Internat RCEZ


Proszę czekać...

Internat
Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Rok szkolny 2018/2019:

Grudniowa piękna noc, z kolędą przyszła do nas

Ostatnie dni grudnia spędzamy ciesząc się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W dniu 18.12.2018 roku, w naszym internacie odbyła się kolacja wigilijna. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy inscenizacją bożonarodzeniową. Następnie pani kierownik Anna Różańska złożyła życzenia wychowankom i pracownikom internatu. Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne złożyli nam również pan wicedyrektor Jarosław Dubiel oraz ks. Krzysztof Górniak i ks. Adam Palonka. Zebrani przełamali się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. W dalszej części uroczystości zabrzmiały słowa naszych pięknych polskich kolęd. Wspólnemu kolędowaniu towarzyszyła niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

A.D.

Prelekcja prozdrowotna w internacie

W dniu 06.12.2018r. młodzież mieszkająca w internacie uczestniczyła w prelekcji na temat: „Profilaktyka zakażeń wirusami HBF i HCF”. Prowadząca spotkanie, p. Mariola Sokołowska-Kaczor omówiła skutki wywołane wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C oraz wirusem typu A. Wychowankowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest choroba brudnych rąk i jak się przed nią uchronić.

A.D.

Szlachetna Paczka w internacie

Wychowankowie internatu wraz z wychowawcami włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i wielki odzew wśród naszej młodzieży. DZIĘKUJEMY ZA RADOŚĆ POMAGANIA!!!

A.D.

Radosna Niepodległa

W ramach obchodów rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym internacie odbyła się uroczystość o znamiennym tytule „Radosna Niepodległa”. Młodzież przedstawiła dzieje naszej ojczyzny wykorzystując elementy teatru cieni. Zabrzmiały pieśni żołnierskie i patriotyczne, a my mogliśmy cofnąć się w czasie.

A.D.

Pamięć o miejscach pamięci narodowej w Biłgoraju i okolicy

W przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy w naszym internacie małą uroczystość. Część uroczystości uświetniła prelekcja naszego gościa, pana A. Czacharowskiego, wicedyrektora SP Nr 1 w Biłgoraju, nauczyciela, pasjonaty.

Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się jakie pomniki możemy spotkać na ziemi biłgorajskiej oraz jacy bohaterowie narodowi odwiedzali nasze tereny. Mamy nadzieję, że w przyszłości każdy z uczestników tego spotkania będzie umiał wskazać m. in. miejsce egzekucji biłgorajskich partyzantów poległych w akcji nazywanej „Zamojskim Katyniem” oraz gdzie znajduje się tablica poświęcona żołnierzom AK z inskrypcją: „Za śmierć dla jutra, za ten lot słoneczny, o Polsko! Odmów odpoczynek wieczny”?

Dziękując za przybycie wychowankowie wręczyli naszemu gościowi skromny słodki podarunek. Dziękujemy naszym dziewczętom za przygotowanie stu muffinek na pamiątkę zbliżającej się rocznicy odzyskania niepodległości.

A.D.

Najlepszy wygrywa...

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta przygotowały kilka konkurencji dla naszych panów. Chłopcy mogli wykazać się umiejętnościami krawieckimi, czy wiedzą z zakresu sportu oraz mechaniki. Mamy zwycięzcę, Chłopaka roku szkolnego 2018/2019. Dziewczęta zapewniły również niespodziankę. Mogliśmy zasmakować pysznej pizzy wykonanej przez nasze panie.

Śladami bohaterów naszej małej ojczyzny

Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na rajd pieszy. Wędrując leśnymi ścieżkami poznaliśmy tajemnice przyrody i wojenne Dzieje Puszczy Solskiej. Oddaliśmy hołd żołnierzom Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. Ileż krwi przelanej, cierpień bohaterów widziała nasza ziemia by ziściły się marzenia o wolności, naszej wolności.