Narodowe Czytanie w RCEZ

Akcja Narodowego Czytania jest organizowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku, a jej nadrzędnym celem jest zachęcanie Polaków do czytania największych dzieł literatury polskiej.

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

Hubert Bzdyra uczeń klasy 4TP5 zdobył wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną „Chrzest Polski”.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 1 marca 2023r. upamiętniono w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Finał konkursu „Wolna – Niepodległa”

9 listopada 2022 roku w Centrum Kultury Filmowej z Zamościu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i finalistom V edycji konkursu historycznego „Wolna – Niepodległa”.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 1 marca 2023r. upamiętniono w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Nauczyciele historii przygotowali program składający się z dwóch części. W pierwszej przedstawiono uczniom genezę święta i przybliżono historię żołnierzy drugiej konspiracji. Zaprezentowano fragmenty filmu „Wyklęty”, dla którego inspiracją były losy jednego z żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Ten punkt programu zakończyła dyskusja.

W drugiej części uczniowie mogli wykazać się wiedzą historyczną, biorąc udział w konkursie pt. „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni”.

W zwycięskiej trójce uplasowali się następujący uczniowie: Wiktoria Głuszczak i Anna Pograniczna z klasy 3 ER oraz Damian Grygiel z klasy 1 Sb.