zabrali ze sobą tylko niezbędne rzeczy osobiste, własną pościel (prześcieradło, powłoczka na kołdrę i poduszkę), jeżeli to możliwe własną kołdrę i poduszkę, klapki pod prysznic, ciapy, maseczki ochronne.
 5. Przebywając w Internacie należy stosować się do obowiązującego tam regulaminu oraz przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa.
 6. Opłata za zamieszkanie wynosi 20 zł za miesiąc, dzienna stawka żywieniowa wynosi 9 zł, płatne w kasie szkoły lub przelewem do 10 każdego miesiąca.

DRODZY MATURZYŚCI!

Mijają cztery lata wspólnej nauki. Za Wami okres wytężonej pracy, wzlotów i upadków,
chwil szczęścia, radości, czasami smutku i żalu.

Fragment życiowej drogi związanej z naszą placówką powoli dobiega końca. Nadszedł czas
pożegnania i opuszczenia murów szkoły oraz Internatu.
Mamy nadzieję, że w Waszych głowach pozostaną jedynie miłe wspomnienia.
Przed Wami kolejne wyzwania.

W imieniu wychowawców Internatu RCEZ w Biłgoraju dziękujemy za zaangażowanie,
współpracę, serdeczność, a przede wszystkim za obecność.

Życzymy, by udało się Wam osiągnąć wszystkie założone cele, by Wasze życie przepełnione
było mnóstwem szczęśliwych chwil, a zbliżający się egzamin maturalny przyniósł szereg
możliwości i perspektyw w dorosłym życiu.

P.J.

Życzenia od Młodzieżowej Rady Internatu

P.J.

ŚWIĘTO WSZYSTKICH PAŃ

Już niebawem Dzień Kobiet - święto Pań.

Nieważne – mama, babcia, siostra, koleżanka – każda Kobieta, w każdym wieku obchodzi swoje święto.

8 marca to szczególny dzień, w którym mężczyźni obdarowują kobiety upominkami w postaci kwiatów, słodyczy lub drobnych prezentów. Ze względu na trwającą pandemię, tegoroczny Dzień Kobiet będzie nieco inny.

Z tej okazji serdecznie zachęcamy chłopców zamieszkujących Internat RCEZ w Biłgoraju, a także całą męską społeczność naszej szkoły, by w tym dniu obdarowali niezliczoną ilością życzeń, wierszyków oraz miłych słów i wiadomości mamy, siostry, babcie oraz wszystkie bliskie swemu sercu kobiety. Liczy się przede wszystkim chęć i pamięć.

Może to dobry sposób na podziękowanie koleżance za pomoc w rozwiązywaniu zadania?

Do dzieła!

P.J.

Walentynki już tuż, tuż...

Walentynki to święto przypadające na 14 lutego i związane jest z kultem św. Walentego.

To właśnie tego dnia możemy obdarować ukochaną osobę prezentem lub wspólnie wyjść na romantyczną kolację. W tym roku Walentynki będą inne niż zwykle. Mimo tego staramy się dbać o pamięć oraz zwyczaje związane z tym świętem.

Ze względu na trwającą pandemię zachęcamy młodzież mieszkającą w Internacie RCEZ do wzięcia udziału w akcji, którą zorganizował Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Kliknij w poniższy link i dowiedz się więcej!

https://www.facebook.com/Regionalne-Centrum-Edukacji-Zawodowej-w-Bi%C5%82goraju-898707393626800/

Nie czekaj dłużej i już dziś odpowiedz sobie na pytanie:

Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

P.J.

Idą Święta...

P.J.

6 grudnia - MIKOŁAJKI

Mikołajki to święto uwielbiane przez wszystkie dzieci oraz młodzież, szczególnie tą mieszkającą w Internacie RCEZ!

To z myślą o nich staramy się dbać o wystrój naszej placówki i najmniejszymi akcentami przypominać o poszczególnych świętach.

W tym roku szkolnym Mikołajki są inne, ale przebiegają w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wszyscy doskonale wiemy, że Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia świętego Mikołaja, biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień młodzież oraz dzieci obdarowywane są prezentami w postaci łakoci lub innych drobnostek.

Ze względu na trwającą pandemię, prosimy, by każdy wychowanek Internatu RCEZ w ramach święta obchodzonego 6 grudnia, zamiast prezentu wysłał wiadomość do swoich kolegów, koleżanek, w której wyrazi swoją wdzięczność i radość z tego, że mamy siebie nawzajem.

Drodzy wychowankowie! Pamiętajcie także o seniorach! Zbliża się wyjątkowy czas, dlatego pomagajmy tym, którzy szczególnie tego potrzebują!

P.J.

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.”

Andrzejki to wieczór wróżb, który przypada na noc z 29 na 30 listopada. Jest to doskonała okazja by wyrazić nasz szacunek dla tradycji oraz obrzędów ludowych. Według dawnych wierzeń, w noc św. Andrzeja młode dziewczęta zbierały się, aby odkryć, jaka będzie ich przyszłość.

Każdego roku w Internacie RCEZ w Biłgoraju, wieczór ten obchodzony był w sposób wyjątkowy, tajemniczy, zachęcający wychowanków do wspólnej zabawy oraz integracji. W czasach pandemii również staramy się pamiętać o świętach i tradycjach zapoczątkowanych w naszej placówce, dlatego też symbolicznymi akcentami, przypominamy młodzieży o obchodach dnia św. Andrzeja.

Kilka andrzejkowych zabaw:

  >
 • Wylewanie wosku na zimną wodę przez ucho od klucza i wróżenie z kształtu zastygłej masy lub rzucanego przez nią cienia sylwetki przyszłego wielbiciela.
 • Ustawianie od ściany do progu, jeden za drugim, butów zgromadzonych panien. Ta, której but pierwszy dotarł do progu, miała jako pierwsza wyjść za mąż.
 • Uczestnicy zabawy pisali imiona na dwóch kartkach: imiona dziewczyn na jednej, a chłopców na drugiej. Potem dziewczyna przekłuwała z czystej strony kartkę z imionami chłopców tak, by ich nie widzieć. Dziewczyna miała potem wyjść za mąż za chłopca o imieniu, które przekłuła. Chłopcy natomiast przekłuwali kartkę z imionami dziewczyn.

Wszystkich wychowanków Internatu RCEZ serdecznie pozdrawiamy.

P.J.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

składamy serdeczne życzenia dla Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców Internatu RCEZ w Biłgoraju oraz wszystkich pracowników naszej szkoły.
Życzymy przede wszystkim zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz sukcesów w życiu prywatnym. Mamy nadzieję, że codzienny trud i wysiłek spotka się z wyrazami wdzięczności i uznania w oczach młodego pokolenia.

Młodzieżowa Rada Internatu

„Dzień Chłopaka” w Internacie RCEZ

„Dzień Chłopaka” to święto wszystkich Panów, przypadające na dzień 30 września. Nie zapomniały o nim dziewczęta mieszkające w Internacie RCEZ w Biłgoraju. Jak co roku, pamiętały o swoich kolegach.

Z tej okazji przygotowały małe, słodkie upominki dla każdego z nich. Moc życzeń, którą otrzymali Panowie sprawiła, że na ich twarzach zagościły uśmiechy oraz wdzięczność za pamięć.

Wszystkim Chłopcom mieszkającym w Internacie RCEZ życzymy sukcesów oraz spełnienia marzeń!

P. J.