ZESPÓŁ
INFORMATYCZNO-EKONOMICZNY
PRZY RCEZ BIŁGORAJ

h1
h2
h3
h4Nagłówek strony

Artykuł i boczne menu

Artykuł

Wycieczka edukacyjna do firmy Model Opakowania

W dniach 24-27 listopada, uczniowie klas 4TI i 1TP5 odwiedzili firmę Model Opakowania Sp. z o.o. w Biłgoraju. Grupa Model została założona w 1882 roku w Szwajcarii jako przedsiębiorstwo rodzinne. Pierwszy zakład w Polsce powstał w Biłgoraju w 1997 roku. Obecnie Model Opakowania jest czołowym producentem opakowań tekturowych w Polsce. W lipcu nasza szkoła zawarła porozumienie o współpracy z firmą Model Opakowania Sp. z o.o. w Biłgoraju w ramach programu „Wsparcie kształcenia zawodowego”, ze szczególnym uwzględnieniem zawodu technik programista.

Na początku wizyty uczniowie zostali oprowadzeni po zakładzie w celu zapoznania się z przebiegiem produkcji opakowań z wykorzystaniem różnych maszyn.

Następnie młodzież poznała strukturę działu IT, infrastrukturę sieciową, system zbierania, przechowywania i zabezpieczania danych, a także aplikacje stosowane w zakładzie do nadzorowania procesu produkcji.

Programiści z firmy Model Opakowania w ciekawy, szczegółowy i przystępny dla uczniów sposób przybliżyli funkcjonowanie aplikacji w zakładzie oraz ich integrację z produkcją. W szczególności omawiali przykładowe aplikacje stworzone i rozwijane na miejscu, wykorzystywane przez nich narzędzia i środowiska programistyczne.

Krzysztof Socha

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 02 grudnia 2019 r. 19:23

Linki z obrazkami

aktualności

Aktualności

Aktualności z życia Zespołu Informatycznego.

Więcej...

nauczyciele

Nauczyciele

Galeria opiekuna i członków naszego zespołu.

Więcej...

pracownie

Pracownie

Nasze pracownie, które nieustannie modernizujemy i wbogacamy.

Więcej...

olimpiada

Olimpiada

Od wielu lat organizujemy Olipiadę Wiedzy Informatycznej.

Więcej...