Lipdub w RCEz-cie


DORADCA METODYCZNY - JĘZYKI OBCE

Mgr Anna Olszowy - konsultacje w sali 85 (II piętro)

OLSZOWY

Godziny konsultacji:
poniedziałek 12.35 - 13.20
środa 11.40 - 13.20
piątek 12.35 - 13.20

Inne terminy po umówieniu za pomocą poczty elektronicznej olszowy.anna@gmail.com

Dnia 21.04 odbyła się wycieczka - warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej powiatu biłgorajskiego
w ramach działań: rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległości”. W wycieczce brało udział 21 nauczycielek języka polskiego oraz języków obcych. O wydarzeniach historycznych opowiadał Stanisław Rząd - przodownik turystyki pieszej. Odwiedziliśmy wiele miejsc pamięci, gdzie odczytywane zostały wspomnienia świadków wydarzeń. Program zawierał wizyty w następujących miejscach:

 • Majdan Stary- pobyt przy Pomniku Pomordowanych, odczytanie wspomnień Pani Sarzyńskiej
 • Szarajówka- pobyt na cmentarzu w Szarajówce, odczytanie wspomnień świadków mordu
 • Łukowa- odczytanie wspomnień z akcji rozbicia posterunku policji
 • Osuchy- Zwiedzanie Izby Pamięci i cmentarza partyzanckiego, przejście na Krzywą Górkę
 • Las Dębowce- Zwiedzanie miejsca śmierci dowódcy Hieronima Miąca ps. „Korsarz” oraz miejsca śmierci poety Mieczysława Romanowskiego
 • Józefów- odczytanie wspomnień Konrada Bartoszewskiego
 • Hamernia- Zwiedzanie Rezerwatu Czartowe Pole oraz Pomnika Podchorążych i Harcerzy
 • Błudek- zwiedzanie miejsca kaźni partyzantów w 1944/45 r.
 • Las Kalina- odczytanie wspomnień partyzantów z walki 04.02.1943 r.
 • Cmentarz w Sigłach- zwiedzanie cmentarza wojskowego i partyzanckiego z akcji Wicher II
 • Górecko Kościelne- zwiedzanie obiektów sakralnych, miejsca przebicia się oddziałów AL
 • Sochy- odczytanie wspomnień świadków mordu mieszkańców Soch z 01.06.1943 r.
 • Zwierzyniec- zwiedzanie miejsca obozu przejściowego i cmentarza wojskowego

Wyjazd został zorganizowany wspólnie przez Celinę Wojtak (doradca metodyczny w zakresie języka polskiego) oraz Annę Olszowy (doradca metodyczny w zakresie języków obcych)

Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej Warsztaty w drodze po miejscach pamięci narodowej

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na pierwsze spotkanie warsztatowe otwierające cykl "Mam taki sposób na....". Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu i będą dotyczyły różnych aspektów naszej pracy w szkole. W czasie zajęć chciałabym przedstawić Państwu kilka propozycji podejścia do zagadnienia, któremu w danym miesiącu poświęcimy czas. Mam nadzieję, że Państwo podzielą się również swoimi propozycjami. W ten sposób możemy wspólnymi siłami rozwikłać drobne problemy, które napotykamy w codziennej pracy. Chciałabym zachęcić Państwa do współpracy i wymiany doświadczeń. Pierwsze zajęcia "Mam taki sposób na...gramatykę" odbędą się w czwartek 22.03 o godzinie 15:30 w RCEZ w Biłgoraju (ul. Kościuszki 98). Czas trwania zajęć do 90 min. Zajęcia odbywać się będą w języku polskim. Zachęcam do udziału nauczycieli różnych języków - myślę ,że możemy się wiele od siebie nauczyć. Świeże spojrzenie na różne aspekty naszej pracy jest zawsze mile widziane.

Uprzejmie proszę o potwierdzenie obecności ze względów organizacyjnych. Oczywiście uczestnicy otrzymają odpowiednie zaświadczenie.

Pozdrawiam serdecznie

Anna Olszowy

Doradca metodyczny w zakresie języków obcych

Biłgoraj, dnia 12.03.2018

Szanowni Państwo, Nauczyciele Języka Polskiego oraz Języków Obcych

W związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w ramach działań rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległości”, serdecznie zapraszamy na autokarową wycieczkę po miejscach pamięci narodowej powiatu biłgorajskiego. Wycieczka odbędzie się 21.04.2018 r. , zbiórka o godzinie 8:00 na parkingu Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Koło godziny 13:00 przewidywany jest obiad w Karczmie nad Szumem w Górecku Kościelnym oraz warsztaty metodyczne. Powrót do Biłgoraja planowany jest przed godziną 18:00. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej -Stanisław Rząd.

Wyjazd jest bezpłatny.

Ze względów organizacyjnych prosimy o jak najszybsze zgłoszenia na adresy mailowe: olszowy.anna@gmail.com – nauczyciele języków obcych oraz celinawojtak3@wp.pl - nauczyciele języka polskiego. Szczegółowy plan wycieczki zainteresowanym nauczycielom prześlemy drogą mailową.

Pozdrawiamy serdecznie
Celina Wojtak i Anna Olszowy

Archiwum
Z OSTATNIEJ CHWILI

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej 23-400 Biłgoraj ul.T.Kościuszki 98                       tel. 084 686 79 78 fax 084 686 02 54 e-mail:rcezbilgoraj@lbl.pl
Przeprowadź walidację dokumentu Przeprowadź walidację arkusza stylów
Ostatnia modyfikacja: środa, 25 kwietnia 2018 r. 16:31