Lipdub w RCEz-cie


Kolejne zwycięstwo w szachach

Konrad Mucha z klasy II TM zajął I miejsce w Turnieju szachowym Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
z okazji stulecia odzyskania niepodległości w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych. Jego starszy brat Hubert Mucha, który również jest uczniem naszej szkoły w tym turnieju zajął IV miejsce. Opiekunem zawodników jest nauczyciel wychowania fizycznego p. Leszek Blicharz.

Turniej odbył się w środę, 10 października 2018 r. w budynku IPN w Lublinie. W kategorii szkół ponadpodstawowych rywalizowało 30 uczestników z województwa lubelskiego. Organizatorami turnieju był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Lubelski Klub Szachowy.

Podczas sportowej rywalizacji uczniowie oprócz sprawdzenia swoich szachowych umiejętności wysłuchali wykładu Piotra Flisiaka (Oddziałowe Archiwum IPN), podczas którego dowiedzieli się o roli polskich szachistów w walce
o Niepodległą oraz poznali historię olimpiady szachowej rozegranej w Warszawie w 1935 roku. Zorganizowanie tych zawodów było wielkim pragnieniem Józefa Piłsudskiego, który był również wielkim sympatykiem „królewskiej gry”.

Kolejne zwycięstwo w szachach Kolejne zwycięstwo w szachach Kolejne zwycięstwo w szachach

GA

Z OSTATNIEJ CHWILI

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej 23-400 Biłgoraj ul.T.Kościuszki 98                       tel. 084 686 79 78 fax 084 686 02 54 e-mail:rcezbilgoraj@lbl.pl
Przeprowadź walidację dokumentu Przeprowadź walidację arkusza stylów
Ostatnia modyfikacja: piątek, 12 października 2018 r. 14:50