III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z Mitologii

Uczeń klasy II TM Patryk Obszański zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z ”Mitologii„, który odbył się 13 listopada 2017 r.

Szkolne jasełka

W czwartek, 21 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły przedstawili widowisko o Bożym Narodzeniu, stworzone na podstawie książki autorstwa: Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książe”.

Ta noc zmieniła wszystko

13 grudnia minęła 36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętając o ofiarach tych trudnych dni, uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny.

Wizyta w sejmie

Uczniowie klasy I Sb jako zwycięzcy I Konkursu na uczniowski na scenariusz lekcji historii „Historia oczami uczniów”, 8 grudnia 2017 r. gościli z wizytą w sejmie RP.

Wizyta w sejmie

Uczniowie klasy I Sb jako zwycięzcy I Konkursu na uczniowski na scenariusz lekcji historii „Historia oczami uczniów”, 8 grudnia 2017 r. gościli z wizytą w sejmie RP. Wyjazd zorganizował poseł Piotr Olszówka – organizator konkursu.

Podczas wycieczki młodzież zwiedziła pomieszczenia parlamentu oraz zapoznała się z organizacją pracy posłów. Odbywające się w tym dniu posiedzenie sejmu było okazją do spotkania z ważnymi osobami sejmu i senatu.

Uczestnicy wycieczki wzięli również udział w lekcji informatyki, która odbyła się w Państwowym Instytucie Badawczym NASK, nadzorowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Podczas tych zajęć prowadzący przeprowadzili konkurs przy pomocy technologii informatycznych, który wygrała drużyna uczniów naszej szkoły w składzie: Kacper Palikot, Bartłomiej Pułapa i Krystian Regiel.

Zwycięska praca uczniów klasy I Sb, dzięki której zajęli I miejsce w konkursie i zostali nagrodzeni wycieczką do Warszawy nosiła tytuł „«Człowiek z bunkra». Andrzej Kiszka - żołnierz niezłomny”. Opracowany przez uczniów scenariusz lekcji historii został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Marii Lipianin i Mirosława Późniaka.