REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

preloader
Regionalne Centrum
Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
Proszę czekać...

RCEZ

Biłgoraj

article and aside

Kolejne zwycięstwo w szachach

Konrad Mucha z klasy II TM zajął I miejsce w Turnieju szachowym Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie z okazji stulecia odzyskania niepodległości w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych. Jego starszy brat Hubert Mucha, który również jest uczniem naszej szkoły w tym turnieju zajął IV miejsce. Opiekunem zawodników jest nauczyciel wychowania fizycznego p. Leszek Blicharz.

Turniej odbył się w środę, 10 października 2018 r. w budynku IPN w Lublinie. W kategorii szkół ponadpodstawowych rywalizowało 30 uczestników z województwa lubelskiego. Organizatorami turnieju był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Lubelski Klub Szachowy.

Podczas sportowej rywalizacji uczniowie oprócz sprawdzenia swoich szachowych umiejętności wysłuchali wykładu Piotra Flisiaka (Oddziałowe Archiwum IPN), podczas którego dowiedzieli się o roli polskich szachistów w walce o Niepodległą oraz poznali historię olimpiady szachowej rozegranej w Warszawie w 1935 roku. Zorganizowanie tych zawodów było wielkim pragnieniem Józefa Piłsudskiego, który był również wielkim sympatykiem „królewskiej gry”.

GA

recent events

OSTATNIE WYDARZENIA...

Stypendia dla najzdolniejszych.

Dwóch uczniów naszej szkoły – Jakub Klimczak z kl. IV TI oraz Szymon Wasąg z kl. IV TM, otrzymało finansowe wsparcie z programu stypendialnego „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szymon Wasąg stypendystą premiera.

Szymon Wasąg – uczeń klasy IV TM (wychowawca: p. Łukasz Fil) otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministra na rok szkolny 2018/19. Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom odbyło się w poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. w „Sali Błękitnej” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Udział naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej.

Dnia 7 grudnia w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej odbył się XXIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej, w którym podobnie jak w roku ubiegłym, wzięła udział drużyna z RCEZ.

Akcja charytatywna SU i Szkolnego Koła Ekologicznego.

4 i 5 grudnia 2018 r. Samorząd Uczniowski wspólnie ze Szkolnym Kołem Ekologicznym przeprowadził w naszej szkole charytatywną akcję polegającą na sprzedaży jabłek.

Prelekcja prozdrowotna w internacie.

W dniu 06.12.2018r. młodzież mieszkająca w internacie uczestniczyła w prelekcji na temat: „Profilaktyka zakażeń wirusami HBF i HCF”. Prowadząca spotkanie, p. Mariola Sokołowska-Kaczor omówiła skutki wywołane wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C oraz wirusem typu A.

Szlachetna Paczka w internacie.

Wychowankowie internatu wraz z wychowawcami włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i wielki odzew wśród naszej młodzieży.

Sienkiewicz wiecznie żywy.

W dniu 6 grudnia 2018 roku gościliśmy w bibliotece szkolnej Panią Natalię Czacharowską, pracownika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju.

Honorowe krwiodawstwo w naszej szkole.

W środę, 5 grudnia 2018 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, w małej sali gimnastycznej po raz pierwszy została zorganizowana akcja oddawania krwi pt. „Twoja Krew Ratuje Życie”.

from the youtube channel

Z KANAŁU YOUTUBE...

teams

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

elektryczno-elektroniczny mechaniczno-samochodowy wychowania fizycznego języków obcych humanistyczny matematyczno-przyrodniczy informatyczno-ekonomiczny
copyright

WEBDESIGN BY RCEZ TEAM

scrolltop