Internat RCEZ


Proszę czekać...

Internat
Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Rok szkolny 2019/2020:

Informacja dla wychowanków internatu RCEZ w Biłgoraju

  1. W Internacie może być zakwaterowany uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych, nie mający kontaktu z osobami przebywającymi na kwarantannie lub w izolacji domowej.
  2. 31 sierpnia (poniedziałek) od godziny 17:00 kwaterowani będą jedynie uczniowie klas pierwszych.
  3. Uwaga! W tym dniu wychowankowie nie otrzymają kolacji.

  4. Uczniowie klas pozostałych (II, III i IV) kwaterowani będą 1 września od godziny 9:00.
  5. Wychowankowie powinni zabrać ze sobą: niezbędne rzeczy osobiste, powłoczkę na kołdrę, poduszkę, prześcieradło, ciapy, maseczki ochronne. Wskazane posiadanie własnej poduszki, kołdry i koca.

PJ

Drodzy Maturzyści!

Przed Wami kolejny, jakże ważny etap życia. Coraz większymi krokami wchodzicie w dorosłość. Egzamin maturalny to nie lada wyzwanie, któremu każdy z Was musi sprostać. Nadszedł czas pożegnania i opuszczenia murów szkoły oraz Internatu.

Mamy nadzieję, że lata spędzone w Internacie RCEZ w Biłgoraju pozwoliły Wam na doskonałe przygotowanie do egzaminu dojrzałości oraz kolejnego etapu życia. Internat był miejscem, w którym dorastaliście na oczach wychowawców. Z roku na rok, z miesiąca, na miesiąc zmienialiście się, dojrzewaliście, a przede wszystkim kształtowaliście odpowiednią postawę. Wychowawcy i pracownicy Internatu zawsze dbali o Wasze dobro i komfort. Były lepsze i gorsze dni, sukcesy i porażki, ale mamy nadzieję, że opuszczając nasze mury, pozostaną w Waszej pamięci jedynie miłe wspomnienia.

W imieniu wychowawców Internatu RCEZ w Biłgoraju dziękujemy za zaangażowanie, współpracę, serdeczność, a przede wszystkim za obecność. Niech bagaż doświadczeń, który zabieracie ze sobą, przyniesie mnóstwo sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym.

PJ

Dzień Kobiet w Internacie RCEZ

„Być kobietą, być kobietą…” - czyli
uroczysty Dzień Kobiet w Internacie RCEZ

Dnia 10. marca br. w Internacie RCEZ w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet. Wychowankowie włożyli ogrom wysiłku, by zorganizować to wyjątkowe popołudnie i dać odczuć wszystkim Paniom jak bardzo są potrzebne.

Chłopcy zamieszkujący w Internacie serdecznie podziękowali wychowawczyniom za trud i troskę, którą obdarowywani są każdego dnia, natomiast swoim koleżankom za pomoc, przyjaźń, wsparcie oraz piękne uśmiechy, które dostarczają im mnóstwo pozytywnej energii.

Wychowawczynie oraz wszystkie dziewczęta przybyłe na uroczystość nie pozostały dłużne i złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Mężczyzn. Dla wszystkich zgromadzonych przygotowany został słodki poczęstunek oraz część artystyczna z piękną muzyką.

Wszystkim Paniom i Panom składamy najlepsze życzenia, dziękując tym samym za ich obecność.

PJ

Wyjątkowo skoczny dzień wychowanków
Internatu RCEZ w Biłgoraju

Młodzież z Internatu RCEZ doskonale wie, jak dbać o kondycję własnego ciała poprzez aktywność fizyczną. Znakomitą okazją do ćwiczeń i zabawy była wizyta w parku trampolin FlyPark w Rzeszowie w dniu 25 lutego. FlyPark to przestrzeń do latania! To sieć parków trampolin w Polsce, w których znaleźć można takie atrakcje jak: areny główne z trampolinami, strefy dodgeball, trampoliny sportowe, baseny z gąbkami, ninja park, belkę do “walk gladiatorów” i wiele innych! FlyPark to kapitalne połączenie sportu i ogromnej porcji pozytywnej energii. Nic dziwnego, że nasi uczniowie nie mogli doczekać się takiej atrakcji. Na miejscu każdy uczestnik został wyposażony w strój sportowy, a następnie brał udział w krótkim instruktażu.

Pod okiem wychowawców i instruktorów, wychowankowie rozpoczęli sportowe szaleństwo. Zabawa była fantastyczna, a różnorakie atrakcje zachęcały do wykonywania coraz bardziej imponujących skoków. Przewroty, salta, wspinaczka, a nawet gra w piłkę nożną – to tylko niektóre elementy zabawy. Uczniowie wykazali się nie tylko wspaniałą kondycją, ale również sprytem i precyzją.

Po wysiłku i ogromnej dawce adrenaliny i emocji, młodzież miała chwilę na posiłek i drobne zakupy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, a także zachęcamy, szczególnie młodych ludzi do aktywnego spędzania czasu wolnego.

PJ

Czas wolny spędzamy aktywnie!
Wyjście wychowanków Internatu RCEZ na kręgle.

Dnia 04 lutego 2020 roku, wychowankowie Internatu RCEZ w Biłgoraju wraz z wychowawcami wybrali się do keręgielni. Na miejscu młodzież została wyposażona w odpowiednie obuwie, a następnie przystąpiła do rywalizacji.

Uczniowie, podzieleni na pięć drużyn rozpoczęli grę. Technika, precyzja, siła – tym wszystkim mogli wykazać się gracze. Wszyscy bawili się fantastycznie. Uśmiechy nie znikały z twarzy wychowanków nawet na moment.

Wszystkim uczestniczącym w rozgrywkach serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas, a pozostałych zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego.

PJ

Wesołych Świąt.

PJ

Uroczysta kolacja wigilijna w Internacie RCEZ w Biłgoraju.

Dnia 17 grudnia 2019 roku w Internacie RCEZ w Biłgoraju odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna. W pierwszej części spotkania wychowankowie powitali przybyłych gości, wśród których znaleźli się: wicedyrektor szkoły – p. Jarosław Dubiel, ks. Adam Palonka, oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Aneta Furman. W spotkaniu uczestniczyli również wychowawcy z kierownikiem p. Anną Różańską oraz wszyscy mieszkańcy internatu.

Na początku uroczystości wychowankowie przedstawili część artystyczną pt. „Gwiazda jeszcze nie spadła” przygotowaną pod opieką wychowawczyni p. Joanny Lisowskiej. Dzięki temu udało się stworzyć magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wzruszeń i pochwał dla „aktorów” Internatu RCEZ, którzy przedstawiając dylematy oraz problemy typowe dla współczesnej rodziny, ukazali jak ważna jest obecność drugiej, bliskiej nam osoby.

Następnie uczniowie poprosili księdza Adama Palonkę o poprowadzenie wspólnej modlitwy. Chwila refleksji, wsłuchanie się w słowa Ewangelii według św. Jana, przełamanie się opłatkiem i kilka słów ciepłych życzeń – to wszystko sprawiło, że przybyli goście, wychowawcy i wychowankowie stali się jedną wielką rodziną.

Degustacja potraw wigilijnych odbyła się przy dźwiękach pięknych, polskich kolęd. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła we wspólnym kolędowaniu jak również podziwiała melodie pastorałek płynące z saksofonów. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali doskonale znaną kolędę „Bóg się rodzi”.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowania tego wyjątkowego spotkania serdecznie dziękujemy i życzymy spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

PJ

Szlachetna Paczka Internatu RCEZ w Biłgoraju.

Wychowankowie Internatu RCEZ w Biłgoraju po raz kolejny wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Uczniowie z wielką chęcią i zrozumieniem przyłączyli się do tej wspaniałej idei. Staramy się tym samym wzbudzić w młodzieży jak największą chęć i radość z dawania i pomagania innym. Artykuły spożywcze, chemiczne, pościel, koce, a także skromne upominki – to wszystko udało się zgromadzić, by udzielić wsparcia najbardziej potrzebującym.

Mamy ogromną nadzieję, że pomoc zaoferowana przez naszych podopiecznych wywoła uśmiechy na twarzach osób będących w potrzebie, a przede wszystkim wzbudzi poczucie, że nie zostali sami ze swoimi problemami.

P. J.

Lekcja odpowiedzialności udzielona przez funkcjonariuszy policji w Internacie RCEZ.

Dnia 3 grudnia 2019 roku, wychowankowie Internatu RCEZ w Biłgoraju uczestniczyli w spotkaniu z policją pt. „Odpowiedzialność prawna i cyberprzemoc – nieletni wobec prawa”.

Młodzież zapoznała się ze swoimi prawami i obowiązkami, a przede wszystkim konsekwencjami swego postepowania.

Temat prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie i w sieci oraz uświadomienie młodzieży jak cienka jest granica między głupim żartem, nieświadomością, a zachowaniem zakrawającym o przemoc był ważną lekcją dla naszych podopiecznych. Poruszane przez funkcjonariuszy policji zagadnienia, pozwoliły dostrzec wychowankom jak wiele zależy od ich prawidłowej reakcji na bodźce zewnętrzne, jak ich działania oraz konsekwencje złych zachowań wpływają na życie i zdrowie psychiczne własne i innych, a przede wszystkim jakie skutki prawne niesie określone postępowanie.

Wiele uwagi funkcjonariusze poświęcili na omówienie przestępstw, których w ostatnim czasie dopuszczają się młodzi ludzie oraz konsekwencje określonych czynów.

W imieniu wszystkich wychowanków Internatu RCEZ w Biłgoraju serdecznie dziękujemy za uświadomienie i wskazanie właściwych dróg oraz sposobów radzenia sobie w skrajnych sytuacjach.

P. J.

„Znamię! Znam je? - Jak chronić się przed czerniakiem?” – Prelekcja dla wychowanków Internatu.

W dniu 19 listopada 2019 roku, wychowankowie Internatu RCEZ w Biłgoraju uczestniczyli w wykładzie przeprowadzonym przez p. Mariolę Sokołowską - Kaczor pt. „Znamię! Znam je? - Jak chronić się przed czerniakiem?”.

Na spotkaniu przedstawiono młodzieży sposoby zapobiegania oraz zwalczania tej groźnej choroby, a dodatkowo zwrócono uwagę na profilaktykę zakażeń wirusami. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę, a materiały przygotowane przez p. Mariolę Sokołowska – Kaczor, dostarczyły mnóstwo dodatkowych informacji na temat tego typu nowotworu.

W imieniu wychowanków Internatu RCEZ w Biłgoraju serdecznie dziękujemy p. Marioli Sokołowskiej – Kaczor za przeprowadzony wykład, a pozostałych zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy z zakresu chorób i wirusów zakaźnych.

P. J.

Zbieramy pluszaki dla małych pacjentów z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie.

Wychowankowie i wychowawcy Internatu RCEZ w Biłgoraju bardzo chętnie uczestniczą w różnorakich akcjach charytatywnych. Tym razem postanowili pomóc chorym na białaczkę czy nowotwory dzieciom z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie.

Pod okiem wychowawców, uczniowie gromadzili książeczki, kolorowanki, kredki, puzzle, gry planszowe, maskotki i wiele innych rzeczy, które umilą małym pacjentom pobyt w klinice.

Mamy ogromną nadzieję, że wszystkie zgromadzone przez nas artykuły wywołają szerokie uśmiechy i pomogą przetrwać te ciężkie chwile.

P. J.

Nic, co biłgorajskie nie jest nam obce.
Wizyta wychowanków Internatu RCEZ w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

Biłgoraj, to szczególne miejsce dla wszystkich wychowanków Internatu RCEZ. Aby przybliżyć im historię oraz tradycje miasta, młodzież wraz z wychowawcami wybrała się do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Wystawa „Nasze biłgorajskie” przybliżyła etapy rozwoju miasta, zwyczaje oraz lokalne ciekawostki, charakterystyczne dla regionu: strój biłgorajski, suka biłgorajska, historia sitarstwa i sitarzy oraz wiele innych.

Młodzież Internatu RCEZ poznała mnóstwo historii związanych z Biłgorajem i okolicą. Dzięki temu uczniowie poszerzyli i wzbogacili swoja wiedzę o naszej „Małej Ojczyźnie”.

Młodzież Internatu miała także okazję uczestniczyć w spotkaniu z Januszem Jarosławskim – autorem książek historycznych . Podczas prelekcji została zaprezentowana jego najnowsza publikacja: „Szable Wojska Polskiego 1918-1939”.

P. J.

Sportowa rywalizacja wychowanków Internatu RCEZ.

Prowadzisz aktywny tryb życia? Wychowankowie Internatu RCEZ również! To właśnie dla nich p. Patrycja Jurczuk zorganizowała rozgrywki sportowe! Pod okiem p. Przemysława Kubata uczniowie przygotowywali się do gier i zabaw sportowych. Młodzież swoją sportową rywalizację rozpoczęła od rozgrzewki. Krótkie ćwiczenia ruchowe rozgrzały nie tylko mięśnie ale i sportowego ducha walki.

Uczniowie podzieleni na sześcioosobowe drużyny, rozegrali mecz siatkówki. Rywalizacji nie było końca! Po wytypowaniu najlepszego zespołu nadszedł czas na grę w piłkę halową. Nasi wychowankowie wykazali się niezwykłym sprytem i precyzją.

Gry zespołowe to idealny sposób na poprawienie kondycji, samopoczucia, a przede wszystkim integracja i mnóstwo frajdy! Naszym „sportowcom” dostarczyły wiele radości i satysfakcji.

Serdecznie dziękujemy p. Przemysławowi Kubatowi za sportową opiekę, a pozostałych uczniów zachęcamy do prowadzenia aktywnego trybu życia!

P. J.

Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu RCEZ w Biłgoraju.

Dnia 29 października 2019 roku, w Internacie RCEZ, odbyły się kolejne wybory Młodzieżowej Rady Internatu.

Od członków MRI wymagane jest szczególne zaangażowanie, chęć niesienia pomocy i zdolności organizacyjne, tak aby efektywnie urozmaicać życie w Internacie.

Wszyscy członkowie Rady, to osoby godne zaufania, stanowiące wzór dla innych, mające na celu, jak najlepsze reprezentowanie społeczności, w której funkcjonują.

Młodzieżowa Rada Internatu stoi na straży odpowiednich wzorców zachowania i postaw mieszkańców Internatu.

Spośród 11 zgłoszonych kandydatów uczniowie typowali swoich faworytów, następnie oddawali głosy. Wychowankowie doskonale wiedzą, iż zadania MRI to nie lada wyzwanie, dlatego każdy oddany głos był starannie przemyślany.

Wynik demokratycznych wyborów, wyłonił następujący skład Młodzieżowej Rady Internatu RCEZ:

  • Remigiusz Płachta – przewodniczący
  • Paweł Krzyszycha – zastępca przewodniczącego
  • Bartłomiej Bielak – zastępca przewodniczącego

Do Młodzieżowej Rady Internatu weszli również pozostali kandydujący.

Wszystkim nowo wybranym członkom MRI serdecznie gratulujemy i życzymy dużo wytrwałości, pomyślnej realizacji zaplanowanych przedsięwzięć, a przede wszystkim niesłabnącego zapału do podejmowania nowych wyzwań w placówce!

P. J.

Dzień Edukacji Narodowej w Internacie RCEZ.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej młodzież Internatu RCEZ, pod nadzorem pań: J. Lisowskiej i M. Kulanin, przygotowała występ artystyczny. Uczniowie dziękowali w ten sposób za trud, troskę, opiekę oraz okazywane im wsparcie. Dzięki temu wszyscy pracownicy naszej placówki poczuli się docenieni. Wychowankowie zrozumieli, jak wielka odpowiedzialność ciąży na pracownikach Internatu.

Wyrazem wdzięczności za wskazywanie właściwych dróg, okazywaną troskę i cierpliwość były kwiaty, złożone na ręce wszystkich pracowników.

Nie zapominajmy jednak, że najważniejsi są oni – nasi wychowankowie! Podziękowaniem za ich obecność była odrobina słodkości. Dla nas uśmiechy naszych uczniów to najlepszy sposób na okazanie zadowolenia i szczęścia.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom Internatu RCEZ życzymy wszystkiego, co najlepsze!

P. J.

„Dzień Chłopaka” w Internacie RCEZ.

Danuta Rinn śpiewała: Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy... odpowiedź jest bardzo prosta: w Internacie RCEZ! Nasze orły, sokoły i herosy jak każdego roku obchodzili swoje święto.

Z tej okazji przygotowano w Internacie RCEZ część artystyczną, ukazującą jak różni potrafią być nasi Panowie. Zorganizowana przez p. M. Kulanin oraz p. J. Lisowską „Randka w ciemno”, zaprezentowała nam różnorodność męskich charakterów, sposobu zachowywania się, a nawet kultury wysławiania. Tak różni od siebie, a jednak tacy uroczy! Trzech kandydatów telewizyjnego show sprawiło, że serca dziewcząt z pewnością zaczęły bić mocniej, a na ich twarzach pojawiły się szerokie uśmiechy!

W podziękowaniu za pomocną dłoń, wsparcie, poczucie humoru i za to, że po prostu z nami są, nasi Panowie otrzymali skromne upominki w postaci słodkości.

Wszystkim zaangażowanym w część artystyczną serdecznie dziękujemy, a chłopcom
z Internatu RCEZ życzymy spełnienia wszystkich marzeń!
Pamiętajcie, że jesteście najlepsi!

P. J.

Aktywna Integracja Wychowanków Internatu RCEZ w Biłgoraju.

Uwielbiasz spędzać czas aktywnie? Nasi wychowankowie również! To właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować wycieczkę, dzięki której poznaliśmy się lepiej, a przy tym odkryliśmy nowe pasje!

25 września 2019 roku, młodzież Internatu RCEZ w Biłgoraju wyruszyła na rozgrywki w Paintballu do Janowa Lubelskiego. Pod okiem swoich opiekunów, grupa licząca aż 46 osób uczestniczyła w niesamowitej zabawie. Integracja, wspaniałe humory, mnóstwo atrakcji, fantastyczna pogoda – to wszystko towarzyszyło nam podczas wyjazdu.

Już od pierwszych chwil nasi wychowankowie byli wprost zachwyceni możliwością zaprezentowania swojego ducha walki, sprytu i precyzji. Podzieleni na sześć grup, doskonale się zgrali i współpracowali ze sobą, by pokonać przeciwnika. Kolorowe kulki z farbą trafiały w ręce, nogi i plecy naszych bohaterów, pozostawiając plamki i dostarczając sporo frajdy.

Po stoczonym pojedynku nadszedł czas na chwilę odpoczynku i napełnienie brzuchów. Ognisko, pieczona kiełbaska, gorąca herbata z cytryną – to wszystko czekało na mieszkańców Internatu RCEZ. Czego chcieć więcej?

Uczestnikom rozgrywek serdecznie gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu!

P. J.