Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego,...

Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

W dniu 26 lutego 2019 roku, w naszej szkole odbył się etap szkolny III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze.

Szkolne jasełka 2018

W czwartek, 20 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka przygotowane pod opieką katechetek p. Agnieszki Złamańskiej i p. Anety Golby.

Pamiętamy!

W czwartek, 13 grudnia 2018 r. w Sanktuarium Diecezjalnym Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 37. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

XIX Edycja Konkursu Ortograficznego „Żółty Orzech”

14 marca 2018 r. w RCEZ w Biłgoraju odbył się finał XIX Edycji Konkursu Ortograficznego „Żółty Orzech”, w którym wzięło udział 42 uczestników: 27 uczniów szkół gimnazjalnych i 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu biłgorajskiego. Tegorocznej edycja konkursu wpisała się w jubileusz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy konkursu pisali tekst dyktanda pt. „Polaków znane i nieznane drogi ku wolności”, którego główną bohaterką była Wanda Wasilewska ps. „Wacek”. W dalszej części przybyła młodzież obejrzała program artystyczny o tematyce niepodległościowej przygotowany przez uczniów naszej szkoły i wysłuchała koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu muzycznego RCEZ Band. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatu Biłgorajskiego, Urząd Miasta i Urząd Gminy Biłgoraj. Organizatorem konkursu, jak co roku, był Dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, Samorząd Uczniowski RCEZ oraz Starostwo Powiatu Biłgorajskiego.

Wyniki konkursu:

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce - Alicja Dziwura - Gimnazjum w SZS we Frampolu;
II miejsce - Małgorzata Radomska - Gimnazjum w SZS we Frampolu;
III miejsce - Aleksandra Kolbuch - Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju.

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce - Joanna Maciocha - I LO im. ONZ w Biłgoraju;
II Martyna Kryń - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju;
III Ewelina Post - Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Wyróżnienia:
- Natalia Pawlos – Szkoła Podstawowa w Korytkowie Dużym;
- Damian Chołyst – I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju.