Lipdub w RCEz-cie


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

2016 r

  • Finał Wojewódzki w biegach przełajowych chłopców – III miejsce Liga LA chłopców – II miejsce
    w Województwie.
  • Wojewódzkie Indywidualne biegi przełajowe – reprezentacja RCEZ – I miejsce. Na dystansie 2km: Bielański Jakub - II miejsce, Pyda Sylwester - III miejsce.

2015 r

  • Sztafeta chłopców – I miejsce w finale Wojewódzkiej Licealiady w biegach przełajowych.
  • XVI miejsce w Ogólnopolskich Sztafetowych Biegach Przełajowych Vena Cross 2015 w Łodzi.
  • II miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w Sztafecie 4x100m chłopców.

2014 r

  • Sztafeta chłopców I miejsce w Województwie(biegi przełajowe).
  • IX miejsce na Ogólnopolskich Sztafetowych Biegach Przełajowych Vena Cross 2014 w Łodzi.

2013 r

  • Sztafeta chłopców – I miejsce w Województwie(biegi przełajowe).
  • II miejsce w punktacji szkół w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców.
  • IV miejsce w Województwie w drużynowym tenisie stołowym.

2012 r

  • I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
  • I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w Sztafecie Szwedzkiej Chłopców.
  • III miejsce w Województwie w piłce holowej.
  • III miejsce w finale Ogólnopolskich Vena Cross Festiwal 2012 w Łodzi.

2011 r

  • I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA chłopców.
  • II miejsce Bartek Szeliga na Mistrzostwach Polski w kumite indywidualnym juniorów.
  • Występ Igora Chuchro w finale wojewódzkim w pływaniu na 50m. stylem grzbietowym.

2010 r

  • IV miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.

2009 r

  • IV miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
  • V miejsce w Licealiadzie Wojewódzkiej w piłce ręcznej chłopców.

2008 r

  • II miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA chłopców.
  • III miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w piłce ręcznej chłopców.

2007 r

  • II miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w piłce ręcznej chłopców.
  • III miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA chłopców.
  • IV miejsce Damian Kusiek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pchnięciu kulą.

2006 r

  • III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Pożarniczej i Ochrony Ludności.
  • IV miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w piłce ręcznej chłopców.

2005 r

  • Złoty medal w podnoszeniu ciężarów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

2004 r.

  • III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych 4 x 1500 m chłopców w województwie lubelskim.

2003 r.

  • II miejsce drużynowo w Powiatowej Licealiadzie w tenisie stołowym.

2002 r.

  • I miejsce w piłce ręcznej i siatkowej chłopców w Licealiadzie,
  • I miejsce w piłce ręcznej chłopców w Rejonowej Licealiadzie,
  • I miejsce w sztafecie 4 x 100 m chłopców w Rejonowej Licealiadzie,
  • III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych 4 x1500 m chłopców w województwie lubelskim.

2001 r.

  • II miejsce chłopców we współzawodnictwie szkół powiatu biłgorajskiego w Licealiadzie za rok szkolny 2000/01,
  • VII miejsce chłopców w Korespondencyjnej Lidze Lekkoatletycznej w roku szkolnym 2000/01,
  • I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych 4 x 1500 m chłopców w województwie lubelskim.

2000 r.

  • I miejsce we współzawodnictwie szkół powiatu biłgorajskiego w Licealiadzie,
  • II miejsce chłopców w Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze Lekkoatletycznej,
  • II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych 4 x 1500 m chłopców w województwie lubelskim.

1999 r.

  • II miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych,
  • I i II miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

1998 r.

  • I miejsce w piłce koszykowej chłopców w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
  • XIV miejsce w Polsce w Korespondencyjnej Lidze Lekkoatletycznej,
  • I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców w szachach,
  • I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych,
  • I miejsce sztafety 10 x 1000 m chłopców w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
  • I miejsce chłopców w Wojewódzkich Zawodach Ligi Korespondencyjnej za rok szkolny 1997/98.

1997 r.

  • I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach,
  • I miejsce chłopców w Igrzyskach Rejonowych Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych,
  • II miejsce w lekkiej atletyce chłopców w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Szkół Ponadpodstawowych,
  • II miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych w kategorii chłopców w roku szkolnym 1996/97.

1996 r.

  • I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce szkół ponadpodstawowych,
  • I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych chłopców,
  • I miejsce we współzawodnictwie szkół ponadpodstawowych w województwie zamojskim na rok 1995/96,
  • I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Zamojskiego w lekkiej atletyce,
  • I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych,
  • I miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików i Dzieci w lekkiej atletyce.

W latach 1985-90 Dariusz Osuch ustanowił 41 rekordów Polski wśród juniorów. W 1987 roku w Belgradzie zajął
IV miejsce a w 1988 roku w Atenach - II miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów w podnoszeniu ciężarów.
Po ukończeniu szkoły zdobył tytuł Mistrza Świata Juniorów i tytuł Mistrza Polski.

Również Andrzej Maciejewski szczyci się wybitnymi osiągnięciami sportowymi. Zdobył on tytuł Mistrza Świata
w karate, był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i Europy.

Kazimierz Węgrzyn natomiast reprezentował Polskę w piłce nożnej.

Ośmiokrotne zwycięstwo we współzawodnictwie sportowym szkół średnich województwa zamojskiego przypada
na lata 1985-95.

W tym okresie duże sukcesy w biegach średnich odnieśli:

  • Dariusz Kuzdra,
  • Leszek Czyż,
  • Piotr Koman,
  • Andrzej Swatowski,
  • Jacek Chmiel,
  • Tomasz Szymanik,
  • Konrad Kłyż.

W tym czasie pięciokrotnie zwyciężali w finałach wojewódzkich piłkarze ręczni, zdobywali mistrzostwo rejonu, siedmiokrotnie - I miejsce w zawodach wojewódzkich.

Drużyna piłki siatkowej także w tym czasie miała znaczące sukcesy. W roku szkolnym 1995/96 zajęła I miejsce we współzawodnictwie szkół ponadpodstawowych w województwie zamojskim i X miejsce w lidze mistrzów lekkiej atletyki szkół ponadpodstawowych w grupie techników a w pionie zasadniczych szkół zawodowych III miejsce.

1985 r.

  • I miejsce drużynowo w Wojewódzkiej Lidze Szkół Ponadpodstawowych,
  • I miejsce w biegach przełajowych o "Puchar Wiosny",
  • IV miejsce w Centralnej Spartakiadzie w podnoszeniu ciężarów zajął Dariusz Osuch.

1984 r.

  • I miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych.

1978 r.

  • I miejsce piłkarzy ręcznych w zawodach wojewódzkich; sukces ten powtórzyli w 1981 i 1984 roku.

1977 r.

  • I miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych o "Puchar Wiosny" zajął Józef Bogdan i reprezentował województwo zamojskie w Centralnych Biegach Przełajowych.

1973 r.

  • I miejsce w zawodach szkół średnich o puchar "Sztandaru Młodych",
  • I miejsce na otwarciu sezonu w lekkiej atletyce,
  • I miejsce w Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży.

W 1973 roku utworzono Klub Sportowy "Energetyk" z sekcją piłki siatkowej i piłki ręcznej. Sekcja piłki siatkowej zajęła I miejsce w lidze okręgowej i awansowała do ligi wojewódzkiej. Do najlepszych siatkarzy należeli:

  • Dudek Jan,
  • Aront Jacek,
  • Kordas Adam,
  • Bagieński Grzegorz,
  • Szymanik Edward,
  • Patera Tomasz,
  • Sołtys Wiesław,
  • Peć Mirosław,
  • Paluch Tomasz,
  • Kanty Stanisław,
  • Cybulski Stanisław,
  • Samulak Witold.

Sekcja piłki ręcznej także odniosła znaczący sukces, zajmując w 1978 roku II miejsce w lidze okręgowej.
Do najlepszych zawodników drużyny piłki ręcznej należeli:

  • Krauz Robert,
  • Późniak Zbigniew,
  • Markiewicz Jerzy,
  • Oszajca Sylwester,
  • Antoszewicz Jerzy,
  • Lembryk Andrzej,
  • Naklicki Jan,
  • Krawiec Ryszard,
  • Rożek Jan,
  • Ćwikła Mirosław
  • Saniak Leszek - występował w barwach II-ligowej "Lublinianki",
  • Granda Mieczysław - występował w barwach II-ligowej "Lublinianki" i I-ligowej drużynie AZS AWF Warszawa.

1972 r.

  • I miejsce w zawodach międzypowiatowych w Pszczelej Woli,
  • I miejsce na otwarciu sezonu w lekkiej atletyce,
  • I miejsce w Powiatowej Spartakiadzie w piłce siatkowej.

Najlepszymi sportowcami w lekkiej atletyce w 1972 roku w powiecie biłgorajskim byli:

  • Kość Jerzy - w biegu na 100 m z czasem 11,6 sek., w skoku w dal 5,70 m,
  • Tutka Janusz - w biegu na 100 m z czasem 11,6 sek.,
  • Pastuszek Jan - w biegu na 200 m z czasem 24,3 sek.,
  • Staroński Stanisław - w biegu na 400 m z czasem 54,4 sek., w biegu na 800 m z czasem 2 min. 3,8 sek.,
  • Szymański Edward - w skoku wzwyż 1,65 m, w biegu na 1500 m - 4 min 35,8 sek.,
  • Wołoszyn Władysław - w rzucie dyskiem - 30,57 m.
Z OSTATNIEJ CHWILI...

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej 23-400 Biłgoraj ul.T.Kościuszki 98                       tel. 084 686 79 78 fax 084 686 02 54 e-mail:rcezbilgoraj@lbl.pl
Przeprowadź walidację dokumentu Przeprowadź walidację arkusza stylów
Ostatnia modyfikacja: niedziela, 22 maja 2016 r. 13:09

COPYRIGHT © 2003- SILAS