Wystawa „Pokolenia Niepodległej”

Od 9 listopada 2018 r. w naszej szkole można oglądać wystawę zatytułowaną „Pokolenia Niepodległej”. Obejmuje ona zdjęcia wykonane w ostatnim stuleciu, dzięki którym można prześledzić życie naszych przodków od I wojny światowej.

Eliminacje szkolne konkursu historycznego

W piątek, 12 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu historycznego „Warto być Polakiem”.

XIX Edycja Konkursu Ortograficznego „Żółty Orzech”

14 marca 2018 r. w RCEZ w Biłgoraju odbył się finał XIX Edycji Konkursu Ortograficznego „Żółty Orzech”, w którym wzięło udział 42 uczestników: 27 uczniów szkół gimnazjalnych i 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu biłgorajskiego.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Warsztaty medialne

W czwartek, 22 lutego br. chętni uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Anety Golby wzięli udział w warsztatach medialnych zorganizowanych dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu biłgorajskiego. Warsztaty pod hasłem „Nowe widnokręgi - zrozumieć media” prowadzili wykładowcy i szkoleniowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy z Radia Maryja i TV TRWAM.

W trakcie szkolenia uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca dziennikarza, prezentera, operatora i montażysty w wozie transmisyjnym i studiu telewizyjnym. Ochotnicy mogli na chwilę wcielić się w rolę komentatora sportowego lub pogodynki. Rafał Oleszek z kl. II TM wziął udział w scence filmowej objaśniającej rolę światła i dźwięku w przekazywaniu informacji za pośrednictwem mediów oraz udzielił dwóch wywiadów.

Kolejna część warsztatów dotyczyła dźwięku i specyfiki pracy dziennikarza radiowego. W ostatniej części warsztatów, dotyczących podstaw dziennikarstwa prasowego, prowadzonych przez studentki Wyższej Szkoły Medialnej w Toruniu uczestnicy zapoznali się z zasadami pisania tekstów prasowych, dowiedzieli się m.in. czym różni się informacja od opinii, na czym polega manipulacja, perswazja i propaganda.