REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

preloader
Regionalne Centrum
Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
Proszę czekać...

Logo OTWS

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zdobyło I miejsce w rankingu szkół samochodowych w Polsce w 2019 roku.

RCEZ

Biłgoraj

Znak Jakości Szkoły 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ w Biłgoraju jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

article and aside

Wycieczka klas pierwszych do Zatoru i Zakopanego

W dniach 6 i 7 czerwca uczniowie klas 1AS i 1 Sb, wraz z opiekunkami: p. Agnieszką Oleszczak- Bryłą, p. Moniką Popko i p. Katarzyną Głowicką przebywały na wycieczce w Zatorze i Zakopanem.

Pierwszego dnia, młodzież spragnioną wrażeń i emocji, czekała wspaniała przygoda w ENERGYLANDII. Uczestnicy, podczas kilkugodzinnego pobytu w Rodzinnym Parku Rozrywki, korzystali ze wszystkich możliwych atrakcji. W parku, podzielonym na cztery strefy tematyczne znajduje się łącznie 80 ofert przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym 10 rollercoasterów, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne. Największych emocji i adrenaliny dostarczyła przejażdżka mega coasterem Hyperion. Jest to najwyższy ( 77 m. wysokości , 80 m. przy pierwszym spadku) i najszybszy (142km/h) w całej Europie Mega Coaster. Wizytę w Energylandii zakończył pokaz motocrossowy.

Drugiego dnia pobytu młodzież zwiedzała Zakopane i okolice. Rozpoczęliśmy spacerem po Dolinie Kościeliskiej, jednej z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych dolin w Tatrach, drugiej co do wielkości, po Dolinie Chochołowskiej, po polskiej stronie Tatr. Niegdyś Dolina Kościeliska związana była z przemysłem hutniczym, wydobywano tu srebro, antymon i miedź, a od XVII wieku rudy żelaza. W historię doliny wpisani są też kupcy i przemytnicy, szmuglujący towary z Polski na Słowacje, a oprócz nich zbójnicy. Legendy o napadach i morderstwach nie mają końca. O dość krwawej, zbójeckiej przeszłości tego miejsca przypominają nazwy skał o fantazyjnych kształtach – Zbójnicka Turnia, Zbójnickie Okna, czy wreszcie Zbójnicki Stół.

Pobyt w Zakopanem zakończył się obowiązkowym spacerem po Krupówkach.

Wspaniałe widoki, przepiękne krajobrazy i ekstremalne doznania sprawiły, że dla wszystkich uczestników wycieczki była to fajna przygoda i chwile, które pozostaną w pamięci na długo.

A.B.

recent events

OSTATNIE WYDARZENIA...

from the youtube channel

Z KANAŁU YOUTUBE...

RCEZ zaprasza Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020
teams

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

elektryczno-elektroniczny mechaniczno-samochodowy wychowania fizycznego języków obcych humanistyczny matematyczno-przyrodniczy informatyczno-ekonomiczny
cooperation

WSPÓŁPRACA

Serwis utrzymuje firma NETPARTNERS Metal Work Polska MODEL AMBRA
scrolltop