ZESPÓŁ
INFORMATYCZNO-EKONOMICZNY
PRZY RCEZ BIŁGORAJ

h1
h2
h3
h4Nagłówek strony

Artykuł i boczne menu

Artykuł

XVII Regionalny Konkurs Informatyczny „Dzień Bezpiecznego Komputera"

W dniu 17 lutego 2021r. młodzież naszej szkoły, w składzie: Pieczykolan Paweł, Karol Jarosławski i Szymon Gmyz z kl. 4TI, brała udział w XVII Regionalnym Konkursie Informatycznym „Dzień Bezpiecznego Komputera”.

Celem zmagań konkursowych było promowanie bezpiecznego dostępu młodzieży do zasobów internetowych.

Składał się on z 2-ch etapów: szkolnego (odbytego metodą online w naszej szkole) i regionalnego (za pomocą aplikacji Teams), w których wzięło udział 112 laureatów z różnych szkół naszego województwa.

Konkurs corocznie jest organizowany przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach światowych obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu”. Honorowy patronat objął w tym roku: Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin, Polskie Towarzystwo Informatyczne, oddział lubelski i Microsoft Polska.

Poza zmaganiami testowymi, z którymi musieli się zmierzyć nasi uczniowie, mogli oni także uczestniczyć w ciekawych wykładach, min: „Bezpieczeństwo w sieci”- przeprowadzonego przez Panią Sylwię Kuc, Zastępcę Naczelnika Oddziału Szkolno-Profilaktycznego Straży Miejskiej Miasta Lublin, „Cyberprzestępczość i jej konsekwencje”- Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Wydział do Walki z Cyberprzestępczością, „Sztuczna inteligencja a bezpieczeństwo”- Pani Pamela Krzypkowska z Microsoft Polska.

W wyniku zmagań konkursowych uczeń Pieczykolan Paweł zajął I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Uczniów przygotowywała p. Marzena Jargieło.

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 28 lutego 2021 r. 17:57

Linki z obrazkami

aktualności

Aktualności

Aktualności z życia Zespołu Informatycznego.

Więcej...

nauczyciele

Nauczyciele

Galeria opiekuna i członków naszego zespołu.

Więcej...

pracownie

Pracownie

Nasze pracownie, które nieustannie modernizujemy i wbogacamy.

Więcej...

olimpiada

Olimpiada

Od wielu lat organizujemy Olipiadę Wiedzy Informatycznej.

Więcej...