REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

preloader
Regionalne Centrum
Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
Proszę czekać...

Logo OTWS

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zdobyło I miejsce w rankingu szkół samochodowych w Polsce w 2019 roku.

RCEZ

Biłgoraj

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ w Biłgoraju jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

article and aside

„Z Eurostażem w przyszłość” – przebieg praktyk zawodowych

W dniach od 01.09.2020r. do 15.09.2020r. uczniowie naszej szkoły odbywali staże w Grecji w trzech zawodach: technik informatyk, technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych.

Przyszli informatycy pod okiem instruktora przeprowadzili diagnostykę serwera, nauczyli się instalować oprogramowanie serwera oraz funkcje serwerowe. Poznali technikę wirtualizacji serwerów. Doskonalili swoje umiejętności w tworzeniu i zarządzaniu siecią lokalną. Tworzyli witrynę internetową, za pomocą której zarządzali bazą danych. Nauczyli się tworzyć wirtualne foldery w witrynie internetowej oraz przeprowadzać edycję witryny.
Uczniowie kształcący się w branży mechatronicznej i samochodowej mieli okazję przyjrzeć się procesowi bieżnikowania i naprawy opon samochodów ciężarowych w nowoczesnym zakładzie wulkanizacyjnym.

Przyszli mechatronicy pojechali do zakładu zajmującego się przechowywaniem owoców kiwi, gdzie zostali zapoznani z systemami mechatronicznymi sterującymi warunkami atmosferycznymi w komorach chłodniczych. Obejrzeli linię produkcyjną przygotowującą owoce kiwi do przechowywania, obejmującą etap czyszczenia, sortowania i pakowania owoców. Brali też udział w zajęciach, na których przypomnieli sobie zasady kodowania informacji w systemie dwójkowym i szesnastkowym oraz zapoznali się z przesyłaniem danych za pomocą magistrali CAN. Ponadto odbywali staże w Centrum Robotyki STOM w miejscowości Larisa, gdzie konstruowali autonomiczne roboty i tworzyli własne programy nimi sterujące. Roboty miały być zaprogramowane do wykonania konkretnych czynności, które wymagały współpracy czujników i serwomotorów. Ostatniego dnia uczestnicy projektu mieli wykonać zadanie, które wymagało wykorzystania wszystkich zdobytych umiejętności w praktyce. Wszyscy poradzili sobie znakomicie a na koniec otrzymali certyfikaty.

Uczestnicy projektu kształcący się w branży samochodowej odbywali staże w zakładzie naprawy pojazdów samochodowych. Uczestniczyli w procesach naprawy elementów układu napędowego, hamulcowego, zawieszenia oraz przeprowadzali diagnostykę układów elektrycznego i elektronicznego pojazdów samochodowych. Wykrywali defekty instalacji sterowania układem wtryskowym silnika. Uczniowie demontowali i montowali podzespoły silnika samochodowego. Pojechali też do stacji diagnostyki gdzie zapoznali się z procedurą przeglądu i badaniami technicznymi pojazdu na linii diagnostycznej oraz zakresem niezbędnych badań wszystkich elementów decydujących o sprawności pojazdu, wymaganych przepisami o dopuszczeniu pojazdu do ruchu drogowego.

W czasie wolnym uczniowie realizowali program kulturowy, który obejmował poznanie Grecji, jej zabytków, piękna przyrody oraz zwyczajów jej mieszkańców. Uczniowie byli na czterech wycieczkach. Odwiedzili drugie co do wielkości miasto w Grecji czyli Saloniki. Byli między innymi w cerkwi Św. Demetriusza - patrona miasta, weszli na Białą Wieżę żeby podziwiać panoramę miasta. Zrobili pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Aleksandra Wielkiego.
Fascynująca była również wycieczka w Meteory, masywy skalne w środkowej Grecji z wiszącymi na szczytach klasztorami. Ten grecki cud świata został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W kolejny weekend uczestnicy wypłynęli w rejs na wyspę Skiathos. Na wschodnim krańcu tej wyspy znajduje się portowe miasteczko o tej samej nazwie, każdego lata goszczące w swoim porcie różnego typu statki – od małych łodzi rybackich po ogromne jachty wycieczkowe. Zwiedzili miasteczko, mieli okazję podziwiać tradycyjnie bielone domy, wraz z niebieskimi okiennicami oraz dachami pokrytymi dachówką. Mieli możliwość odpoczynku na złocistej plaży Koukounaries, uważanej za jedną z najpiękniejszych plaż w Europie. W tej okolicy kręcone były sceny do popularnego musicalu “Mamma Mia!”.
Ponadto uczestnicy projektu mieli okazję podziwiać najwyższy masyw górski w Grecji, czyli pasmo gór Olimpu, który imponuje i zachwyca swoim majestatem. Jego najwyższym szczytem jest Mitikas, królujący nad wybrzeżem zwanym riwierą Olimpu. Następnie udali się do Litochoro i z centralnego placu tego miasta dotarli do wąwozu rzeki Enipea. Na trasie od wejścia do wąwozu aż do wodospadu Wanny Afrodyty mogli obejrzeć malownicze urwiska po obu stronach rzeki.
Uczniowie brali też udział w wieczorze greckim, podczas którego obejrzeli występ zespołu prezentującego grecką muzykę i tańce w strojach ludowych. Mogli też degustować greckie potrawy.
W czasie wolnym uczniowie mieli też zajęcia rekreacyjno-sportowe. Odbyła się olimpiada sportowa, która obejmowała zespołowe gry sportowe – siatkówka plażowa, piłka wodna, konkurencje indywidualne - skok w dal, rzut dyskiem, podciąganie na drążku oraz sztafetę pływacką. Po podsumowaniu wyników okazało się, że wygrali uczniowie technikum pojazdów samochodowych.
Podczas całego pobytu w Grecji uczniowie wykazali się wzorowa postawą i godnie reprezentowali szkołę na stażach zagranicznych. Postawa, zaangażowanie oraz wiedza i umiejętności uczniów wzbudziły podziw greckich mentorów i organizacji przyjmującej uczniów. Projekt okazał się wielkim sukcesem, i mamy nadzieję, że będzie kontynuowany w latach następnych. Koordynatorem projektu była Agnieszka Strzelec.

recent events

OSTATNIE WYDARZENIA...

Srebro w Lublinie!

Srebro w Lublinie!

Aktualizacja: 18 października 2020 r. 17:28

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Aktualizacja: 17 października 2020 r. 20:45

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Aktualizacja: 13 października 2020 r. 16:36

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Aktualizacja: 12 października 2020 r. 06:33

Mistrzostwa RCEZ w Lekkoatletyce Klas Pierwszych Chłopców.

Mistrzostwa RCEZ w Lekkoatletyce Klas Pierwszych Chłopców.

Aktualizacja: 09 października 2020 r. 07:55

„Dzień Chłopaka” w Internacie RCEZ.

„Dzień Chłopaka” w Internacie RCEZ.

Aktualizacja: 17 października 2020 r. 20:45

Powiatowy Dzień Olimpijczyka.

Powiatowy Dzień Olimpijczyka.

Aktualizacja: 02 października 2020 r. 16:49

from the youtube channel

Z KANAŁU YOUTUBE...

RCEZ zaprasza Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020
teams

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

elektryczno-elektroniczny mechaniczno-samochodowy wychowania fizycznego języków obcych humanistyczny matematyczno-przyrodniczy informatyczno-ekonomiczny
cooperation

WSPÓŁPRACA

Serwis utrzymuje firma NETPARTNERS Metal Work Polska MODEL AMBRA ista.ling
scrolltop