ZESPÓŁ
INFORMATYCZNO-EKONOMICZNY
PRZY RCEZ BIŁGORAJ

h1
h2
h3
h4Nagłówek strony

Artykuł i boczne menu

Artykuł

Laureaci Konkursu Informatycznego z RCEZ

Szymon Gmyz z IV TI zwyciężył w Konkursie Informatycznym zorganizowanym przez Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej w Zamościu.

W Konkursie wzięło udział 55 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Biłgoraja, Hrubieszowa i Zamościa. Był to pierwszy konkurs informatyczny zorganizowany przez Uczelnię Państwową w Zamościu. Konkurs odbył się w formule on-line. Uczniowie w ciągu 120 minut mieli odpowiedzieć na 20 pytań.

Większość pytań wymagała przemyślenia, pomocniczych obliczeń, napisania programu, itp. Zakres tematyczny pytań dotyczył różnych obszarów informatyki. Dominowały algorytmika i programowanie, ale pytania dotyczyły również baz danych, systemów i sieci komputerowych, grafiki komputerowej, arkusza kalkulacyjnego. Pytania dotyczące zagadnień wykraczających poza podstawową wiedzę informatyczną zróżnicowały wyniki i pozwoliły wykazać się pasjonatom informatyki.

Po uwzględnieniu uzyskanych punktów i czasu odpowiedzi najlepszy okazał się Szymon Gmyz z kl. IV TI. Brajan Alterman uczeń kl. III TI został również laureatem tego konkursu. Opiekunem uczniów jest Krzysztof Socha.

Gratulujemy!

KS

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 28 lutego 2021 r. 17:57

Linki z obrazkami

aktualności

Aktualności

Aktualności z życia Zespołu Informatycznego.

Więcej...

nauczyciele

Nauczyciele

Galeria opiekuna i członków naszego zespołu.

Więcej...

pracownie

Pracownie

Nasze pracownie, które nieustannie modernizujemy i wbogacamy.

Więcej...

olimpiada

Olimpiada

Od wielu lat organizujemy Olipiadę Wiedzy Informatycznej.

Więcej...