Internat RCEZ


Proszę czekać...

Internat
Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Rok szkolny 2018/2019:

Alternatywne formy spędzania czasu wolnego - wyjście do kręgielni.

Uczniowie Internatu, w ramach aktywnego spędzania czasu wolnego wybrali się na teren obiektu kręgielnia.

Gra w kręgle uczy dyscypliny oraz koncentracji.

Wychowankowie mogli nauczyć się zasad gry opartych na uczciwej rywalizacji oraz zadbać o rozwój umiejętności związanych z osiąganiem celu. Różnorodne formy gospodarowania czasem wolnym mają na celu zapewnić młodzieży maksymalny wypoczynek na co dzień, jak również przygotować do racjonalnego, aktywnego spędzania czasu wolnego w przyszłości.

Niektórzy z podopiecznych mogą pochwalić się świetnymi wynikami. Inni mieli okazję szlifować swoje umiejętności gry w kręgle.

W przyszłości mamy nadzieję na kontynuację rywalizacji w tej dyscyplinie sportowej.


AD

Pożegnanie maturzystów.

„Drogie Koleżanki i Koledzy! Nadszedł czas pożegnania. Czas rozstania z przyjaciółmi, kolegami i wychowawcami”.


Tymi słowami 26 marca, młodsza społeczność Internatu rozpoczęła uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów. Po krótkim programie artystycznym nadszedł czas na wspomnienia.

Pojawiły się chwile wzruszeń, ale też radości, często uśmiech pojawiał się na naszych twarzach. Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie Pani Kierownik - Anny Różańskiej, która uhonorowała przyszłych absolwentów oraz podziękowała za lata spędzone we wspólnym gronie.

Zwieńczeniem całej uroczystości były wzniosłe słowa Daniela Ogorzałka, przedstawiciela maturzystów, skierowane do zebranego grona nauczycieli i uczniów.

Absolwentom - wychowankom internatu składamy życzenia sukcesów edukacyjnych i zawodowych oraz samych pozytywnych chwil.

AD

Piłka w grze.

W marcu br. młodzież naszego internatu uczestniczyła w IX Turnieju Halowej Piłki Nożnej Internatów Powiatu Biłgorajskiego.

Waleczność drużyny oraz prowadzenie gry zgodnie z zasadami fair play są dowodem na to, że integracja w duchu sportowej rywalizacji jest możliwa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

AD

„Kobieta jest arcydziełem wszechświata...” - Gotthold Lessing.

W czwartkowy wieczór, 7 marca, obchodziliśmy w Internacie RCEZ Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Męska część społeczności z kwiatami złożyła najserdeczniejsze życzenia Pani kierownik Annie Różańskiej, naszym dziewczętom, paniom nauczycielkom i pracownicom Internatu. Chłopcy przygotowali małą niespodziankę - słodki upominek. Uroczystość uświetnił występ artystyczny z nutką humoru. Te miłe gesty ze strony panów wywołały wiele radości i uśmiechów na twarzach wszystkich kobiet.

ŻYCZYMY PANIOM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

MRI

Jakie są Twoje cele, już wiesz?
Spotkanie z psychologiem w internacie.

W czwartkowe popołudnie, 31 stycznia br., młodzież mieszkająca w Internacie RCEZ uczestniczyła w spotkaniu na temat: „Poczucie wartości, a osiąganie wyznaczonych celów”, które przeprowadziła psycholog Marta Dołomisiewicz-Misiura.

Celem warsztatów było uświadomienie młodzieży, że każdy z nas ma swoje miejsce w świecie, ma mu wiele do zaoferowania. Każdy z nas ma swoją drogę do przejścia, nikt inny nie przemierzy jej w taki sam sposób. Każdy ma swoje zadanie do wykonania, nikt inny nie zrobi tego lepiej lub gorzej, jedynie inaczej. Jeśli każdego dnia robisz choćby mały krok na drodze do celu, to osiągniesz zmianę na lepsze. Najsilniejszą motywacją jest poczucie, że robisz postępy, rozwijasz się!

Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród naszych wychowanków i były doskonałą okazją do uświadomienia młodzieży, jak ważne jest poczucie wartości, wiara we własne siły i umiejętności oraz walka o swoje miejsce we współczesnym świecie.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zdobytą wiedzę wykorzystają w sposób praktyczny w przyszłym życiu.

A.D.

Aktywnie spędzamy czas - wyjście Internatu na lodowisko.

W Internacie RCEZ czas wolny spędzany jest również bardzo aktywnie. Cieszymy się, kiedy za oknem prószy biały puch, a mróz szczypie w uszy, gdyż jest to okazja do aktywności w zimowej aurze. W środę, 23 stycznia wychowankowie Internatu RCEZ, wraz z opiekunami, wybrali się na biłgorajskie lodowisko. Wszyscy mieli okazję szlifować swoje umiejętności jazdy na łyżwach, a wspólnie spędzony czas to idealne połączenie zabawy i wypoczynku.

A.D.

Grudniowa piękna noc, z kolędą przyszła do nas

Ostatnie dni grudnia spędzamy ciesząc się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W dniu 18.12.2018 roku, w naszym internacie odbyła się kolacja wigilijna. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy inscenizacją bożonarodzeniową. Następnie pani kierownik Anna Różańska złożyła życzenia wychowankom i pracownikom internatu. Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne złożyli nam również pan wicedyrektor Jarosław Dubiel oraz ks. Krzysztof Górniak i ks. Adam Palonka. Zebrani przełamali się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. W dalszej części uroczystości zabrzmiały słowa naszych pięknych polskich kolęd. Wspólnemu kolędowaniu towarzyszyła niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

A.D.

Prelekcja prozdrowotna w internacie.

W dniu 06.12.2018r. młodzież mieszkająca w internacie uczestniczyła w prelekcji na temat: „Profilaktyka zakażeń wirusami HBF i HCF”. Prowadząca spotkanie, p. Mariola Sokołowska-Kaczor omówiła skutki wywołane wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C oraz wirusem typu A. Wychowankowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest choroba brudnych rąk i jak się przed nią uchronić.

A.D.

Szlachetna Paczka w internacie.

Wychowankowie internatu wraz z wychowawcami włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i wielki odzew wśród naszej młodzieży. DZIĘKUJEMY ZA RADOŚĆ POMAGANIA!!!

A.D.

Radosna Niepodległa.

W ramach obchodów rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym internacie odbyła się uroczystość o znamiennym tytule „Radosna Niepodległa”. Młodzież przedstawiła dzieje naszej ojczyzny wykorzystując elementy teatru cieni. Zabrzmiały pieśni żołnierskie i patriotyczne, a my mogliśmy cofnąć się w czasie.

A.D.

Pamięć o miejscach pamięci narodowej w Biłgoraju i okolicy.

W przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy w naszym internacie małą uroczystość. Część uroczystości uświetniła prelekcja naszego gościa, pana A. Czacharowskiego, wicedyrektora SP Nr 1 w Biłgoraju, nauczyciela, pasjonaty.

Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się jakie pomniki możemy spotkać na ziemi biłgorajskiej oraz jacy bohaterowie narodowi odwiedzali nasze tereny. Mamy nadzieję, że w przyszłości każdy z uczestników tego spotkania będzie umiał wskazać m. in. miejsce egzekucji biłgorajskich partyzantów poległych w akcji nazywanej „Zamojskim Katyniem” oraz gdzie znajduje się tablica poświęcona żołnierzom AK z inskrypcją: „Za śmierć dla jutra, za ten lot słoneczny, o Polsko! Odmów odpoczynek wieczny”?

Dziękując za przybycie wychowankowie wręczyli naszemu gościowi skromny słodki podarunek. Dziękujemy naszym dziewczętom za przygotowanie stu muffinek na pamiątkę zbliżającej się rocznicy odzyskania niepodległości.

A.D.

Najlepszy wygrywa...

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta przygotowały kilka konkurencji dla naszych panów. Chłopcy mogli wykazać się umiejętnościami krawieckimi, czy wiedzą z zakresu sportu oraz mechaniki. Mamy zwycięzcę, Chłopaka roku szkolnego 2018/2019. Dziewczęta zapewniły również niespodziankę. Mogliśmy zasmakować pysznej pizzy wykonanej przez nasze panie.

Śladami bohaterów naszej małej ojczyzny.

Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na rajd pieszy. Wędrując leśnymi ścieżkami poznaliśmy tajemnice przyrody i wojenne Dzieje Puszczy Solskiej. Oddaliśmy hołd żołnierzom Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. Ileż krwi przelanej, cierpień bohaterów widziała nasza ziemia by ziściły się marzenia o wolności, naszej wolności.