Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 1 marca 2023r. upamiętniono w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Finał konkursu „Wolna – Niepodległa”

9 listopada 2022 roku w Centrum Kultury Filmowej z Zamościu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i finalistom V edycji konkursu historycznego „Wolna – Niepodległa”.

Narodowe czytanie w RCEZ

W dniu 5 września 2022 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Akcja ta jest organizowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku, a jej nadrzędnym celem jest zachęcanie Polaków do czytania największych dzieł literatury polskiej.

Konkurs „Losy żołnierzy podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej”

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w naszej szkole odbył się konkurs historyczny. Pytania dotyczyły losów żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Narodowe Czytanie w RCEZ

Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkaliśmy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Pan Dyrektor Jerzy Buczko rozpoczął spotkanie od przeczytania listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy i fragmentu Moralności pani Dulskiej, zapoznając tym samym młodzież z problematyką dramatu.

Do wspólnego czytania włączyli się uczniowie z różnych klas, prezentując zgromadzonym w świetlicy szkolnej słuchaczom różne fragmenty dzieła Zapolskiej.

Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania w RCEZ serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wspólnego czytania Ballad i romansów Adama Mickiewicza w 2022 roku.