REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

preloader
Regionalne Centrum
Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
Proszę czekać...

Logo Olimpiady Techniki Samochodowej

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej zdobyło II miejsce w klasyfikacji placówek samochodowych w Polsce w 2022 r.

RCEZ

Biłgoraj

Znak Jakości Szkoły 2023

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ w Biłgoraju jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebnej Szkoły 2023".

article and aside

Minął pierwszy tydzień w Grecji

Minął już pierwszy tydzień praktyk 34-osobowej grupy uczniów RCEZ Biłgoraj w miejscowości Plantamonas, na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. Uczestnicy wyjazdu kształcący się w zawodach technik ekonomista, technik elektronik i technik mechatronik zdobywają doświadczenie zawodowe w ramach projektu Erasmus+ o numerze 2021-1-PL01-KA121-VET-000008011. Uczestnicy wyjazdu podzieleni na grupy zawodowe odwiedzają greckie zakłady pracy oraz uczestniczą w zajęciach warsztatowych, gdzie zgłębiają tajniki zawodu oraz mają okazję porównać realia rynku pracy w Polsce z realiami innego kraju. Praktyki są prowadzone w języku angielskim dzięki temu wzrastają kompetencje językowe uczestników projektu.

W trakcie wyjazdu realizowany jest też bogaty program kulturowy. W pierwszym tygodniu pobytu uczestnicy projektu zwiedzili zabytkowy Zamek Platamonas pochodzący z okresu wypraw krzyżowych i podziwiali z jego szczytu przepiękne widoki malowniczego wybrzeża Morza Egejskiego. Odwiedzili też miejscowość Litochoro leżącą u podnóża masywu Gór Olimp skąd szli ścieżką dydaktyczną prowadzącą przez park narodowy do Wąwozu Enipeas. W sobotę grupa uczestniczyła w całodniowej wycieczce autokarowej do masywu górskiego Meteory, natomiast w niedzielę udała się w rejs na malowniczą wyspę Skiatos.

Program uzupełniają wieczorne spacery wzdłuż malowniczego wybrzeża, w trakcie których grupa poznaje kulturę oraz codzienne życie okolicznych mieszkańców. No i oczywiście plażowanie i kąpiel w morzu! Podczas wyjazdu na przepiękną plażę Nei Pori odbył się turniej piłki plażowej w mieszanych składach z młodzieżą z innej szkoły z Polski. Wygrała jedna z naszych drużyn!!! Jest też basen hotelowy, w którym w wolnych chwilach miłośnicy wody uskuteczniają pływanie. Odbyły się nawet zawody pływackie stylem dowolnym , w których najlepszy był Maciej Przytuła. Wszystkim dopisuje doskonały humor, a apetyt zaspokaja pyszna hotelowa kuchnia!

MK

from the youtube channel

OKIEM NASZYCH UCZNIÓW

Technik ekonomista Technik elektronik Technik elektryk Technik informatyk Technik mechatronik Technik pojazdów samochodowych Technik programista Technik rachunkowości
recent events

OSTATNIE WYDARZENIA...

Podium w Finale Krajowym Szkolnej Ligi LA

Podium w Finale Krajowym Szkolnej Ligi LA

Aktualizacja: 21 września 2023 r. 18:31

Twoja Krew Ratuje Życie

Twoja Krew Ratuje Życie

Aktualizacja: 21 września 2023 r. 07:54

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas

Aktualizacja: 19 września 2023 r. 11:25

17 września – 84. rocznica napaści ZSRR na Polskę

17 września – 84. rocznica napaści ZSRR na Polskę

Aktualizacja: 18 września 2023 r. 01:33

Ogłoszenie dla maturzystów

Ogłoszenie dla maturzystów

Aktualizacja: 16 września 2023 r. 14:39

Ogłoszenie SU

Ogłoszenie SU

Aktualizacja: 18 września 2023 r. 01:33

Narodowe Czytanie w RCEZ

Narodowe Czytanie w RCEZ

Aktualizacja: 12 września 2023 r. 20:28

from the youtube channel

Z KANAŁU YOUTUBE...

Technik mechatronik Elektromechanik pojazdów samochodowych Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 RCEZ zaprasza
teams

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

elektryczno-elektroniczny mechaniczno-samochodowy wychowania fizycznego języków obcych humanistyczny matematyczno-przyrodniczy informatyczno-ekonomiczny
cooperation

WSPÓŁPRACA

Serwis utrzymuje firma NETPARTNERS Metal Work Polska MODEL AMBRA ista.ling
scrolltop