ZESPÓŁ
INFORMATYCZNO-EKONOMICZNY
PRZY RCEZ BIŁGORAJ

h1
h2
h3
h4Nagłówek strony

Artykuł i boczne menu

Artykuł

Firma MODEL dla RCEZ

W dniu 28 lutego, w piątkowe przedpołudnie, odbyło się uroczyste przekazanie urządzeń sieciowych przez firmę MODEL Biłgoraj dla Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

W firmie MODEL Polska w ramach modernizacji, okresowo wymieniany jest sprzęt sieciowy oraz komputerowy na nowszy, a dotychczasowy zostaje utylizowany. Podczas jesiennej wizyty w firmie MODEL uczniów klas 1TP5 i 4TI, opiekunowie naszej młodzieży zaproponowali administratorowi sieci firmy, p.Jarosławowi Zubale, przekazywanie niepotrzebnego sprzętu do RCEZ.

Szkole przekazano łącznie osiemnaście różnych urządzeń firmy CISCO: switche, firewalle sprzętowe, kontroler Wi-Fi i access pointy. Firma CISCO jest światowym liderem w zakresie produkcji urządzeń sieciowych. W oparciu o urządzenia CISCO wdrażane są sieci komputerowe wielu firm – w samej tylko Polsce ponad 1000 przedsiębiorstw należy do sieci partnerów CISCO.

Pozyskane urządzenia sieciowe będą służyły jako pomoc dydaktyczna, przydatna do kształcenia zawodowego przyszłych informatyków w zakresie kwalifikacji INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych.

Przekazanie sprzętu jest praktyczną realizacją porozumienia o współpracy w ramach programu wsparcia kształcenia zawodowego w RCEZ przez firmę MODEL Opakowania Sp. z o. o. w Biłgoraju.

Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu i pracownikom działu IT firmy Model.

Krzysztof Socha

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 01 marca 2020 r. 18:51

Linki z obrazkami

aktualności

Aktualności

Aktualności z życia Zespołu Informatycznego.

Więcej...

nauczyciele

Nauczyciele

Galeria opiekuna i członków naszego zespołu.

Więcej...

pracownie

Pracownie

Nasze pracownie, które nieustannie modernizujemy i wbogacamy.

Więcej...

olimpiada

Olimpiada

Od wielu lat organizujemy Olipiadę Wiedzy Informatycznej.

Więcej...