Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego,...

Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

W dniu 26 lutego 2019 roku, w naszej szkole odbył się etap szkolny III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze.

Szkolne jasełka 2018

W czwartek, 20 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka przygotowane pod opieką katechetek p. Agnieszki Złamańskiej i p. Anety Golby.

Pamiętamy!

W czwartek, 13 grudnia 2018 r. w Sanktuarium Diecezjalnym Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 37. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Pamiętamy!

W czwartek, 13 grudnia 2018 r. w Sanktuarium Diecezjalnym Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 37. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Obchody rozpoczął program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W poezji, wspomnieniach i utworach muzycznych przypomniano tragiczne wydarzenia z 1981 roku. Upamiętniono ofiary stanu wojennego i wszystkich, których ówczesna rzeczywistość dotknęła. Stan wojenny ograniczył wolność, zastraszył i zniewolił obywateli. Za sprzeciw wobec działań władz, wielu z nich poniosło śmierć. 16 grudnia, podczas pacyfikacji w kopalni "Wujek" zginęło 9 górników, wśród których był pochodzący z Tarnogrodu Józef Giza.

W obchodach udział wzięli starosta biłgorajski, przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych i miejskich, dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak również młodzież szkolna i mieszkańcy Biłgoraja. Scenariusz programu opracowali nauczyciele historii, natomiast oprawę muzyczną zapewnił RCEZ-Band.

ML