ZESPÓŁ
INFORMATYCZNO-EKONOMICZNY
PRZY RCEZ BIŁGORAJ

h1
h2
h3
h4Nagłówek strony

Artykuł i boczne menu

Artykuł

Sukcesy uczniów RCEZ w konkursach informatycznych

W dniu 10.05 br. odbył się w Lublinie etap regionalny XII międzyszkolnego konkursu zawodowego „Rok przed dyplomem”. W kwalifikacji E.13 technik informatyk Sebastian Łaba z 3 TI uzyskał wyróżnienie.

W dniu 23 maja br. odbył się w Warszawie finał Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo, którego organizatorem był Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych oraz Warszawski Instytut Bankowości. Aleksander Kuliński z 3 TI znalazł się w gronie dwudziestu laureatów, którzy zostali zaproszeni na wizytę studyjną do Warszawy przez organizatorów konkursu.

W dniu 25.05.2018r. został rozegrany finał III Regionalnego Konkursu Informatycznego dla Szkół Ponadgimnazjalnych w Zamościu. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru i wykonywali zadania praktyczne przy komputerze. Pierwsze miejsce zajął Jakub Klimczak z 3 TI, a drugie Marcin Paszko z 4 TI. Finalistami tego konkursu zostało jeszcze dwóch naszych uczniów: Aleksander Kuliński z 3 TI i Dawid Sobań z 4 TI. Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem okolicznościowych dyplomów i nagród książkowych odbyło się w dniu 12.06 br. w siedzibie LSCDN Oddział w Zamościu.

Naszym uczniom gratulujemy osiągniętych wyników!

Wizyta studyjna w Warszawie:

W dniach 5-6 czerwca 2018r. Aleksander Kuliński z 3 TI uczestniczył w wizycie studyjnej w Waszawie, która była nagrodą dla dwudziestu najlepszych uczestników ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo. Organizatorem konkursu był Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych oraz Warszawski Instytut Bankowości. W całym konkursie wzięło udział 3000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Wizyta studyjna rozpoczęła się od pobytu uczniów i ich opiekunów w warszawskiej siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Po złożeniu gratulacji laureatom konkursu, Prezes PTI Włodzimierz Marciński przedstawił prezentację dotyczącą prognozowanego zapotrzebowania na umiejętności cyfrowe na zmieniającym się rynku pracy.
Podkreślił w niej wzrastające zapotrzebowanie na specjalistów IT o najwyższych kompetencjach. Przypomniał, że udział w konkursach i olimpiadach informatycznych jest właśnie sposobem na zdobycie cenionego w Polsce i świecie doświadczenia. Prezes zaprosił wszystkich na konferencję z okazji 25-lecia olimpiad informatycznych w Polsce, którą PTI - wspólnie z Fundacją Rozwoju Informatyki i Uniwersytetem Warszawskim - organizuje 17 września. Podczas spotkania uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z systemem certyfikacji ECDL. Mazowiecki Koordynator ECDL Paweł Strawiński zaprezentował m.in. Program „Klasa z ECDL” oraz pomoc dydaktyczną w formie systemu online – „exeBOOK”.

Następnie uczniowie udali się na Wydział Fizyki UW, gdzie zapoznali się z dostępnym sprzętem laboratoryjnym dla studentów w rozwijaniu ich zainteresowań i uczestniczyli w kilkugodzinnych warsztatach z drukowania 3D.

Wieczorem uczestnicy wizyty zwiedzali wraz z przewodniczką Stadion Narodowy w Warszawie.
PGE Narodowy to najnowocześniejsza arena wielofunkcyjna i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Przewodniczka barwnie opowiadała o odwiedzanych pomieszczeniach i związanych z nimi ciekawostkami. Uczestnicy odwiedzili m.in. szatnię, w której do meczów przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski, salę konferencyjną i punkt widokowy na górnej trybunie stadionu.

Następny dzień dla uczestników rozpoczął się od wizyty edukacyjnej na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Pracownik giełdy korzystając z filmu i prezentacji przedstawił fakty i zdarzenia z życia giełdy, można było obejrzeć figurę giełdowego byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy.

Ostatnim punktem wizyty studyjnej był udział w Cyber Academy - konferencji, która odbywała się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Cyber Academy to wydarzenie skierowane do osób zainteresowanych tematyką cyberbezpieczeństwa. Konferencja skupiła się na pokazaniu aktualnych szans i zagrożeń wynikających z rozwoju nowych technologii. Celem konferencji było pokazanie praktycznych rozwiązań oraz sposóbów zabezpieczenia się przed incydentami.

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 14 czerwca 2018 r. 20:22

Linki z obrazkami

aktualności

Aktualności

Aktualności z życia Zespołu Informatycznego.

Więcej...

nauczyciele

Nauczyciele

Galeria opiekuna i członków naszego zespołu.

Więcej...

pracownie

Pracownie

Nasze pracownie, które nieustannie modernizujemy i wbogacamy.

Więcej...

olimpiada

Olimpiada

Od wielu lat organizujemy Olipiadę Wiedzy Informatycznej.

Więcej...