REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

preloader
Regionalne Centrum
Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
Proszę czekać...

Logo Olimpiady Techniki Samochodowej

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej zdobyło II miejsce w klasyfikacji placówek samochodowych w Polsce w 2022 r.

RCEZ

Biłgoraj

Znak Jakości Szkoły 2023

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ w Biłgoraju jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebnej Szkoły 2023".

article and aside

Uczniowie z RCEZ z wizytą w Rumunii w ramach programu Erasmus +

W dniach od 27 do 31 marca, 6 uczniów i 2 nauczycieli z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej uczestniczyło wraz z uczniami i nauczycielami z Turcji, Włoch i Hiszpanii w spotkaniu w Rumunii, w ramach projektu ERASMUS+, sektor "Edukacja Szkolna - Partnerstwa Współpracy Szkół". Była to już czwarta wizyta w kraju partnerskim z projektu o tytule: Proper Relationships: Online and Offline, którego głównym celem jest budowanie właściwych relacji w świecie realnym i wirtualnym poprzez podnoszenie świadomości uczniów na temat występowania zjawisk przemocy i cyberprzemocy, a także opracowanie różnych strategii mających na celu zwalczanie w/w zjawisk i ich negatywnych skutków.

Podczas wizyty w Rumunii uczniowie z „elektryka”, wraz z uczniami i nauczycielami z pozostałych szkół partnerskich, gościli w szkole Liceul Teoretic Constantin Serban w miejscowości Alesd, w okręgu Bihor, aby pracować nad tematem roli umiejętności negocjacyjnych w rozwiązywaniu konfliktów oraz znaczeniem inteligencji emocjonalnej. Uczniowie brali również udział w warsztatach międzynarodowych dotyczących długofalowych konsekwencji psychicznych i fizycznych, z którymi musza radzić sobie osoby będące ofiarami przemocy i cyberprzemocy. Ponadto, wszyscy uczestnicy mobilności uczestniczyli w bogatym programie kulturowym zwiedzając największe zabytki miasta Oradea, takie jak: Pałac Biskupów Rzymskokatolickich, średniowieczną twierdzę (obecnie budynek Instytutu Sztuk Pięknych), oraz Muzeum okręgu Kirszana, które w swoich zbiorach posiada 450 000 eksponatów malarstwa, grafiki, sztuki użytkowej, rzeźby, historii naturalnej, archeologii i etnografii. Uczniowie zwiedzili także historyczną stolica Siedmiogrodu i największe miasto na Wyżynie Transylwańskiej - Cluj – Napoca, Kopalnię Soli Turda oraz w gotycki Zamek w Hunedoarze.

W dniach od 15 do 19 maja 2023 RCEZ będzie gościć uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich uczestniczących w projekcie.

from the youtube channel

OKIEM NASZYCH UCZNIÓW

Technik ekonomista Technik elektronik Technik elektryk Technik informatyk Technik mechatronik Technik pojazdów samochodowych Technik programista Technik rachunkowości
recent events

OSTATNIE WYDARZENIA...

Podium w Finale Krajowym Szkolnej Ligi LA

Podium w Finale Krajowym Szkolnej Ligi LA

Aktualizacja: 21 września 2023 r. 18:31

Twoja Krew Ratuje Życie

Twoja Krew Ratuje Życie

Aktualizacja: 21 września 2023 r. 07:54

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas

Aktualizacja: 19 września 2023 r. 11:25

17 września – 84. rocznica napaści ZSRR na Polskę

17 września – 84. rocznica napaści ZSRR na Polskę

Aktualizacja: 18 września 2023 r. 01:33

Ogłoszenie dla maturzystów

Ogłoszenie dla maturzystów

Aktualizacja: 16 września 2023 r. 14:39

Ogłoszenie SU

Ogłoszenie SU

Aktualizacja: 18 września 2023 r. 01:33

Narodowe Czytanie w RCEZ

Narodowe Czytanie w RCEZ

Aktualizacja: 12 września 2023 r. 20:28

from the youtube channel

Z KANAŁU YOUTUBE...

Technik mechatronik Elektromechanik pojazdów samochodowych Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 RCEZ zaprasza
teams

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

elektryczno-elektroniczny mechaniczno-samochodowy wychowania fizycznego języków obcych humanistyczny matematyczno-przyrodniczy informatyczno-ekonomiczny
cooperation

WSPÓŁPRACA

Serwis utrzymuje firma NETPARTNERS Metal Work Polska MODEL AMBRA ista.ling
scrolltop