Wystawa „Pokolenia Niepodległej”

Od 9 listopada 2018 r. w naszej szkole można oglądać wystawę zatytułowaną „Pokolenia Niepodległej”. Obejmuje ona zdjęcia wykonane w ostatnim stuleciu, dzięki którym można prześledzić życie naszych przodków od I wojny światowej.

Eliminacje szkolne konkursu historycznego

W piątek, 12 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu historycznego „Warto być Polakiem”.

XIX Edycja Konkursu Ortograficznego „Żółty Orzech”

14 marca 2018 r. w RCEZ w Biłgoraju odbył się finał XIX Edycji Konkursu Ortograficznego „Żółty Orzech”, w którym wzięło udział 42 uczestników: 27 uczniów szkół gimnazjalnych i 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu biłgorajskiego.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Eliminacje szkolne konkursu historycznego

W piątek, 12 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu historycznego „Warto być Polakiem”. Konkurs został zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Lublinie.

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 27 uczniów technikum. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Maciej Kowal z kl. IV TI, Przemysław Kuliński z kl. I AS i Patryk Krawiec z kl. I TM.

Udział w konkursie był jednym z wielu działań podejmowanych przez szkołę w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Eliminacje szkolne przeprowadziły p. Maria Lipianin i p. Barbara Pikora-Lewkowicz.

ML