REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

preloader
Regionalne Centrum
Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
Proszę czekać...

Logo Olimpiady Techniki Samochodowej

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej zdobyło II miejsce w klasyfikacji placówek samochodowych w Polsce w 2022 r.

RCEZ

Biłgoraj

Znak Jakości Szkoły 2023

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ w Biłgoraju jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebnej Szkoły 2023".

article and aside

Uczniowie RCEZ we Włoszech - Projekt 2022-1-PL01-KA121-VET-000067121

27 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych, specjalność technik programista i technik rachunkowości dnia 12 marca 2023 wyruszyło do Włoch na dwutygodniowe staże zawodowe. Jest to kolejna edycja programu Erasmus + w RCEZ - projekt 2022-1-PL01-KA121-VET-000067121 w ramach Akredytacji Erasmusa nr 2020-PL01-KA120-VET-095301.

W czasie pobytu we Włoszech nasi uczniowie odbywają staże zawodowe w wymiarze 80 godzin zorganizowane przez organizację partnerską PUMO Projects s.r.l.s. Ponadto uczniowie realizują bogaty program kulturowy, w czasie którego zapoznają się ze zwyczajami i zabytkami tego kraju.

Minęła już połowa mobilności i mamy już za sobą połowę praktyk. Technicy programiści zauważyli że , włoscy specjaliści mają inne podejście do pisania programów, co bardzo im się spodobało. Technik rachunkowości poznaje specyfikę prawa włoskiego związanego z płacami i prowadzeniem działalności gospodarczej, prowadzenia rozliczeń finansowych.

W sobotę i niedzielę zrealizowaliśmy najważniejsze i najatrakcyjniejsze punkty programu kulturowego. Odwiedziliśmy Asyż, rodzinne miasto świętego Franciszka. Tam spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami, zwiedziliśmy sanktuarium św. Franciszka, gdzie podziwialiśmy freski Giotta, Lorenzettiego oraz Cimabue. Byliśmy też w miejscu urodzenia św. Franciszka oraz w Bazylice św. Klary. Po tym pojechaliśmy do Perugii, stolicy regionu Umbria. Tutaj zwiedziliśmy podziemne miasto Rocca Paolina, a następnie spacerowaliśmy po mieście. Podziwialiśmy pomnik Wiktora Emanuela i piękną panoramę na cały region. Odwiedziliśmy również katedrę, w której według legendy znajduje się agat z pierścienia ślubnego Najświętszej Marii Panny.

W niedzielę zwiedzaliśmy Watykan i Rzym. Podziwialiśmy piękno Bazyliki św. Piotra, a o godzinie 12 widzieliśmy Papieża Franciszka w czasie modlitwy Anioł Pański. Następnie zwiedzaliśmy Rzym i zobaczyliśmy jego najważniejsze zabytki. Zaczęliśmy od Zamku św. Anioła, po czym przeszliśmy przez Tybr w kierunku Panteonu i Piazza Navona. Tam podziwialiśmy piękne fontanny i barokowe fasady budynków. Następnym ważnym punktem była Fontanna di Trevi i Piazza di Spagna, ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. Po posiłku poszliśmy dalej aby zobaczyć Monumento a Vittorio Emanuele II zwany świątynia włoskiego zjednoczenia, Kapitol oraz Forum Romanum. Ostatnim punktem naszego zwiedzania było spojrzenie na Koloseum. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do naszego hotelu.

Pozostały czas we Włoszech upłynie nam na praktykach, spacerach po plaży i wycieczkach do okolicznych miasteczek.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Dzięki finansowaniu, uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wyjazdem.

W trakcie pobytu we Włoszech uczniami opiekują się nauczyciele – Anna Olszowy, koordynator projektu, Marzena Jargieło – nauczyciel przedmiotów informatycznych, Stefan Pindor - nauczyciel języka angielskiego

from the youtube channel

OKIEM NASZYCH UCZNIÓW

Technik ekonomista Technik elektronik Technik elektryk Technik informatyk Technik mechatronik Technik pojazdów samochodowych Technik programista Technik rachunkowości
recent events

OSTATNIE WYDARZENIA...

Podium w Finale Krajowym Szkolnej Ligi LA

Podium w Finale Krajowym Szkolnej Ligi LA

Aktualizacja: 21 września 2023 r. 18:31

Twoja Krew Ratuje Życie

Twoja Krew Ratuje Życie

Aktualizacja: 21 września 2023 r. 07:54

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas

Aktualizacja: 19 września 2023 r. 11:25

17 września – 84. rocznica napaści ZSRR na Polskę

17 września – 84. rocznica napaści ZSRR na Polskę

Aktualizacja: 18 września 2023 r. 01:33

Ogłoszenie dla maturzystów

Ogłoszenie dla maturzystów

Aktualizacja: 16 września 2023 r. 14:39

Ogłoszenie SU

Ogłoszenie SU

Aktualizacja: 18 września 2023 r. 01:33

Narodowe Czytanie w RCEZ

Narodowe Czytanie w RCEZ

Aktualizacja: 12 września 2023 r. 20:28

from the youtube channel

Z KANAŁU YOUTUBE...

Technik mechatronik Elektromechanik pojazdów samochodowych Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 RCEZ zaprasza
teams

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

elektryczno-elektroniczny mechaniczno-samochodowy wychowania fizycznego języków obcych humanistyczny matematyczno-przyrodniczy informatyczno-ekonomiczny
cooperation

WSPÓŁPRACA

Serwis utrzymuje firma NETPARTNERS Metal Work Polska MODEL AMBRA ista.ling
scrolltop