ZESPÓŁ
INFORMATYCZNO-EKONOMICZNY
PRZY RCEZ BIŁGORAJ

h1
h2
h3
h4Nagłówek strony

Artykuł i boczne menu

Artykuł

Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów – badanie PISA

W dniu 31.05.2021r. uczniowie naszej szkoły zostali wytypowani do reprezentowania polskich uczniów w międzynarodowym badaniu umiejętności PISA. Byli to uczniowie klas pierwszych i drugich technikum mechaniczno-elektrycznego. Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Edukacyjnych na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Program ten obejmuje największe badanie umiejętności uczniów na świecie z ponad 80 krajów i regionów z całego świata – z Australii, Brazylii, Czech, Japonii, Chin, Meksyku, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.

Celem badania PISA jest sprawdzenie umiejętności praktycznego zastosowania nabytej wiedzy oraz określenie, na ile młodzież jest przygotowana do dalszej drogi edukacyjnej oraz dorosłego życia, w tym wymagań na rynku pracy. Program pozwala ocenić skuteczność systemu edukacji w każdym z krajów uczestniczącym w badaniu, a Komisja Europejska wykorzystuje jego wyniki do stworzenia wskaźników efektywności edukacji w krajach członkowskich.

Badanie polegało na anonimowym rozwiązywaniu przez uczniów zadań w wersji elektronicznej (na komputerach). Dotyczyły one umiejętności z zakresu matematyki, rozumowania w zagadnieniach dot. nauk przyrodniczych, rozumienia tekstu czytanego, kreatywnego myślenia oraz umiejętności ekonomicznych.

Szkolnym koordynatorem badań PISA była Wiesława Siek-Borowska.

W. Siek- Borowska

Ostatnia modyfikacja: środa, 16 czerwca 2021 r. 08:50

Linki z obrazkami

aktualności

Aktualności

Aktualności z życia Zespołu Informatycznego.

Więcej...

nauczyciele

Nauczyciele

Galeria opiekuna i członków naszego zespołu.

Więcej...

pracownie

Pracownie

Nasze pracownie, które nieustannie modernizujemy i wbogacamy.

Więcej...

olimpiada

Olimpiada

Od wielu lat organizujemy Olipiadę Wiedzy Informatycznej.

Więcej...