Biegamy dla lasów.

10 uczniów z klasy 2 IP wzięło udział w tegorocznej edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii, w ramach której realizowali projekt społeczno-ekologiczny „Biegamy dla lasów”. Zwolnieni z Teorii to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. Każdy uczestnik projektu zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania.

Finał olimpiady miał miejsce 21 marca 2022 roku w Woli Małej, gdzie uczniowie z klasy 2IP i 3AS5 uczestniczyli w biegu, a następnie sadzili drzewa. Posadziliśmy w sumie 100 drzew, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Biłgoraj. Data zakończenia projektu nie jest przypadkowa, ponieważ 21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów.

Serdeczne podziękowania składamy naszym sponsorom za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam realizację projektu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Urząd Miasta Biłgoraj, Nadleśnictwo Biłgoraj, PKS Biłgoraj oraz Rada Rodziców RCEZ. Dziękujemy za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam realizację projektu.

Gratulujemy finalistom olimpiady i życzymy dalszych sukcesów.


Uczestnicy projektu:
Szymon Paluch
Michał Bucior
Kamil Skobel
Szymon Szczur
Bartłomiej Duma
Wojciech Niemiec
Łukasz Różański
Mateusz Zięba
Kornel Pierścionek
Bartłomiej Kapuśniak
Opiekunowie projektu:
Ewelina Pyć
Łucja Mroczek